Rostoucí forma Jihočechů byla ve 39. kole WSM 1. ligy nad síly rozjetého Přerova

13.01.2018

Druhá nejvyšší soutěž uzavřela třetí čtvrtinu základní části bez překvapení na čele tabulky, kde si českobudějovický Motor udržel náskok třech bodů díky domácímu vítězství nad čtvrtým Přerovem. Jihočeši zároveň zpečetili úspěšnou sérii těžkých soubojů s pronásledovateli, když předtím zdolali třetí Kladno i druhé Karlovy Vary. V téměř vyprodané Budvar aréně se poprvé představily domácí posily Richard Nejezchleb a Josef Mikyska. Jejich výkon byl velmi slibný.


Č. BUDĚJOVICE – Do branky prvoligového lídra se znovu postavil David Gába, jehož nemocného kolegu Petra Kváču zastupoval v záloze na střídačce mladík Daniel Svoboda. Do sestavy se nevešel obránce Roman Vráblík, chyběli rovněž útočníci Lukáš Květoň a Vlastimil Dostálek. Potíže s třísly nepustily do hry ani Roka Pajiće. Naopak zařazení nově příchozích Richarda Nejezchleba (Litvínov) a Josefa Mikysky (Liberec / Benátky) do první resp. druhé útočné řady se ukázalo jako přínosné.

Hosté povzbuzení sérií čtyř výher vstoupili do zápasu výborně. Často hrozili Karel Plášek otec a syn, velkou šanci měl Jakub Navrátil. Skóre však otevřel Michal Bárta tečí Pýchovy střely z levého kruhu. V polovině utkání zachránil David Gába šťastně před Radoslavem Illem. Když rozhodčí přísně vyloučil Václava Nedorosta, reagovali domácí ve vlastním oslabení únikem, který proměnil Martin Heřman. Přerovský Milan Procházka zdramatizoval vývoj korigující trefou z prostoru mezi kruhy, ale v závěrečné minutě pečetil Miloslav Čermák při soupeřově power play.  

WSM 1. liga, 39. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
18. Mich. Bárta (P. Pýcha ml., F. Vlček), 34. M. Heřman (Jonák, Fillman), 60. M. Čermák (J. Mikyska, Pavlin) – 49. Mil. Procházka (M. Novotný, Goiš).
Rozhodčí: R. Čech, Skopal – Zídek, Komínek.
Vyloučení: 3:5, navíc L. Rob ml. (Motor), M. Novotný (Přerov) oba 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 22:22.
Diváků: 6 373.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, Kutlák, Fillman, F. Novák, Pavlin, P. Pýcha ml. – J. Mikyska, Vampola, V. Nedorost, Nejezchleb, Galamboš, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, Mich. Bárta, F. Vlček, M. Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 13. ledna.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web