V druholigové dohrávce se písecký tým vytáhl v Kolíně. Hrdinou byl brankář Richard Kříž

18.01.2018

Druholigová skupina Střed uzavřela 23. kolo, které bylo kuriózní tím, že každý z jeho pěti zápasů se hrál v jiný den od 22. listopadu do 17. ledna. Poslední zůstal duel Kolín – Písek a skončil překvapivým úspěchem hostí. Mladý jihočeský celek nepřipustil desátou porážku v řadě a doslova vyrval z kolínského ledu stoprocentní bodový zisk. Musel se přitom spolehnout výhradně na vlastní hráče a jejich bojovnost, nikdo z dosavadních pendlů nebyl k dispozici.

KOLÍN – Domácí „kozlové“ si od počátku vytvořili převahu, ale jejich výkonu škodila patrná nervozita. Písečtí měli plné brusle a rukavice práce, aby uchránili svoji klec od pohromy. Za dvacet minut vyšly z jejich holí pouze čtyři střelecké pokusy, přesto získali vedení, když Josef Vlk poslal za brankovou čáru kotouč odražený od tyčky. Do největší šance na vyrovnání se v prostředním dějství dostal Ondřej Panna, ale trefil pouze konstrukci za zády dorosteneckého brankáře Richarda Kříže.

Do konce utkání, které se hrálo vzácně slušně, už se nezměnil stav a Jihočeši ukončili předlouhé čekání na body. „Zpočátku jsme byli pod velkým tlakem. Postupně jsme se z něho vymanili a hrozili z brejků. Jeden jsme proměnili. Perfektní výkon odvedl Ríša Kříž a všichni kluci se snažili plnit, co jsme si řekli. Blokovali střeli, bojovali, nic nevypustili. Hrajeme, abychom z toho měli radost a dnes ji máme. Dokázali jsme si, že umíme bojovat,“ vyzdvihl kouč Radek Volf st.

Jihočeská pikanterie: Souběžně probíhající utkání WSM 1. ligy vyhrál budějovický Motor doma nad Litoměřicemi shodným výsledkem 1:0, o kterém rozhodl v první třetině písecký odchovanec Vlček. Jednogólové vítězství Písku na kolínském ledě zařídil v první třetině Vlk.