Telč dostala deset ran od Žirovnice. Veselí přebilo Hlubokou. Strakonice a Milevsko vyhrály o gól

27.11.2016

Krajská liga na jihu Čech roztočila desáté kolo čtyřmi zápasy, které se hrály poslední listopadovou sobotu. Ve vypjatém derby na telčském ledě obdrželi domácí desítku od Slavoje Žirovnice. Mužstvo Strakonic po velkém dramatu v závěru udolalo doma soběslavský Spartak o jediný gól. Hráči veselské Lokomotivy rozstříleli Rytíře z Hluboké a favorizované Milevsko na svém stadionu o jedinou trefu překonalo pohublou družinku z Humpolce.

TELČ / STRAKONICE / VESELÍ / MILEVSKO (Aktualizováno) – Mužstva Telče a Žirovnice jsou odvěkými rivaly a jejich souboje bývají jiskřivé. Duel v rámci 10. kola jihočeské Krajské ligy patřil k ostřejším. Nervozita kulminovala ve třetím dějství, kdy domácí hráče tížila frustrace z nepříznivého vývoje skóre. Jeden z nich, Zdeněk Kubát, doplatil v 51. minutě na srážku s protihráčem, zranil si pravé koleno a putoval z ledu rovnou do nemocnice. Bohužel, jeho zranění nebylo jediné v tomto utkání.

Následovala bitka, po níž horkokrevní plejeři skončili předčasně v kabinách. Telčským se potom naskytly příležitosti ke zkorigování výsledku, jenže Kret neproměnil trestné střílení a Martinů netrefil odkrytou klec. „Úvod byl vyrovnaný. My jsme nedali tři vyložené šance. Soupeř si počínal takticky a ve druhém dějství nás jednoznačně přehrál,“ uznal předseda domácího oddílu František Čermák. „Domácí dobře bruslí, ale chybí jim hokejovost. Nevím, proč se naše souboje vždycky tak vyhrotí,“ divil se žirovnický šéf Jiří Skořepa.

Soběslav ztratila Marka Chalupského

Tři kotouče v soběslavské kleci po první třetině ve Strakonicích signalizovaly hladký průběh z pohledu domácích. Ve druhé periodě se neurodil žádný gól, zato v počátku třetí části se dvakrát po samostatné akci trefil nejzkušenější hráč hostí Jan Žákovský a nastalo drama. Strakoničtí v 52. minutě jeli dvakrát trestné střílení a jedno proměnili, jenže spartakovci zase snížili a v závěru měli velký tlak. Dokonce trefili břevno. „Podržel nás gólman Havelec,“ oddychl si domácí manažer Roman Heimlich.

Celek Soběslavi už neměl k dispozici exligového útočníka Adama Přibyla, který vypomohl v předchozím utkání. Byla to jenom epizoda při jeho krátké návštěvě doma – vrátil se do aktuálního působiště ve Francii. V 7. minutě duelu ve Strakonicích ztratil tým od Lužnice dalšího forvarda Marka Chalupského, jenž při souboji vjel do rýhy, zlomil si kotník a ještě téhož večera se podrobil operaci ve strakonickém špitálu. „Kádr se nám hroutí,“ bědoval kouč Vlastimil Červenka. „O výsledku rozhodly úvodní tři góly. Jenom jsme dotahovali. Nejslabším článkem zápasu byl rozhodčí,“ dodal.

Zbylo jich dvanáct, rvali se statečně

Na začátku souboje mezi veselskou Lokomotivou a hlubockými Rytíři se zdálo, že síly budou vyrovnané. Jenže domácí stříleli góly, hosté nikoliv. „Soupeř dobře bruslil a vytvářel si šance, ale my jsme převzali iniciativu. Vycházely nám přesilovky, byli jsme lepší. Konečně jsme se zbavili strachu o výsledek,“ usmíval se trenér vítězů David Šošovica. „Po první třetině by se nikdo nemohl divit, kdybychom vedli 3:0. Během deseti minut druhé třetiny se nám zhroutila hra. Vyhýbá se nám štěstí,“ smutnil hlubocký protějšek Miroslav Šulista.

Do Milevska přicestovalo třináct odhodlaných borců z Humpolce, což je u nich obvyklý počet, a postarali se o detektivku až do závěru. Dvakrát smazali náskok domácího favorita a teprve na trefu mladíka Aleše Nevolného z 57. minuty nenašli odpověď. „Výkon nebyl optimální. Lukáši Matějkovi se v týdnu narodil kluk a spoluhráči s ním asi trochu slavili. Bylo to ubojované vítězství,“ konstatoval trenér Luboš Krupka. „Ve třetí minutě se zranil Brázda a zbylo nás dvanáct. Nedali jsme góly ze sólových nájezdů nebo z přečíslení. Měli jsme smůlu,“ řekl za poražené Jiří Zour.

Krajská liga, 10. kolo:

SK Telč – HC Slavoj Žirovnice 2:10 (0:1, 1:6, 1:3)
33. R. Čermák (Kubát), 59. Kotrba (Koreš) – 4. Popelka, 24. Ištvánik (Ondřej), 26. Ondřej (M. Stach), 26. Košťál, 28. M. Stach (Košťál), 35. Košťál (Ištvánik), 36. Gurka (Ištvánik), 44. M. Stach (Ondřej), 51. Ondřej (Kubín), 57. Tomšík (Ondřej, Koláček).
Rozhodčí: Horáček – Jan Lang, P. Šimánek.
Vyloučení: 7:5, navíc Šebesta, R. Čermák (Telč), Ištvánik, Popelka (Žirovnice) všichni 5 minut + do konce, Košťál (Žirovnice) do konce, Jon (Žirovnice) 5 + 10 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 330.
SK Telč: A. Havlík (36. Švec) – R. Čermák, Šebesta, Prokop, Šťastný, T. Havlík, Prokeš – Bína, Koreš, Smejkal, Jakub Prášek, Kubát (51. Martinů), Šalanda, Kret, J. Havlík, Kotrba. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
Sj Žirovnice: Houdek – Popelka, Ištvánik, Koláček, Kubín, Jon – J. Heřmánek, Košťál, Gurka, M. Stach, Fiedler, Ondřej, Tomšík, Jasanský, K. Švihálek. Trenéři Vladimír Riesner a Zdeněk Ondřej.