Prakticky celý loňský tým dostane šanci, ujišťuje nový táborský kouč Radek Bělohlav

26.05.2022


Druholigové áčko HC Tábor ukončilo svoji jízdu v pátém barážovém utkání o postup do 1. ligy. Podlehlo Šumperku 0:3, celkově na zápasy 1:4, přesto si borci od Jordánu vysloužili pozitivní hodnocení za svižný a líbivý hokej. Vyhráli třetí nejvyšší soutěž a pouze komplikovaný systém je připravil o parkovací místo o patro výš, které by se dobře vyjímalo v jihočeském regionu. Ambice „kohoutů“ zůstaly i pro sezonu 2022–23, v níž povede mužstvo Radek Bělohlav.


TÁBOR – Odchovanec soběslavského Spartaku a někdejší reprezentační útočník, mistr světa z roku 1996 Radek Bělohlav (52), vystřídal u táborského kormidla svého spoluhráče z extraligového týmu Českých Budějovic, o rok mladšího Arpáda Györiho, jenž v klubu převzal extraligový dorost po Tomáši Matušíkovi. Angažmá zkušeného trenéra, který naposledy pracoval s mládeží v Kometě Brno, se zrodilo uprostřed května. „Nečekal jsem podobnou nabídku, ani jsem nic nehledal. Chtěl jsem se vrátit domů na jih Čech a chvilku si odpočinout od hokeje. Zničehonic mi volali Aleš Krátoška a Michal Šušák. Přemluvili mě. Upeklo se to rychle a jsem docela rád,“ povídá nový kouč.

V době aktivní kariéry se zúčastnil třech světových šampionátů a třikrát pomohl vybojovat extraligový titul (dvakrát se Vsetínem, jednou ve Spartě). Trenérsky začínal v prvoligovém Písku, pokračoval v Českých Budějovicích, kde patřil po znovuzrození Motoru v roce 2013 ke spolumajitelům, působil u reprezentační osmnáctky, v extraligových Pardubicích a Brně. Štace pod Kotnovem ho premiérově zavedla na druholigové území. „Pro mě to je úplně nová věc. Jediný kontakt se soutěží jsem měl loni přes béčko Komety,“ přiznává lodivod, jenž svolal táborské svěřence k prvnímu tréninku v rámci suché části letní přípravy na středu 18. května, necelý měsíc od posledního zápasu.

O kondici pečuje Roman Bernat st.

Tým jednoho z druholigových favoritů se začal připravovat netradičně v Soběslavi, kde využívá sportovní areál a tamní relaxační centrum, v němž kraluje Roman Bernat starší, otec někdejšího talentovaného forvarda Romana Bernata mladšího, jehož kariéru přeťal vážný úraz při letním tréninku s extraligovými Budějovicemi na prahu sezony 2012–13. V profesionálním hokeji se aktuálně pohybuje syn Tomáš, o osm let mladší bratr Romana. Bernat senior pomáhá Táboru v roli kondičního trenéra. „Spolupracuji s Romanem řadu let. Vyhovuje mi, jakým způsobem to dělá. Tréninky jsou barevné. Teď využíváme jeho prostory, nemusíme nic stěhovat nebo kupovat. Podmínky jsou vynikající,“ chválí Radek Bělohlav.

S výjimkou gólmana Kristiána Koláře a obránce Dominka Havelky zatím pokračuje pod táborským praporem dosavadní kádr, navíc přišly posily David Gába, Karel Plášil, David Vala, Jiří Severa, Jakub Petržilka a Jan Milfait. „Kluci v minulé sezoně dokázali maximum. Potěšili parádními výkony, přitáhli diváky do hlediště. Prakticky celý loňský tým dostane šanci. Zapojí se i junioři. Možná pozveme někoho ještě na try out, nabízí se mnoho hráčů,“ vysvětluje čerstvě instalovaný vládce střídačky, jenž zatím funguje bez asistenta. „Řeší se to,“ doplňuje tajemně. Na suchu bude HC Tábor trénovat do konce června. Mantinel přeskočí „kohouti“ 24. července a vyzvou zajímavé letní soupeře.  

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
30. 06. 2022 Jindřichohradecký obránce Šimon Kubíček se stal posledním Jihočechem, pro něhož na sklonku června skončila sezona 2021-22. Jeho tým Edmonton Oil Kings obsadil čtvrtou příčku ve finálovém turnaji o prestižní juniorský Memorial Cup.
30. 06. 2022 Barvy mateřského Milevska bude po návratu z působení v mládeži Písku a naposledy Tábora znovu hájit obránce Tadeáš Keřka, jenž 18. září oslaví dvacáté narozeniny.
29. 06. 2022 Galavečer sportovců VŠTE Č. Budějovice se točil do značné míry kolem hokejistů Black Dogs Budweis, kteří obsadili bronzovou příčku v Univerzitní lize. Převzali medaile a navíc individuální ceny od vedení školy a klubu. Gratulovali jim také zástupci extraligového Motoru Roman Turek a Stanislav Bednařík. Do klubové Dvorany slávy vstoupili končící hráči Radek Sitter, Martin Koupal, Jakub Šuhaj a Jan Fiala, spolu s nimi spoluzakladatel týmu, bývalý rektor Marek Vochozka. Ceny dostali Lukáš Prášek, David Svoboda, Ivo Svoboda, Jonáš Kronus, Matěj Dvořák a Miroslav Tejko. Speciální cenu obdržel studentský Fan club. Vedení školy poděkovalo trenérům Davidu Oulíkovi a Jiřímu Irrovi za odvedenou práci.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie