Prvoligový klub z jihočeské metropole bude pokračovat pod hlavičkou ČEZ Motor

25.07.2018

V nadcházející sezoně budou českobudějovičtí prvoligoví hokejisté nastupovat na led pod názvem, který obsahuje jméno generálního partnera – společnosti ČEZ, největší české energetické firmy. Po sérii náročných jednání mezi oběma stranami jsou doladěné i podrobnosti sponzorské smlouvy, která se objemem ani konkrétními body zásadně neliší od té původní z minulých let. Vedle A-týmu získají finanční podporu i mládežnická družstva.


Č. BUDĚJOVICE (tisková zpráva) – Hokejisté se aktuálně věnují přípravě na ledě i na suchu. Pro klubový management jsou letní měsíce taktéž intenzivním pracovním obdobím, neboť je nutné zabezpečit finanční zázemí. Bez peněz by plány na návrat do extraligy zůstaly nesplnitelným snem. „Jednání se sponzory probíhají prakticky neustále. O nových smlouvách jsme se bavili už před koncem minulého ročníku. Mám obrovskou radost, že i díky podpoře řady lidí se podařilo úspěšně uzavřít většinu jednání. S generálním partnerem přichází jistota. Do sezony naskočíme opravdu naplno,“ vysvětluje Stanislav Bednařík, generální manažer ČEZ Motor.

Na obnovu smlouvy byli zvědaví i zaměstnanci Jaderné elektrárny Temelín, kteří patří mezi skalní fanoušky budějovických hokejistů. „Naším krédem je pomáhat v místech, kde působíme. Navíc je tu i příběh znovuzrození profesionálního hokeje v Budějovicích, ke kterému tak trochu patříme. Proto vítám pokračování smlouvy,“ říká Bohdan Zronek, člen představenstva a ředitel divize jaderná energetika. Před podpisem jsou i dohody s dalšími hlavními sponzory ČEZ Motoru, podniky a společnostmi Budvar, Madeta, Energie AG. Pokračuje víceletá smlouva se Statutárním městem České Budějovice. Finanční příspěvek 1.2 milionu korun od společnosti ČEZ získají prostřednictvím její nadace i malí hokejisté. Poslouží hlavně k nákupu potřebného vybavení.

Tomáš Kučera
ředitel marketingu a PR


Krátké zprávy
26. 05. 2019 Životní šedesátku si připomíná Jan Tlačil, někdejší útočník budějovického Motoru (ligové stříbro) nebo pražské Sparty (zlato), následně vynikající trenér mládeže. Pochází z Břilic u Třeboně, stejně jako bývalý reprezentační kouč Stanislav Neveselý nebo Lukáš Vopelka, současný útočník extraligového Hradce Králové, či obránce David Nehoda, aktuálně působící v Lokomotivě Veselí nad Lužnicí. Na hokejovou dráhu se vydal i Jan Tlačil mladší, jenž loní střílel góly za juniorku Motoru.
25. 05. 2019 Ve věku nedožitých sedmasedmdesáti let dnes ráno v Praze zemřel Karel Masopust, bývalý obránce Sparty a také budějovického Motoru (1970 až 1974). Držitel stříbrné medaile z MS a ZOH 1968 v Grenoblu odešel nečekaně. Chystal se na operaci kolena, ale jinak netrpěl zdravotními potížemi. S odstupem jednoho měsíce následoval na věčnost svého švagra Luďka Bukače. Rozhovor s K. Masopustem jsme přinesli loni v červenci (viz Osobnosti).
24. 05. 2019 Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Bratislavě vydala doporučení, aby se velké mezinárodní akce s okamžitou platností pořádaly na kluzištích s rozměry platnými v zámořské NHL. Na zúžené ploše se bude hrát i příští světový šampionát ve Švýcarsku. Dosud se uplatňoval evropský rozměr ledové plochy 30 x 60 metrů, v NHL se hraje na ploše 26 x 60 metrů. Tento krok ze strany IIHF je nejradikálnější změnou od zrušení červené čáry.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web