Tábor a Písek nedaly na východě republiky žádný gól. V řadách David Servisu se našel jeden střelec

03.11.2018

Podruhé v letošním ročníku 2. ligy se navzájem poměřily týmy ze skupin Východ a Jih. Tentokrát cestovali jižané na východ republiky a s výjimkou Žďáru nad Sázavou, který se díky třem bodům z Orlové vrátil do čela tabulky, všichni ostatní padli. Moravské Budějovice braly bodík po porážce v prodloužení na ledě Hodonína, nikdo další nebodoval. Trojice jihočeských účastníků dala dohromady jediný gól. Postaral se o něj Tomáš Vak z David Servisu. A to je tristní bilance.


SEVERNÍ MORAVA – Do slezské Opavy, kde se před časem hrávala extraliga (již před válkou tady působil německý účastník československé ligy Troppauer EV) se vypravil celek Tábora bez forvarda Dominika Točíka, jehož zranění paže z utkání se Žďárem si vyžádá zřejmě delší léčbu. Domácí hráli pasivně, hosté zahazovali šance, trefovali tyčky. Vedení získali Moravané náhodným gólem. Přidali ještě dva, ale Jihočeši nedokázali odpovědět ani jednou a Slezan získal laciné vítězství. „Opakoval se scénář našich posledních zápasů. Prohráli jsme si to sami. Bohužel, mužstvo nešlape, jak bychom chtěli. Od některých hráčů je to anarchie,“ nešetřil kritikou trenér Arpád Györi.

Ani Písku se nedařilo v poslední době, přestože herní obraz nebyl špatný. Situace se opakovala v Kopřivnici, kde si mužstvo od otavského břehu zaknihovalo třetí porážku v řadě, přičemž v posledních dvou utkáních zaznamenalo dohromady jediný gól. Neúspěšná střelba se stala kamenem úrazu. Za stavu 1:0 pro Tatru měl jedinečnou příležitost k vyrovnání špílmachr Jan Sýbek, neproměnil však trestné střílení. O výsledek se hosté rvali až do konce. Třetí gól dostali minutu a půl před třetí sirénou v oslabení tři na čtyři, když za katrem seděli Hanus a Hučko. „Zápas byl absolutně vyrovnaný. Ve druhé třetině jsme propásli čtyři přesilovky,“ líčil asistent Václav Šrámek.

Zpívat veselé písně nemohli ani hráči David Servisu, bodově nejslabšího jihočeského zástupce ve 2. lize, byť v 15. kole jako jediní z krajského trojlístku dokázali skórovat. Bohužel, k vedoucímu gólu zkušeného forvarda Tomáše Vaka se na ledě Nového Jičína už nepřidal nikdo. „Po delší době mělo utkání z naší strany nějaký charakter. V podstatě rozhodly přesilovky, které soupeř rychle využíval. Potom si troufám říct, že jsme domácí přehrávali. Tým zabojoval, zkoušel jít za výsledkem. Výbornou práci odvedl brankář Klestil. Ale zase nám chybělo štěstí. V power play se Jičín trefil doprostřed naší brány,“ popisoval Jiří Fedur, jemuž kvůli chřipce chyběl trenérský kolega Milan Kupka.   

2. liga, skupina Jih + Východ, 15. kolo:

HC Slezan Opava – HC Tábor 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
25. Herman (Chujac, Hendrych), 31. Hendrych (Herman), 50. Rousek (Malina, Spratek).
Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Bartoň.
Vyloučení: 8:7, navíc Šindelář (Opava) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 30:35.
Diváků: 295.
HC Tábor: M. Řehoř – M. Havran, Tesař, K. Černý, Raiterman, Marcel Dvořák, Hajič, od 41. navíc Košař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Hrala, Zayml, Prášek, J. Březina, R. Pechánek, Š. Kadilák ml. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 3. listopadu.

HC Tatra Kopřivnice – IHC Písek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
13. Sluštík (Tomášek), 24. Stříž (Tomášek, Červenka), 59. Kofroň (Stříž).
Rozhodčí: Markovský – Bartek, Dohnal.
Vyloučení: 7:4, navíc Kroutil (Kopřivnice) a Sýbek (Písek) oba 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 32:31.
Diváků: 957.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, Marcilis, V. Šuhaj, Jabůrek, J. Šuhaj, od 30. navíc A. Novák. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 3. listopadu.

HC Nový Jičín – HC David Servis 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Poruba (J. Hruška), 9. Poruba (Sonnek, L. Irgl), 37. Sonnek (Poruba, Adamík), 58. Poruba – 2. Vak (Hřebejk).
Rozhodčí:
Šutara – Zb. Novák, Konvička.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:1.
Diváků: 350.
D. Servis: T. Klestil – L. Kříž, Radoš, Škopek, J. Kříž, Petr Procházka, Michal – R. Šulčík, Vak, Hřebejk, Jiří Bárta, Sumerauer, Ferebauer, Jiří Kubeš, Kronus, Rolínek. Trenér Jiří Fedur.
Hrálo se 3. listopadu. 

(lho)


Krátké zprávy
17. 11. 2018 Smutná zpráva přišla z Písku. V úterý 13. listopadu skonal bývalý vynikající útočník Vladimír Jána, který dával spoustu gólů v barvách druholigového Jitexu a svého času ho zkoušeli v budějovickém Motoru. Dožil se třiašedesáti let. Hokej hráli také jeho bratři Petr, Jiří (Sparta Praha) a Martin.
16. 11. 2018 Jihočeská disciplinárka zmírnila část trestu pro útočníka Martina Háka ze Spartaku Soběslav a s platností od 16. listopadu změnila zastavení činnosti na jeden zápas na podmínku se zkušební dobou do 30. listopadu. Komise naopak nevyhověla odvolání Vajgaru Jindřichův Hradec proti kontumaci výsledku z utkání Krajské ligy s Vimperkem. Krajský výkonný výbior Českého hokeje současně podal podnět disciplinární komisi na potrestání hradeckého trenéra za neplnění povinností ve zmíněném utkání (neoprávněný start hráče dle článku 319) a také rozhodčíhoi T. Poskočila, který před utkáním nevyškrtl ze zápisu hráče, u něhož chyběl registrační průkaz.
15. 11. 2018 Extraliga juniorů, skupina C, 13. kolo: HC Olomouc - Motor Č. Budějovice 1:0 sn. Extraliga dorostu, skupina Střed, 15. kolo: Žďár nad Sázavou - HC Tábor 2:9 (2:3, 0:1, 0:4 - P 0:0, N 0:1. Góly a nahrávky vítězného celku: 1. Kundrát (Janda), 9. Vaněk (Cháb), 20. Matašovský (Cháb), 23. Suchan (Blengino), 52. Matašovský (Cháb), 53. Kofroň, 58. Janda, 59. Eremiáš (Kundrát), nájezd Janda. Motor Č. Budějovice - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:0, 0:0 - P 0:1).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web