V druholigové dohrávce se písecký tým vytáhl v Kolíně. Hrdinou byl brankář Richard Kříž

18.01.2018

Druholigová skupina Střed uzavřela 23. kolo, které bylo kuriózní tím, že každý z jeho pěti zápasů se hrál v jiný den od 22. listopadu do 17. ledna. Poslední zůstal duel Kolín – Písek a skončil překvapivým úspěchem hostí. Mladý jihočeský celek nepřipustil desátou porážku v řadě a doslova vyrval z kolínského ledu stoprocentní bodový zisk. Musel se přitom spolehnout výhradně na vlastní hráče a jejich bojovnost, nikdo z dosavadních pendlů nebyl k dispozici.


KOLÍN – Domácí „kozlové“ si od počátku vytvořili převahu, ale jejich výkonu škodila patrná nervozita. Písečtí měli plné brusle a rukavice práce, aby uchránili svoji klec od pohromy. Za dvacet minut vyšly z jejich holí pouze čtyři střelecké pokusy, přesto získali vedení, když Josef Vlk poslal za brankovou čáru kotouč odražený od tyčky. Do největší šance na vyrovnání se v prostředním dějství dostal Ondřej Panna, ale trefil pouze konstrukci za zády dorosteneckého brankáře Richarda Kříže.

Do konce utkání, které se hrálo vzácně slušně, už se nezměnil stav a Jihočeši ukončili předlouhé čekání na body. „Zpočátku jsme byli pod velkým tlakem. Postupně jsme se z něho vymanili a hrozili z brejků. Jeden jsme proměnili. Perfektní výkon odvedl Ríša Kříž a všichni kluci se snažili plnit, co jsme si řekli. Blokovali střeli, bojovali, nic nevypustili. Hrajeme, abychom z toho měli radost a dnes ji máme. Dokázali jsme si, že umíme bojovat,“ vyzdvihl kouč Radek Volf st.

Jihočeská pikanterie: Souběžně probíhající utkání WSM 1. ligy vyhrál budějovický Motor doma nad Litoměřicemi shodným výsledkem 1:0, o kterém rozhodl v první třetině písecký odchovanec Vlček. Jednogólové vítězství Písku na kolínském ledě zařídil v první třetině Vlk.

2. liga, skupina Střed, dohrávka 23. kola:

SC Kolín – IHC Písek 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól a nahrávky:
18. Vlk (Sýbek, Koupal).
Rozhodčí: Nepomucký – P. Marek, Horažďovský.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 620.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek – Vlk, Koupal, Sýbek, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Duchoň, Rod, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 17. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web