Předvánoční vystoupení ve 2. lize na ledě soupeřů se nevydařila Písku ani Táboru

22.12.2021


Jihočeští zástupci ve třetí nejvyšší domácí soutěži nebudou vzpomínat v dobrém na svá vystoupení, která se konala na kluzištích soupeřů čtyřicet osm hodin před Štědrým večerem. Písečtí Králové dostali sedmičku v Havlíčkově Brodě, kde se jim vůbec nedařily přesilovky. Nejenže nepotrestali ani jedno z pěti vyloučení domácích, ale třikrát inkasovali při své početní výhodě. Celek Tábora neprodloužil sérii třech vítězství a sklonil se před nejbližším pronásledovatelem Příbramí.


H. BROD / PŘÍBRAM – Mužstvo Písku se vypravilo na Vysočinu bez obránců Lukáše Popely a Jiřího Najmana, kteří se posunuli za jinou hokejovou štací, a také bez kapitána Jana Sýbka, jehož trápily zuby. Chyběl i trenérský asistent Pavel Hejl. Premiéru si odbyli devatenáctiletí junioři Jan Janoch a Matouš Masopust zapůjčení z Motoru. „O vysokém skóre pro domácí rozhodly situace při nerovnovážném počtu hráčů na ledě,“ krčil rameny asistent Václav Šrámek nad dvěma góly inkasovanými v oslabení a dokonce třemi ve vlastní přesilovce. Soupeř měl navíc i dost štěstí. Bohužel, my nedáme ani největší šance. Jen Lukáš Volf vyslal deset střel na branku, ale bez efektu,“ přidal nevšední údaj.   

V souboji druhého celku tabulky s lídrem na příbramském ledě se podařilo Jihočechům dvakrát vyrovnat, jenže domácí si vzali náskok zpátky v přesilovce a přidali ještě další trefu. Hosté namísto očekávaného náporu plýtvali silami v pětiminutovém oslabení a ve zbývajících minutách do třetího klaksonu se již nedokázali zmobilizovat. Výsledkovou popravu svých krajanů výrazně podpořil dvěma góly a nahrávkou útočník Jan Tlačil ml. pocházející z Břilic u Třeboně. Díky stoprocentnímu zisku se Příbrami podařilo snížit ztrátu v tabulce za vedoucím Táborem na sedm bodů. „Chyba před třetím gólem a vyloučení na pět minut nás dostaly ze hry. Porážka je poučná,“ konstatoval trenér Arpád Györi.  

2. liga, skupina Jih, 25. kolo:

BK Havlíčkův Brod – IHC Králové Písek 7:3 (2:0, 3:3, 2:0)
Góly a nahrávky:
9. Voříšek (Nepokoj, Mlynář), 10. Petržilka (Semirád, Zvěřina), 24. Bulín (Čejka, D. Košťál), 29. Kuchta (Voříšek), 31. Nepokoj (Voříšek, Mlynář), 58. D. Košťál (Bulín, Čejka), 59. Petržilka – 22. L. Bednařík (Januška, Dosek), 34. Dosek (J. Turek, L. Volf), 35. J. Čížek (L. Bednařík).
Rozhodčí: Matašovský – Kleprlík, Štěrba.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 2:0.
V oslabení: 3:0.
Diváků: 223.
IHC Písek: R. Kříž – D. Dudáček, F. Novák, Tampier, Dosek, Marcel Dvořák, J. Turek – L. Volf, Matějček, V. Šuhaj, M. Masopust, Janouch, L. Bednařík, J. Volf, Januška, J. Čížek, od 30. min. navíc M. Novotný, V. Brož. Trenéři Milan Filipi a Václav Šrámek.
Hrálo se 22. prosince 2021.

HC Příbram – HC Tábor 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Gengel (Pinkas, M. Svoboda), 29. J. Tlačil ml. (M. Rohlík, Hlaváček), 39. Bečvář (M. Rohlík, J. Tlačil ml.), 48. J. Tlačil ml. (M. Rohlík, Bečvář) – 28. P. Zíb (Prášek, Zayml), 32. K. Černý (Šulek, J. Matušík).
Rozhodčí: Pastier – Hradil, Maňák.
Vyloučení: 3:4, navíc Mil. Dančišin (Tábor) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 431.
HC Tábor: K. Kolář – L. Kříž, Hajič, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš, Hubata – Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Šulek, J. Matušík, Seidl, Prášek, Zayml, P. Zíb, Matiášek, Jan Bárta, L. Švec. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 22. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie