V druholigové předehrávce si Tábor poradil s David Servisem. Výsledek se upekl až v závěru

23.11.2017

Táborští hokejisté si pilně předehrávají zápasy spadající do zápasového plánu na konec kalendářního roku. Úspěšně si odškrtli duel 24. kola s týmem Klatov, který doma vyhráli 7:3, teď přidali další domácí výsledek s budějovickým David Servisem v poměru 4:1, který je součástí programu 23. kola. Jihočeské derby bylo dvě třetiny vyrovnané, v závěru se střelecky prosadili „kohouti“, jimž pomohly využité přesilovky. Bitva to byla neklidná s potyčkami a tvrdými střety.

TÁBOR – Do třetího vzájemného souboje v probíhající sezoně šli oba soupeři s několika změnami v sestavách. Domácím chyběl obránce Tomáš Černý, ale poprvé od svého zranění nastoupil rekonvalescent Jan Tesař a z hostování v prvoligových Litoměřicích se vrátil další mladík Ondřej Kachyňa, jenž pendluje z Motoru a v poslední době se zotavoval po otřesu mozku. Hosté postrádali dlouhodobě zraněné útočníky Štěpána Hřebejka a Vojtěcha Mrkvičku, k nimž se zařadili na marodku také obránci Petr Macháček s Petrem Škopkem, nehrál ani pracovně vytížený Lukáš Sumerauer. Na pomoc přišli Milan Dančišin a Jakub Káník z Motoru.

Skóre otevřel při hře čtyři na čtyři ve 24. minutě Milan Dančišin, ale poté už se trefovali jenom domácí, kteří před druhou sirénou stihli vyrovnat zásluhou kapitána Jakuba Matušíka a v závěrečné části rozhodli o výsledku třemi trefami. „Dvě třetiny jsme hráli špatně a dopouštěli se zbytečných faulů. Naštěstí nás podržel výborný David Novák v brance. Potom už to bylo lepší, ale máme na čem pracovat,“ konstatoval trenérský asistent Arpád Györi. „Dlouho jsme přehrávali soupeře, jenže řadou vyloučení jsme pustili Tábor do zápasu. Ten toho využil. Kluci však odvedli solidní výkon,“ řekl za hosty Jiří Fedur.

2. liga, skupina Střed, předehrávka 23. kola:

HC Tábor – HC David Servis 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
37. J. Matušík (D. Novák), 47. Seidl (J. Březina), 52. J. Březina (J. Matušík, R. Heřman), 55. Rousek (Seidl) – 24. Dančišin (Káník).
Rozhodčí: R. Volf – Žídek, Štěpánek.
Vyloučení: 12:12, navíc Marcel Dvořák (Tábor) a L. Kříž (D. Servis) oba 10 minut.