Strakonice se radovaly v Telči po prodloužení. Oslabené Milevsko slavilo ve Veselí

09.02.2019

Na druhou únorovou sobotu připadly úvodní dva zápasy 24. kola Krajské ligy mužů. Předposlední Telč, která dávno ztratila šanci na účast v play off, hostila tým Strakonic dobývající medailové příčky. Domácí vedli 3:1, ale padli v prodloužení. Hosté zaujali minimálně na čtyřiadvacet hodin druhé místo v tabulce. Z něho musela vycouvat veselská Lokomotiva, když před vlastními fanoušky podlehla Milevsku hrajícímu bez sedmi marodů ze základní sestavy.

TELČ / VESELÍ – Do konce základní části zbývají dvě kola a hokejisté Telče se snaží dohrát ročník se ctí. Doma proti Strakonicím měli našlápnuto k plnému bodovému zisku, ale v závěru ztratili slibný náskok a hosté je srazili z první útočné akce v nastaveném čase. „První třetinu charakterizoval vyrovnaný a pohledný hokej. Ve druhé jsme využili přesilovku a přestříleli soupeře 16:7. Držel nás gólman Vacek. Ve třetí části to bylo na střely 4:16. Ubývaly nám síly, hosté byli lepší,“ referoval vedoucí domácích František Čermák. „Nedaří se nám proti mančaftům z konce tabulky. V 50. minutě jsme stáhli sestavu na dvě lajny a zvýšeným tlakem obrátili zápas,“ uvedl trenér vítězů Stanislav Kašpar.

Celek z Veselí neprožívá veselé období. Na vlastním ledě se tentokrát sklonil před Milevskem. Byla to třetí porážka v řadě, pátá ze sedmi posledních zápasů. Lokomotiva získala vedení, které však nevydrželo ani minutu. Potom dotahovala a živila bodovou naději skoro do úplného závěru, jenže inkasovala při power play do prázdné klece. „Myslím, že herně to byl náš nejlepší zápas za poslední měsíc. Bohužel, doplácíme na slabší výkonnost brankářů, kterým se nedaří zachytat alespoň na průměr. Když se nadechujeme k náporu, dostaneme laciný gól,“ smutnil kouč poražených Josef Vachulka. „Řádí u nás chřipka, chybělo sedm borců. Zvládli jsme to srdíčkem,“ těšilo milevského Emila Švece.