Střelci David Servisu podruhé v sezoně nasázeli prořídlé sestavě Humpolce jedenáct gólů

17.01.2015

Účastníci Krajské ligy si dali do plánu na třetí lednový víkend pouze jeden sobotní zápas. Budějovický David Servis coby horký favorit na celkové prvenství přivítal doma Jiskru Humpolec, která usiluje o postup do play off alespoň z osmé příčky. Servismani podruhé v řadě zvítězili dvouciferným výsledkem a svému aktuálnímu soupeři podruhé v sezoně nasázeli shodný počet jedenáct gólů. Zbývajících pět zápasů 19. kola se uskuteční v nedělním podvečeru.

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Aktualizováno) – Hosté přijeli do Hokejového centra Pouzar s pěti obránci a osmi útočníky (hráli se dvěma centry M. Hynkem a Holcem), ale především bez brankářské jedničky Jana Zoura, jenž patří k nejlepším gólmanům v soutěži. Civilním povoláním učitel tentokrát plnil funkci instruktora na lyžařském výcviku. Zastoupil ho třiatřicetiletý debutant Zbyněk Mikuš a nestačil se divit. Za prvních deset minut dostal pět gólů a mohl se chlácholit jenom tím, že domácí útočníci jako správní Češi poleví ve svém úsilí.

To se také stalo. Budějovičtí sice po dvou třetinách zvedli stav na 9:2, ale třetí dějství prohráli 2:3. „V úvodu kluci dělali na ledě přesně to, co jsme si řekli před zápasem. Plnili všechny pokyny na sto procent a byla to hokejová nádhera,“ rozplýval se jeden z dvojice domácích trenérů Jiří Fedur. Od druhé třetiny ale jeho svěřenci začali ztrácet koncentraci, nechávali se vylučovat a jejich přístup ke hře byl stále laxnější. „Závěr utkání se mi vůbec nelíbil. Byl to takový hokej nehokej,“ dodal Fedur rozpačitě.

Humpolečtí sice pomýšlejí na smazání dvoubodové ztráty za osmým Slavojem Žirovnice, na druhou stranu dobře věděli, že proti David Servisu v oslabeném složení mohou uspět jenom zázrakem. „Domácí nás rozebírali a skórovali do prázdné brány. Od druhé třetiny jsme začali hrát do těla a už se na to dalo koukat. Tři sezony po sobě jsme s tímto soupeřem prohrávali dvouciferně, ale teď jsme dokázali vstřelit pět gólů, což nás těší. Škoda, že jsme neproměnili tři sólové nájezdy a další šance,“ litoval kouč Jiří Zour.

Krajská liga, 19. kolo

HC David Servis – TJ Jiskra Humpolec 11:5 (6:1, 3:1, 2:3)
2. D. Janda (R. Šulčík, Bombic), 3. Korbela (R. Šulčík, Chaloupka), 4. J. Hanzal (R. Šulčík, Bombic), 9. J. Hanzal (R. Šulčík, Zíka), 10. Dan Mikeš (R. Suchánek ml.), 15. Bombic (R. Šulčík, D. Janda), 23. J. Hanzal (R. Šulčík), 26. Sumerauer (Bombic), 29. Dalibor Mikeš (Fleischman, Cikán), 51. Korbela (R. Suchánek ml., Dan Mikeš), 53. Cikán (Dalibor Mikeš, R. Suchánek ml.) – 19. L. Hynek (Holec), 23. Hubata (Kůrka), 46. Kůrka (M. Hynek), 47. M. Hynek (Knězů), 55. T. Dvořák (Holec, Knězů).
Rozhodčí: Vovčko – R. Sýkora, D. Horažďovský.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 80.
HC David Servis: J. Jágr ml. – Vomela, Chaloupka, Zíka, Bombic, Tupý, Cikán – Dan Mikeš, R. Suchánek ml., Fr. Mrázek (3. J. Korbela ml.), R. Šulčík, J. Hanzal, D. Janda, B. Mikeš, Sumerauer, Fleischman. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
TJ Humpolec: Mikuš – Kůrka, J. Šerák, Kočí, Zaňák, L. Hynek – Brychta, M. Hynek, M. Jelínek, T. Dvořák, Holec, Vitera, Knězů, Hubata. Trenér Jiří Zour.
Hráno 17. ledna.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.