Proti celkům ze skupiny Východ ve 2. lize bodoval Písek naplno. Tábor bral dva body, D. Servis nic

17.11.2018

Státní svátek 17. listopadu orámoval v pořadí již třetí zápasové propojení druholigových skupin Jih a Východ v letošní sezoně. Tentokrát se kluby z východní částí republiky vypravily směrem na jih. Z trojlístku jihočeských účastníků si nejlépe počínal Písek, který zdolal soupeře z Valašského Meziříčí rozdílem dvou gólů. Tábor se přetahoval s Orlovou a nakonec byl šťastnější v prodloužení. Padl jenom David Servis s Opavou. V herně vyrovnaném utkání doplatili servismani na chyby.

JIŽNÍ ČECHY – V Písku začínalo utkání o půl hodiny dřív, než na zbylých jihočeských stadionech. Start se povedl lépe Bobrům z Valašského Meziříčí, kteří šli do trháku dvěma trefami Adama Hořanského, ale za domácí stihl do první pauzy snížit Jan Polata. Jedenáct vteřin po zahájení třetí části vyrovnal Petr Hučko. Posléze otočil stav ze samostatného úniku Jan Sýbek a pečetící gól přidal Petr Hučko ve vlastním oslabení. „Bohatým bereme, chudým dáváme,“ usmíval se trenérský asistent Václav Šrámek po vítězství nad šestým celkem společné tabulky. „Všichni kluci podali výborný výkon. Velká pochvala jim patří hlavně za obrannou činnost. Také nás podržel gólman,“ doplnil.

Na táborském ledě vedli domácí gólem Jana Březiny, ale soupeř z Orlové do druhé přestávky obrátil skóre. Na vyrovnání z hole Radka Pechánka krátce po začátku třetího dějství reagovali hosté dalším gólem v 50. minutě. O tři minuty později však pendl z Motoru Ondřej Kachyňa přesnou trefou k levé tyčce zařídil prodloužení, ve kterém Jihočeši rozhodli z přesilovky čtyři na tři. Střelcem byl Patrik Zayml. V kontrastu se ziskem dvou bodů „kohouti“ přišli o zraněné hráče Štěpána Kadiláka a Radima Heřmana. „V první třetině jsme přestříleli Orlovou 17:6 a dali jediný gól. Změna stavu na 1:2 srazila náš výkon, ale kluci chtěli a odevzdali maximum,“ ocenil kouč Arpád Györi.

Servismani šli do bitvy proti Slezanu Opava s pořádně proděravělou soupiskou. Kanonýr týmu a zároveň hrající asistent Tomáš Vak mohl zůstat jen v civilu na střídačce, čeká ho operace zlomeného prstu. Štěpán Hřebejk měl stopku za vyloučení v minulém kole. Jan Bárta laboroval s ramenem, Jan Trummer ml. se zápěstím, Karel Schmidmayer se opíral o berle. Ještěže naskočil pendl z Motoru Jakub Doktor, vypomoci však musel podruhé za sebou i veterán Jan Trummer st. (1972). Skóre otevřel po pětadvaceti vteřinách hry kapitán Roman Šulčík, který se pak trefil ještě jednou, ale zbývající góly obstarali hosté. „Stále inkasujeme po chybách jednotlivců,“ krčil rameny asistent Jiří Fedur.