V druholigové dohrávce se písecký tým vytáhl v Kolíně. Hrdinou byl brankář Richard Kříž

18.01.2018

Druholigová skupina Střed uzavřela 23. kolo, které bylo kuriózní tím, že každý z jeho pěti zápasů se hrál v jiný den od 22. listopadu do 17. ledna. Poslední zůstal duel Kolín – Písek a skončil překvapivým úspěchem hostí. Mladý jihočeský celek nepřipustil desátou porážku v řadě a doslova vyrval z kolínského ledu stoprocentní bodový zisk. Musel se přitom spolehnout výhradně na vlastní hráče a jejich bojovnost, nikdo z dosavadních pendlů nebyl k dispozici.


KOLÍN – Domácí „kozlové“ si od počátku vytvořili převahu, ale jejich výkonu škodila patrná nervozita. Písečtí měli plné brusle a rukavice práce, aby uchránili svoji klec od pohromy. Za dvacet minut vyšly z jejich holí pouze čtyři střelecké pokusy, přesto získali vedení, když Josef Vlk poslal za brankovou čáru kotouč odražený od tyčky. Do největší šance na vyrovnání se v prostředním dějství dostal Ondřej Panna, ale trefil pouze konstrukci za zády dorosteneckého brankáře Richarda Kříže.

Do konce utkání, které se hrálo vzácně slušně, už se nezměnil stav a Jihočeši ukončili předlouhé čekání na body. „Zpočátku jsme byli pod velkým tlakem. Postupně jsme se z něho vymanili a hrozili z brejků. Jeden jsme proměnili. Perfektní výkon odvedl Ríša Kříž a všichni kluci se snažili plnit, co jsme si řekli. Blokovali střeli, bojovali, nic nevypustili. Hrajeme, abychom z toho měli radost a dnes ji máme. Dokázali jsme si, že umíme bojovat,“ vyzdvihl kouč Radek Volf st.

Jihočeská pikanterie: Souběžně probíhající utkání WSM 1. ligy vyhrál budějovický Motor doma nad Litoměřicemi shodným výsledkem 1:0, o kterém rozhodl v první třetině písecký odchovanec Vlček. Jednogólové vítězství Písku na kolínském ledě zařídil v první třetině Vlk.

2. liga, skupina Střed, dohrávka 23. kola:

SC Kolín – IHC Písek 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól a nahrávky:
18. Vlk (Sýbek, Koupal).
Rozhodčí: Nepomucký – P. Marek, Horažďovský.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 620.
IHC Písek: R. Kříž – Parýzek, Hanus, M. Hřebíček, Suda, Červinský, Turek – Vlk, Koupal, Sýbek, Urbanec, L. Drda, J. Volf, Duchoň, Rod, K. Strnad. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 17. ledna.

(lho)


Krátké zprávy
15. 11. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 13. kolo: HC Olomouc - Motor Č. Budějovice 1:0 sn. Extraliga dorostu, skupina Střed, 15. kolo: Žďár nad Sázavou - HC Tábor 2:9 (2:3, 0:1, 0:4 - P 0:0, N 0:1. Góly a nahrávky vítězného celku: 1. Kundrát (Janda), 9. Vaněk (Cháb), 20. Matašovský (Cháb), 23. Suchan (Blengino), 52. Matašovský (Cháb), 53. Kofroň, 58. Janda, 59. Eremiáš (Kundrát), nájezd Janda. Motor Č. Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:0, 0:0 - P 0:1).
15. 11. 2018 Na Zimním stadionu v Písku 27. listopadu pořádá Brankářská komise Českého hokeje jednodenní brankářský kemp pro žáky třetích až osmých tříd. Maximální kapacita je třicet šest adeptů. Přihlášku lze vyhledat v sekci Úředních zpráv z JčKVV Českého hokeje na této stránce.
14. 11. 2018 Jednadvacetiletý útočník Tomáš Guman, jenž prošel dorostem a juniorkou Motoru Č. Budějovice a v období 2015 až 2017 si připsal na padesát startů za prvoligové áčko pod Černou věží, v minulých dnech odešel ze Znojma, kde od předchozí sezony hrál EBEL, do prvoligové Poruby.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web