V druholigové dohrávce se písecký tým vytáhl v Kolíně. Hrdinou byl brankář Richard Kříž

18.01.2018

Druholigová skupina Střed uzavřela 23. kolo, které bylo kuriózní tím, že každý z jeho pěti zápasů se hrál v jiný den od 22. listopadu do 17. ledna. Poslední zůstal duel Kolín – Písek a skončil překvapivým úspěchem hostí. Mladý jihočeský celek nepřipustil desátou porážku v řadě a doslova vyrval z kolínského ledu stoprocentní bodový zisk. Musel se přitom spolehnout výhradně na vlastní hráče a jejich bojovnost, nikdo z dosavadních pendlů nebyl k dispozici.


KOLÍN – Domácí „kozlové“ si od počátku vytvořili převahu, ale jejich výkonu škodila patrná nervozita. Písečtí měli plné brusle a rukavice práce, aby uchránili svoji klec od pohromy. Za dvacet minut vyšly z jejich holí pouze čtyři střelecké pokusy, přesto získali vedení, když Josef Vlk poslal za brankovou čáru kotouč odražený od tyčky. Do největší šance na vyrovnání se v prostředním dějství dostal Ondřej Panna, ale trefil pouze konstrukci za zády dorosteneckého brankáře Richarda Kříže.

Do konce utkání, které se hrálo vzácně slušně, už se nezměnil stav a Jihočeši ukončili předlouhé čekání na body. „Zpočátku jsme byli pod velkým tlakem. Postupně jsme se z něho vymanili a hrozili z brejků. Jeden jsme proměnili. Perfektní výkon odvedl Ríša Kříž a všichni kluci se snažili plnit, co jsme si řekli. Blokovali střeli, bojovali, nic nevypustili. Hrajeme, abychom z toho měli radost a dnes ji máme. Dokázali jsme si, že umíme bojovat,“ vyzdvihl kouč Radek Volf st.

Jihočeská pikanterie: Souběžně probíhající utkání WSM 1. ligy vyhrál budějovický Motor doma nad Litoměřicemi shodným výsledkem 1:0, o kterém rozhodl v první třetině písecký odchovanec Vlček. Jednogólové vítězství Písku na kolínském ledě zařídil v první třetině Vlk.

2. liga, skupina Střed, dohrávka 23. kola:

SC Kolín – IHC Písek 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól a nahrávky:
18. Vlk (Sýbek, Koupal).
Rozhodčí: Nepomucký – P. Marek, Horažďovský.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 620.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek – Vlk, Koupal, Sýbek, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Duchoň, Rod, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 17. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web