Pražská Slavia v Budvar aréně nepřekvapila. Domácí s přehledem kontrolovali zápas

11.01.2017

Budějovičtí zlepšili koncovku a využívání přesilovek oproti předchozímu domácímu vystoupení proti Kladnu a poradili si s pražskou Slavií vcelku bez problémů. Důležitý byl rychlý vedoucí gól z početní převahy pět na tři, kterým se poprvé zapsal navrátilec Filip Novák. Potom domácí s přehledem kontrolovali vývoj utkání a průběžně navyšovali skóre. Hosté překazili nulu spolehlivě chytajícímu brankáři Kváčovi šest minut před koncem po pěkné akci dva na jednoho.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Celek Motoru se poprvé představil bez srdcaře Davida Kuchejdy, jenž z vlastní vůle odešel do německého Bayreuthu (fanoušci vyjádřili vděčnost za jeho služby obřím transparentem). Nadále chyběli polámaní útočníci Luboš Rob s Benjaminem Walkerem, ale vrátil se již uzdravený Miloslav Čermák. Premiéru si odbyl vytáhlý dvaadvacetiletý forvard Jiří Fronk přišedší z Mladé Boleslavi, jenž nastoupil ve čtvrté řadě společně s obráncem Dušanem Žovincem (podruhé za sebou hrál v útoku) a Tomášem Gumanem.

Zbytečné fauly dvou slávistů deset vteřin po sobě na začátku 2. minuty připravily Motoru skvělou výchozí pozici pro otevření skóre. Při hře pět na tři se od modré čáry rychle trefil Filip Novák. Do velkých šancí se dostali Miloslav Čermák a Jiří Fronk, ale druhou trefu přidal Ondřej Šulek tečí Fillmanova nahození až v 19. minutě. Třetí gól po nápřahu Romana Vráblíka ve 27. minutě už byl jasným znamením, že body zůstanou doma. Minutu před druhou sirénou to potvrdil čtvrtým gólem Žiga Pavlin, jenž zblízka zakončil jízdu tři na jednoho.

K tyčce nastřelené Ondřejem Šulkem ve 46. minutě přidal o šest minut později pátou trefu Tomáš Nouza, jenž potrestal výlet brankáře Patrika Polívky. Brzy nato hosté korigovali díky šikovně zvládnutému přečíslení dva na jednoho. Necelé dvě minuty před sirénou ještě Jakub Babka v ideální pozici nepřehodil Polívkův pravý beton. „Naší hře pořád chybí pohotovost. Zápas mohl být rozhodnutý daleko dřív,“ nebyl úplně spokojený trenérský asistent Martin Štrba. „Z naší strany to byla křeč. Těžko hledat pozitiva,“ dodal jeho protějšek Jan Srdínko.

WSM 1. liga, 40. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
2. F. Novák (Pavlin, Šulek), 19. Šulek (Fillman, Nouza), 27. R. Vráblík (M. Heřman), 39. Pavlin (M. Heřman), 52. Nouza (M. Heřman) – 54. Rys (Šagát).
Rozhodčí: Pešina, Doležal – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 7:5, navíc M. Heřman (Motor) 10 minut, P. Beránek (Slavia) 5 minut + do konce, Schleiss (Slavia) 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 6 138.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, P. Pýcha ml., J. Suchánek, R. Vráblík, od 41. navíc M. Mazanec, Mucha – M. Čermák, Škoda, Chovan, Šulek, Nouza, M. Heřman, L. Květoň, Babka, Hřebejk, od 12. navíc Žovinec, Fronk, Guman. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 11. ledna.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.