Soběslav zválcovala Radomyšl. Krumlov převalil Milevsko, Vimperští zkrotili Telč

09.10.2016

Ve třech dohrávaných zápasech 3. kola Krajské ligy mužů na jihu Čech padlo celkem jednatřicet gólů s výrazným poměrem 24:7 ve prospěch domácích týmů. Soběslavský Spartak osmi zásahy zničil soupeře z Radomyšle, v duelu dvou favoritů na krumlovském ledě otočili domácí nepříznivý vývoj s Milevskem a přibalili hostům na zpáteční cestu devítku. Vimperští zkrotili telčského nováčka pěti góly v závěru. Duel Hluboká – Tábor B se uskuteční 14. prosince.

JIŽNÍ ČECHY – Hokejisté Soběslavi se na svém ledě zakousli do týmu Radomyšle – ten přicestoval bez hlavního kouče Radka Volfa st., jenž ve stejném čase vedl písecké juniory v derby s Táborem – a s přispěním autora hattricku Martina Kučery sáhli po prvním vítězství v sezoně. „Po dvou gólech opadla nervozita a kluci začali hrát podle mých představ. Bojovali do poslední minuty a zaslouží pochvalu. Doufám, že už se nepodíváme na dno tabulky. Mrzí mě jen malá účast diváků,“ komentoval trenér Vlastimil Červenka.

Také Vimperským spadl kámen ze srdce po prvním tříbodovém počinku. Nastoupili s celou sbírkou posil (Tomáš Tupý, Pavel Samohejl, Martin Janda, Petr Fuka) a zkrotili odbojného nováčka z Telče. „Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec. Hosté byli lepší bruslařsky a měli víc šanci. Po našem gólu na 3:2 otevřeli hru a my je potrestali,“ uvedl vimperský trenér Pavel Předota. „Utekla nám třetí třetina. Domácí vytěžili z minima maximum. Trefili ještě tyčku a poslední gól nám dali šest vteřin před sirénou,“ smutnil telčský vedoucí František Čermák.

V Českém Krumlově dvakrát vedli o gól domácí, potom získali Milevští náskok 4:2, načež domácí vyměnili gólmany, přežili oslabení ve třech a znovu dokonale otočili skóre. „Až na pět minut ve druhé třetině, kdy hosté šli do trháku, jsme byli lepší. Za nepříznivého stavu se hráči dokázali zvednout a docílit vysoký výsledek. Úspěch v nadprůměrném utkání je pro nás cenný,“ vyzdvihl krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Zlomila nás nevyužitá přesilovka pět na tři. V závěru jsme byli v křeči,“ doplnil za hosty Luboš Krupka.