Roman Turek dovezl dres Motoru do Říma. Při audienci ho věnoval papeži Františkovi

15.12.2017

Audiencí u papeže Františka vyvrcholila ve středu 13. prosince 2017 pouť českobudějovického diecézního biskupa Vlastimila Kročila ke cti Sv. Mikuláše, patrona jihočeské metropole a celé diecéze. Pouť se letos konala poprvé, týden po patronově svátku. Setkání s hlavou římskokatolické církve se zúčastnily rovněž osobnosti veřejného života, zástupci sportovní i podnikatelské sféry. Nechyběl ani prezident prvoligového Motoru, exmistr světa Roman Turek.


ŘÍM / Č. BUDĚJOVICE – Mezi pětačtyřicet jihočeských poutníků se zařadili také primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda, krajský zastupitel František Konečný, ředitel Arpidy Marek Wohlgemuth, generální ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák či vrchní sládek Budějovického Budvaru Adam Brož. „Setkání s papežem Františkem patří k nezapomenutelným zážitkům. Myslím, že adventní pouť do Říma, organizovaná českobudějovickým biskupem a také velvyslancem ČR ve Vatikánu ke cti Sv. Mikuláše, splnila všechna očekávání. Mile mne překvapil civilní a chápající postoj Svatého Otce,“ uvedl primátor Jiří Svoboda po návratu.

Součástí audience bylo předání mikulášských perníků upečených dětmi z českobudějovického centra Arpida a 122 atypických litrových lahví budvarského ležáku, který zrál devadesát dní. Biskup Vlastimil Kročil předal perníčky také mezi sociálně slabé rodiny v Římě. Děti je připravily 6. listopadu pod vedením prezidenta ČEZ Motor České Budějovice Romana Turka a perníkářů společnosti REJ s. r. o., manželů Kosových v Plané nad Lužnicí, kteří sušenky a perníky dodali také pro Velvyslanectví ČR při Svatém stolci. Roman Turek spolu s generálním manažerem Stanislavem Bednaříkem vezli do Říma jako dárek pro papeže i dres Motoru se jmenovkou Franciscus a číslem 266 označujícím pořadí Františkova pontifikátu.

(bis)


Krátké zprávy
19. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová jedním gólem přispěla k vítězství ženské reprezentace nad Finskem 6:2 ve čtvrtfinále mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Semifinálovým soupeřem Češek budou dnes večer Kanaďanky.
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web