Předvánoční konfrontace veteránů Motoru skončila smírem: Žlutí versus Modří 7:7

08.12.2021


Po roční pauze se znovu konalo tradiční předvánoční setkání hráčských a trenérských generací českobudějovického Motoru spojené s exhibičním utkáním Žlutých s Modrými. Ve svižném mači padlo celkem čtrnáct gólů, po sedmi do každé klece. Na ledovou bitvu pod střechou Budvar arény navázalo setkání ve V. I. P. se společnou večeří, které se zúčastnili také nehrající příslušníci starších generací včetně řady bývalých reprezentantů.


Č. BUDĚJOVICE – V bruslařském představení byl poněkud znevýhodněný výběr Modrých, který musel vystačit pouze s trojicí obránců, neboť Jaroslav Modrý dal přednost žlutému dresu. Ale všechno dobře dopadlo a konečný výsledek lze považovat za spravedlivý. V porovnání s dosud poslední exhibicí v roce 2019 bylo k vidění méně gólů (tehdy 10:8) a dostavilo se méně účastníků gastronomického posezení. Před covidem napochodovalo do haly šest desítek hokejových osobností, tentokrát jich přišlo něco málo přes čtyřicet. Nijak to však neovlivnilo skvělou atmosféru plnou vzpomínání a vtípků doprovázejících hlavně společné fotografování. Nechyběl doyen Zdeněk Kaucký (92).

Předvánoční exhibice:

Žlutí – Modří 7:7
Góly:
St. Bednařík 2, Vak 2, Aleš Kotalík, Michalec, Olejník – V. Král 3, Vylíčil 2, Kotaška, M. Hanzal.
Rozhodčí: Svoboda.
Žlutí: Dědič – Beníšek, Sičák, R. Bauer, Modrý – St. Bednařík, Vak, Aleš Kotalík, Adam Kotalík, Michalec, Olejník.
Modří: Hembera – Kotaška, K. Ťoupal, J. Mertl – K. Kadlec, M. Hanzal, Vylíčil, V. Král, Krejcha, M. Marek.
Vedoucí obou týmů: Bohumil Tomandl.
Hrálo se 8. prosince 2021.

Nehrající účastníci: St. Bauer, M. Bláha, Fr. Čech, L. Gula, R. Houfek, J. Jágr st., Zd. Kaucký, J. Kočer, L. Kolda st., R. Kondelík, J. Korbela st., N. Král, V. Mařík, P. Míšek, M. Nedoma, Jos. Novák, Vl. Plánička, R. Rákosník st., P. Sailer, R. Suchánek st., Zd. Šimánek, R. Turek, B. Ťoupal. Čestný host Fr. Lošek.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie