Roman Turek dovezl dres Motoru do Říma. Při audienci ho věnoval papeži Františkovi

15.12.2017

Audiencí u papeže Františka vyvrcholila ve středu 13. prosince 2017 pouť českobudějovického diecézního biskupa Vlastimila Kročila ke cti Sv. Mikuláše, patrona jihočeské metropole a celé diecéze. Pouť se letos konala poprvé, týden po patronově svátku. Setkání s hlavou římskokatolické církve se zúčastnily rovněž osobnosti veřejného života, zástupci sportovní i podnikatelské sféry. Nechyběl ani prezident prvoligového Motoru, exmistr světa Roman Turek.


ŘÍM / Č. BUDĚJOVICE – Mezi pětačtyřicet jihočeských poutníků se zařadili také primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda, krajský zastupitel František Konečný, ředitel Arpidy Marek Wohlgemuth, generální ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák či vrchní sládek Budějovického Budvaru Adam Brož. „Setkání s papežem Františkem patří k nezapomenutelným zážitkům. Myslím, že adventní pouť do Říma, organizovaná českobudějovickým biskupem a také velvyslancem ČR ve Vatikánu ke cti Sv. Mikuláše, splnila všechna očekávání. Mile mne překvapil civilní a chápající postoj Svatého Otce,“ uvedl primátor Jiří Svoboda po návratu.

Součástí audience bylo předání mikulášských perníků upečených dětmi z českobudějovického centra Arpida a 122 atypických litrových lahví budvarského ležáku, který zrál devadesát dní. Biskup Vlastimil Kročil předal perníčky také mezi sociálně slabé rodiny v Římě. Děti je připravily 6. listopadu pod vedením prezidenta ČEZ Motor České Budějovice Romana Turka a perníkářů společnosti REJ s. r. o., manželů Kosových v Plané nad Lužnicí, kteří sušenky a perníky dodali také pro Velvyslanectví ČR při Svatém stolci. Roman Turek spolu s generálním manažerem Stanislavem Bednaříkem vezli do Říma jako dárek pro papeže i dres Motoru se jmenovkou Franciscus a číslem 266 označujícím pořadí Františkova pontifikátu.

(bis)


Krátké zprávy
23. 04. 2018 Žáci první a druhé třídy TJ Loko Veselí nad Lužnicí vyrazili v závěru sezony do Vídně na mezinárodní turnaj Kids Cup. V konkurenci týmů z Rakouska, Německa, Česka, Slovenska a Slovinska skončili prvňáci (ročník 2010) na stříbrné příčce, druháci (2011) byli celkově čtvrtí.
22. 04. 2018 Letošní extraligový titul v barvách Komety Brno pomohl vybojovat také exbudějovický obránce Michal Barinka pod vedením trenéra Libora Zábranského, který hráčsky rovněž působil v jihočeské metropoli a nyní se skloňuje jeho jméno v souvislosti se jmenováním příštího kouče národního mužstva. Stříbrnou medaili v dresu Třince získali exbudějovický brankář Šimon Hrubec a obránce Bohumil Jank.
21. 04. 2018 Exbudějovický forvard Roman Horák pečetil svým gólem vítězství české reprezentace nad Švédy v poměru 3:1 na Carlson Hockey Games v Pardubicích. Svěřenci trenéra Josefa Jandače vyhráli i předchozí duel s Finskem a před posledním duelem proti Rusku je jisté, že obhájili celkové prvenství na turnaji, který se loni hrál v jihočeské metropoli.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web