V Kadani proti Trhačům pečetili Budějovičtí při soupeřově power play a vrátili se do čela

20.12.2017

Poslední venkovní duel před vánočními svátky na ledě kadaňských Trhačů, kteří uzavírají tabulku, přinesl budějovickému týmu čtyřicetiminutové trápení s gólem inkasovaným do šatny před druhou pauzou. Naštěstí se Jihočeši probudili krátce po nástupu do třetího dějství a podařil se jim obrat. Konečný výsledek 3:1 zpečetěný při power play domácích vrátil Motor do čela prvoligového pořadí před K. Vary a Kladno. Oba pronásledovatelé ztrácejí shodně dva body.

KADAŇ – Tváří v tvář bodově nejchudšímu celku druhé nejvyšší soutěže se budějovičtí střelci dlouho nedokázali prosadit, byť již v úvodu měl obrovskou šanci Václav Nedorost, ale nezužitkoval sólový únik ve vlastním oslabení. Blízko k otevření skóre byl v první třetině rovněž Miloslav Čermák. Uspět mohl krátce před polovinou základní hrací doby Rok Pajić, poté i domácí Jakub Chrpa. Až necelou půlminutu před druhou sirénou se prosadil z dorážky jeho kolega Aleš Macháček.

Po sedmnácti vteřinách od zahájení třetí části vyrovnal nápřahem od modré čáry Mitch Fillman. Další příežitosti měli Filip Vlček a Michal Bárta, ale rozhodující úder nastal před vypršením přesilovky pět na tři, kdy dokonal obrat Miloslav Čermák. Necelé čtyři minuty před koncem dostali hosté trest za špatné střídání a domácí po minutě zkusili power play šest na čtyři, v jehož závěru Šimon Szathmáry (vnuk fenomenálního Jana Suchého) trefil tyčku. V pokračující power play zakončil do prázdné klece Vít Jonák. „Hráli jsme jen posledních dvacet minut. Jinak jsme tady byli na výletě,“ zlobil se kouč Marian Jelínek.

WSM 1. liga, 32. kolo:

SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
40. A. Macháček (J. Tupý, Trefný) – 41. Fillman (V. Nedorost, Dostálek), 47. M. Čermák (V. Nedorost, Kutlák), 60. Jonák (R. Vráblík).
Rozhodčí: Grech, Vokřál – Votrubec, Ševic.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 39:60.
Diváků: 326.
ČEZ Motor: Kváča – Kutlák, Kučný, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – Dostálek, Pajić, V. Nedorost, L. Rob ml., Vampola, M. Čermák, M. Heřman, Galamboš, Jonák, M. Bárta, F. Vlček, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 20. prosince.

(red)

23. 04. 2018 Žáci první a druhé třídy TJ Loko Veselí nad Lužnicí vyrazili v závěru sezony do Vídně na mezinárodní turnaj Kids Cup. V konkurenci týmů z Rakouska, Německa, Česka, Slovenska a Slovinska skončili prvňáci (ročník 2010) na stříbrné příčce, druháci (2011) byli celkově čtvrtí.
22. 04. 2018 Letošní extraligový titul v barvách Komety Brno pomohl vybojovat také exbudějovický obránce Michal Barinka pod vedením trenéra Libora Zábranského, který hráčsky rovněž působil v jihočeské metropoli a nyní se skloňuje jeho jméno v souvislosti se jmenováním příštího kouče národního mužstva. Stříbrnou medaili v dresu Třince získali exbudějovický brankář Šimon Hrubec a obránce Bohumil Jank.
21. 04. 2018 Exbudějovický forvard Roman Horák pečetil svým gólem vítězství české reprezentace nad Švédy v poměru 3:1 na Carlson Hockey Games v Pardubicích. Svěřenci trenéra Josefa Jandače vyhráli i předchozí duel s Finskem a před posledním duelem proti Rusku je jisté, že obhájili celkové prvenství na turnaji, který se loni hrál v jihočeské metropoli.