Tábor slavil díky hattricku L. Květoně. Servismani padli s Brodem, Písek vzal dva body Medvědům

27.09.2018

Druholigový Tábor potvrdil herní vzestup a na svém ledě si poradil s Moravskými Budějovicemi, kterým zároveň prodloužil čekání na první bodový zisk. Hattrickem se blýskl Lukáš Květoň. David Servis utrpěl doma s Havlíčkovým Brodem třetí porážku v řadě a zůstal druhým nejhorším celkem sedmičlenné skupiny Jih. Naopak snaživý Písek se díky vítěznému prodloužení v Pelhřimově udržel na pozici bodově nejlepšího mužstva z jihočeské trojky.


TÁBOR / Č. BUDĚJOVICE / PELHŘIMOV – Hokejisté Tábora se po lekci v Havlíčkově Brodě o poznání zlepšili. Možná jim prospělo i přeskupení útočných řad, k němuž trenéři sáhli kvůli absenci Dominika Točíka. Úspěšný výsledek se přesto nerodil snadno. „Kohouti“ hájili znovunabyté jednogólové vedení od poloviny zápasu až do závěru. Potvrdil ho Lukáš Květoň trefou v power play pouhou vteřinu před vypršením 60. minuty. „První třetina nebyla ideální, i když jsme vedli. Ani druhá moc nevyšla, kupili jsme chyby v obraně. Třetí byla opatrnější, mysleli jsme hlavně na body,“ přiznal hlavní kouč Arpád Györi.  

Budějovičtí servismani v domácím prostředí inkasovali osmačtyřicet vteřin po úvodním buly. „Byl to gól z půl metru. Něco si řekneme v kabině, ale na ledě hrajeme úplně jinak,“ postěžoval si trenérský asistent Jiří Fedur. V přesilove sice brzy vyrovnal kapitán Roman Šulčík a jeho kolega Tomáš Vak na začátku druhého dějství otočil skóre, jenže potom se prosazovali jen hráči Havlíčkova Brodu. „Výkon našeho mančaftu je na pováženou. Neplníme si základní povinnosti a od toho se odvíjí hra. Ne, že by se kluci nesnažili, ale sráží nás hrubé chyby jednotlivců. V obranné činnosti je něco špatně,“ lamentoval Jiří Fedur.

Písecký celek po první třetině v Pelhřimově prohrával o gól a v prostředním dějství dvakrát vyrovnával z hole své hvězdy Filipa Vlčka. Přesto šel i do druhé pauzy se ztrátou, kterou vymazal až necelé tři minuty před třetí sirénou. Prodloužení trvalo jen dvaaosmdesát vteřin, než Jan Polata vystřelil prémiový bod. „Úvodní část se nám nevydařila. Nabízeli jsme soupeři spoustu šancí. Naštěstí nás ohromně podržel gólman. Od druhé třetiny jsme hráli čím dál líp a těžili z bojovnosti všech hráčů. V závěru už to byl výborný výkon a uválčili jsme vítězství. Pochvalu zaslouží kapitán Martin Parýzek, podílel se na třech ze čtyř gólů,“ vyzdvihl asistent Václav Šrámek.

2. liga, skupina Jih, 5. kolo:

HC Tábor – HC Moravské Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly a nahrávky:
17. L. Květoň (J. Matušík, R. Heřman), 32. L. Květoň (J. Březina), 60. L. Květoň – 24. Rytnauer (Krutiš).
Rozhodčí: Šperl – Oudes, P. Šimánek.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 30:31.
Diváků: 844.
HC Tábor: M. Dudáček – M. Havran, Hajič, K. Černý, Raiterman, L. Hlaveš, Duben, Košař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, J. Březina, L. Květoň, Zayml, Hrala, R. Pechánek, Kalaš. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hráno 26. září.

HC David Servis – BK Havlíčkův Brod 2:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
4. Jiří Bárta (R. Šulčík, Vak), 23. Vak (J. Kříž) – 1. Kulhánek (Třetina, Michálek), 25. Blinka (Třetina, Kopic), 39. Milfait (Michálek, Kulhánek), 42. Voříšek (Přidal, Nepokoj), 59. Blinka (Voříšek, O. Procházka).
Rozhodčí: Jílek – Zimmermann, Sedláček.
Vyloučení: 4:6, navíc Jiří Bárta (D. Servis) 10 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 33:29.
Diváků: 120.
D. Servis:
T. Klestil – L. Kříž, Radoš, Michal, Kubeš, Škopek, J. Kříž – R. Šulčík, Vak, Jiří Bárta (od 45. Sumerauer), Káník, Jan Bárta, Hřebejk, Rolínek, Kronus, Schnmidmayer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hráno 26. září.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)
Góly a nahrávky:
13. Vysloužil (Heinrich), 35. Martin Hadrava (F. Kasalý, Marek Hadrava), 40. Martin Hadrava (Port, Heinrich) – 22. F. Vlček (Koupal, Ciboch), 37. F. Vlček (Parýzek, Hučko), 58. Parýzek (Hučko), 62. Polata (Parýzek).
Rozhodčí: Ondráček – Urubčík, Komínek.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 230.
IHC Písek: Hauser – Hanus, Parýzek, Dom. Bílek, Suda, Červinský, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Ciboch, Koupal, F. Vlček, Rod, Jabůrek, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 26. září.

(lho)Krátké zprávy
23. 10. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 17. kolo: SKLH Žďár nad Sázavou - Motor Č. Budějovice 1:4 (0:0, 1:1, 0:2 - P 0:1). Góly a nahrávky vítězů: 32. Vaculík (Schwartz, Škola), 43. Schwartz (Masopust, Vaculík), 56. V. Prospal nejml. (Hubata, D. Dudáček), 62. Silný (Řezáč).
22. 10. 2018 Regionální liga juniorů, 10. kolo: Motor Č. Budějovice B (Soběslav) - HC Tábor 2:6, za vítěze skórovali Přívozník 2x, Chocholoušek, Komma, Petr Bouška, Knobloch.
21. 10. 2018 Někdejší hráči extraligového týmu Českých Budějovic Marek Posmyk, František Mrázek (nezvykle v obraně) a Václav Král nastoupili v barvách Old Timers České republiky v exhibičním utkání proti Slovensku, které se hrálo v Popradu jako připomínka 100 let od vzniku Československa. Domácí v sestavě s devíti mistry světa z roku 2002 (mezi nimi i Peter Pucher, který v současnosti obléká dres Vajgaru J. Hradec) zvítězili 8:7, za hosty dali po dvou gólech František Mrázek a Václav Král.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web