V dohrávkách druhého kola Krajské ligy bylo domácí prostředí výhodou jen pro Humpolec

27.09.2015

Trojice nedělních dohrávek 2. kola Krajské ligy se příliš nepovedla domácím týmům. Zvítězil pouze Humpolec nad hlubockými Rytíři, zatímco Vimperk doma nestačil na tým Českého Krumlova a soběslavský Spartak ztratil slibné vedení s David Servisem až šest minut před závěrečnou sirénou a navrch dostal dva smrtící údery. Volný los měli tentokrát hokejisté Milevska.

JIŽNÍ ČECHY – Humpolečtí šli do boje bez lodivoda Jiřího Zoura, jehož postihla chřipka. Proti Hluboké dvakrát získali vedení, které poté ještě navýšili a dokázali udržet. „Zpočátku byl zápas vyrovnaný, ale my jsme postupně utekli o tři góly. Hostům se podařila kosmetická úprava skóre až v poslední minutě. Nekonalo se žádné drama,“ uvedl druhý humpolecký trenér František Šerák.

Rytíři z hlubockého podzámčí nastoupili s pěti obránci a třemi útoky. Měli tedy o jednoho borce méně, než domácí tým. Během hry se jich zmocnily pochyby, zda je humpolecká sestava v pořádku. „Cítíme se poškození. Podle nás měl soupeř jednoho hráče načerno. V úvodu třetí třetiny jsme žádali o konfrontaci, ale dotyčný zmizel v šatně a místo něho se dostavil jiný hráč. Přesto jsme měli vyhrát. Opačnému skóre by se nikdo nedivil, ale Humpolečtí trestali naše chyby a my zahazovali šance,“ mínil jeden z hlubockých trenérů Miroslav Šulista.

Servismani mákli až na konci

Mužstvo Vimperka se poprvé představilo vlastním divákům, ale nedosáhlo na body, stejně jako v premiéře na ledě David Servisu, a zůstává na spodku tabulky ve čtveřici týmů s nulou. Naopak vítězové z Českého Krumlova dosud nezaváhali a patří do vedoucího kvarteta s plným bodovým ziskem. Pod Boubínem si slavojáci zajistili úspěch již v úvodní třetině, kdy svoji převahu zhmotnili třígólovým náskokem. Domácí se vzchopili až v závěru.

V Soběslavi to dlouho vypadalo na senzaci, neboť spartakovci vedli nad favorizovaným David Servisem 4:2 a ještě v 54. minutě to bylo 4:3. „Padesát minut jsme vydrželi bruslit se silovějším soupeřem. Po fatální chybě při naší přesilovce jsme dostali třetí gól a hosté brzy nato vyrovnali. Pátý inkasovaný gól byl nešťastný. Po herní stránce jsem spokojený, jenom nám chybí body,“ krčil rameny soběslavský kouč David Pánek. „Hráči velmi špatně přistoupili k zápasu. Mákli až na konci,“ doplnil vedoucí servismanů Bohumil Lidral.

Krajská liga, dohrávky 2. kola:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Hluboká n. Vltavou Knights 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
6. L. Hynek (Hurda, T. Dvořák), 35. M. Jelínek (Knězů), 40. Zaňák, 48. Dolejš (Brychta) – 22. Oulík (P. Bělohlav, Fuka), 60. M. Janda (Miler).
Rozhodčí: F. Svoboda – P. Němec, Martin Šesták.
Vyloučení: 8:6, navíc Heřmánek (Hluboká) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 110.
Humpolec: Jan Zour – Hurda, J. Šerák, Drábek, Bříza, Zaňák, H. Lukáš – Hubata, M. Jelínek, Dolejš, Knězů, T. Dvořák, Vitera, Brychta, Cirhan. Trenér František Šerák.
Hluboká: Dašek – Dušek, Heřmánek, P. Bělohlav, Jan Formánek, Žlůva – M. Janda, Miler, Šimek, Moudrý, Oulík, Fuka, Klauser, Hejda, Maurenz. Trenéři Milan Nedoma a Miroslav Šulista.
Hráno 27. září.

HC Vimperk – HC Slavoj Český Krumlov 5:6 (0:3, 2:1, 3:2)
37. Vávra (Korous), 40. Kouba (Vítovec), 51. Korous, 56. Korous (Gabauer), 59. J. Předota – 10. Kadlec (R. Uhlíř), 15. Gallistl (J. Fučík), 18. Klíma (M. Lukeš), 44. R. Uhlíř (Vondřich), 50. M. Lukeš (Unger), 52. Klíma TS.
Rozhodčí: D. Čáp – Streďák, R. Sýkora.
Vyloučení: 8:14, navíc Štěrba a R. Lukeš (Č. Krumlov) oba 10 minut.
Využití: 2:0.
V oslabení:
0:1.
Diváků: 150.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, M. Horejš, R. Sitter, J. Předota, Vítovec, Vávra – Paule, Korous, Kouba, Hail, J. Sitter, Plouhar, Lang, Jan Bárta, P. Novotný, Gabauer, Krejsa. Trenér Pavel Předota.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Čížek, Malovec, Štěrba, Machálek, Gallistl, Vondrouš – Klíma, Unger, M. Lukeš, Vondřich, R. Uhlíř, Kadlec, Štěpán, Svěchota, J. Fučík. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

OLH Spartak Soběslav – HC David Servis 4:6 (1:0, 1:2, 2:4)
18. Chalupský TS, 27. Jansa (Máca, Hák), 45. Žákovský (Smrž, Hák), 50. Smrž (Žákovský) – 22. Trummer (Zich), 26. Trummer (J. Hanzal, Zich), 50. Trummer (Jindra) 54. Milan Šesták (Chaloupka, R. Suchánek ml.), 55. Jindra (J. Hanzal, Zich), 60. Daniel Mikeš (Dalibor Mikeš, R. Suchánek ml.).
Rozhodčí: Hamr - Macháček, Zelenka.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 2:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 230.
OLH Soběslav: J. Dvořák – J. Kašpárek, Sládek, Mich. Kašpárek, Jansa, Rybák, Prokůpek – Hák, Žákovský, Smrž, Píha, Máca, Petržílka (41. Horáček), Chalupský, Schejbal, Zajíc, Štefan. Trenér David Pánek.
David Servis: Vojta – Chaloupka, Vomela, Zich, Jindra, Tupý, Zíka (30. Cikán) – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., Dalibor Mikeš, Trummer, J. Hanzal, J. Korbela ml., Milan Šesták, Sumerauer, Cikán (30. Fleischmann). Trenér Rudolf Suchánek st.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.
26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.