V druholigové dohrávce se písecký tým vytáhl v Kolíně. Hrdinou byl brankář Richard Kříž

18.01.2018

Druholigová skupina Střed uzavřela 23. kolo, které bylo kuriózní tím, že každý z jeho pěti zápasů se hrál v jiný den od 22. listopadu do 17. ledna. Poslední zůstal duel Kolín – Písek a skončil překvapivým úspěchem hostí. Mladý jihočeský celek nepřipustil desátou porážku v řadě a doslova vyrval z kolínského ledu stoprocentní bodový zisk. Musel se přitom spolehnout výhradně na vlastní hráče a jejich bojovnost, nikdo z dosavadních pendlů nebyl k dispozici.

KOLÍN – Domácí „kozlové“ si od počátku vytvořili převahu, ale jejich výkonu škodila patrná nervozita. Písečtí měli plné brusle a rukavice práce, aby uchránili svoji klec od pohromy. Za dvacet minut vyšly z jejich holí pouze čtyři střelecké pokusy, přesto získali vedení, když Josef Vlk poslal za brankovou čáru kotouč odražený od tyčky. Do největší šance na vyrovnání se v prostředním dějství dostal Ondřej Panna, ale trefil pouze konstrukci za zády dorosteneckého brankáře Richarda Kříže.

Do konce utkání, které se hrálo vzácně slušně, už se nezměnil stav a Jihočeši ukončili předlouhé čekání na body. „Zpočátku jsme byli pod velkým tlakem. Postupně jsme se z něho vymanili a hrozili z brejků. Jeden jsme proměnili. Perfektní výkon odvedl Ríša Kříž a všichni kluci se snažili plnit, co jsme si řekli. Blokovali střeli, bojovali, nic nevypustili. Hrajeme, abychom z toho měli radost a dnes ji máme. Dokázali jsme si, že umíme bojovat,“ vyzdvihl kouč Radek Volf st.

Jihočeská pikanterie: Souběžně probíhající utkání WSM 1. ligy vyhrál budějovický Motor doma nad Litoměřicemi shodným výsledkem 1:0, o kterém rozhodl v první třetině písecký odchovanec Vlček. Jednogólové vítězství Písku na kolínském ledě zařídil v první třetině Vlk.

2. liga, skupina Střed, dohrávka 23. kola:

SC Kolín – IHC Písek 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól a nahrávky:
18. Vlk (Sýbek, Koupal).
Rozhodčí: Nepomucký – P. Marek, Horažďovský.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 620.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek – Vlk, Koupal, Sýbek, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Duchoň, Rod, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 17. ledna.

19. 08. 2018 Obránce Václav Svach z Motoru České Budějovice byl členem reprezentačního týmu sedmnáctiletých, který ve slovenských Piešťanech shrábl celkové vítězství v tradičním Turnaji pěti zemí této věkové kategorie.
18. 08. 2018 Brzy osmadvacetiletý písecký odchovanec Stanislav Dietz, který je aktuálně hráčem extraligových Pirátů Chomutov, dostal od reprezentačního kouče Miloše Říhy dodatečnou pozvánku na soustředění národního mužstva v Přerově od 20. do 24. srpna. Vytáhlý obránce už má na kontě tři starty za reprezentační áčko. Další písecký odchovanec David Všetečka ve svých osmatřiceti ukončil aktivní kariéru a stal se trenérem, zároveň i manažerem východoslovenského Bardejova v tamní druhé nejvyšší soutěži.
17. 08. 2018 Strakonická Tereza Vanišová (nyní University of Maine, USA) a jindřichohradecká Martina Zedníková (nyní HC Příbram) figurují v nominaci reprezentačního týmu žen pro přípravný kemp a následný Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Akce se uskuteční od 19. do 25. srpna.