Servismani posílení Vladimírem Sičákem podlehli doma Táboru. Písek nedosáhl na body v Kolíně

03.10.2019

Nekompletním 6. kolem (zápas China Golden Dragon versus Klatovy byl odložený o den) pokračovala druholigová skupina Střed. Budějovický David Servis získal na hostování z Karlových Varů zkušeného beka Vladimíra Sičáka (na hostování z Písku by měl přijít od příštího zápasu také gólman Martin Hauser), ale po mizerném začátku podlehl na svém ledě dobře organizovaným táborským „kohoutům“. Písecký tým bojoval v Kolíně statečně, leč bez úspěchu.

Č. BUDĚJOVICE / KOLÍN – Ve druhém jihočeském derby mezi mantinely 2. ligy vletěli táborští „kohouti“ do Hokejového centra Pouzar pořádně načepýření a než se domácí servismani rozkoukali, bylo to 0:2. Třetí gól Ondřeje Šulka po bleskové akci ve 12. minutě ukazoval na debakl, avšak od druhé části se srovnaly síly a hosté v podstatě jen udrželi třígólový rozdíl. „Utekl nám začátek a Táboru naopak vyšlo všechno, na co sáhl. Další průběh byl vyrovnaný. Bohužel, rozhodčí nám neuznal dva regulérní góly,“ smutnil asistent Jiří Fedur. „Pod vlivem náskoku se nám zbortila hra. Uklidnil nás čtvrtý gól, ale projev byl trochu křečovitý,“ řekl za vítěze Arpád Györi.

Do píseckého brankoviště se v Kolíně postavil znovu pendl Petr Hamalčík z Ústí nad Labem. Během pěti minut před závěrem úvodní části dvakrát kapituloval, což nakonec rozhodlo o výsledku. Jihočeši dokázali využít dvě přesilovky, jenže brzy po vyrovnání dostali třetí gól a již nenašli odpověď, přestože v polovině třetí třetiny hráli skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři a na konci ještě zkusili power play šest na čtyři. „Z naší strany to bylo dobré utkání. Bohužel, soupeř potrestal naše chyby. Hodně jsme se snažili vybojovat alespoň remízu po šedesáti minutách a myslím, že bychom si zasloužili bod,“ uvedl kouč Karel Herr, jenž řídil střídačku bez nemocného asistenta Václava Šrámka.

2. liga, skupina Střed, 6. kolo:

HC David Servis – HC Tábor 1:4 (0:3, 1:1, 0:0.
32. Škopek (Vak) – 3. Radoš (Jiří Bárta, Zayml), 4. Prášek (Pejchal), 12. Šulek (Jan Bárta, Seidl), 37. Havelka (Zayml, Jan Bárta).
Rozhodčí: Nik. Marek – Roupec, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 5:4.
Diváků: 214.
D. Servis: Vl. Marek – Škopek, L. Kříž, T. Kohút, D. Dudáček, Sičák, Svach – Jak. Marek, Vak, Hřebejk, Silný, Kronus, Tejko, Matys, Pecka, Schmidmayer, R. Šulčík, Sumerauer, Ferebauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
HC Tábor: Mich. Novák – Havelka, K. Černý, M. Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Marcel Dvořák – R. Heřman, Dančišin, Matějka, Seidl, Jan Bárta, Šulek, J. Březina, Zayml, Jiří Bárta, Pejchal, Š. Kadilák ml., Prášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 2. října 2019.

SC Kolín – IHC Králové Písek 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
15. Kozák (R. Jelínek), 19. Mich. Procházka (Stehlík, Robin Martínek), 39. (M. Březina) – 32. A. Novák (Houdek), 38. Paule (J. Turek, Šaršok).
Rozhodčí: Veinfurter – Tasch, Řezníček.
Vyloučení: 6:5, navíc J. Turek (Písek) 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 505.
IHC Písek: Hamalčík – Houdek, Suda, J. Turek, Šaršok, Pelant, Růžek, Šafář – Tintera, Karbulka, L. Bednařík, A. Novák, Paule, Egert, Strnad, M. Přibyl, J. Volf, T. Rod, Fríd. Trenér Karel Herr.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.