Se slabou Kadaní bylo v Budvar aréně těžké pořízení, ale body zůstaly doma

30.01.2019

Zápasy proti slabým týmům nebývají snadné. Plně to potvrdilo pondělní prvoligové představení v Budvar aréně, kde prvoligový Motor přivítal mužstvo Kadaně, beznadějně poslední v tabulce. Hosté s exbudějovickým Ondřejem Šulkem a extáborským Tomášem Hajičem v sestavě na sebe upozorňovali pouze tvrdostí v osobních soubojích, přesto jejich destruktivním způsobem boje nebylo možné omluvit sice častou, pořád však málo efektivní střelbu Jihočechů.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí postrádali marody Mitche Fillmana, Cody Bradleyho, Jiřího Šimánka, Miloslava Čermáka, Jakuba Doktora, zato se vrátil do sestavy uzdravený bek Karel Plášil a na pět vteřin naskočil i kanadský rekonvalescent Vincent Dunn, který stále ještě s ovázanou rukou potřeboval čárku do statistik pro možnost případného startu v baráži. Dva góly Lukáše Endála v začátcích první a druhé třetiny vzdalovaly Motor od průšvihu. Teprve třetí gól Zdeňka Doležala po důrazu u pravé tyčky ve 45. minutě a čtvrtá trefa Martina Janduse po jízdě dva na jednoho ve vlastním oslabení v 52. minutě potvrdily čtvrtou výhru v řadě a postup na třetí příčku. Kadaň prohrála sedmnácté utkání za sebou.

Chance 1. liga, 52. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
1. Endál (Gilbert, Pavlin), 21. Endál (M. Novák, Plášil), 45. Zd. Doležal (Plášil, R. Přikryl), 52. M. Jandus (Babka, M. Heřman) – 17. Klejna (Wágner, Kůs).
Rozhodčí: Greich, T. Veselý – Tvrdík, Šimán.
Vyloučení: 8:10, navíc Pavlin (Motor) 10 minut, R. Vágner (trenér Kadaně) do konce.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 53:14.
Diváků: 5 069.
ČEZ Motor: Strmeň – Pavlin, P. Pýcha ml., M. Jandus, Vydarený, Plášil, Kutlák – Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Heřman, P. Novák, Babka, Karabáček, Kachyňa, Dančišin, M. Beránek, Dunn. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.