Potřetí zlomili Spartu, tentokrát v největší hale Česka. V barvách vítězů řádili bývalí sparťané

09.01.2022


Českobudějovický Motor dal zapomenout na dva dny starou porážku v Brně a pod střechou pražské O2 arény dokonale vyřídil Spartu. Ke vzájemným výsledkům 5:2 resp. 2:0 z Budvar arény přidali Jihočeši třetí vítězství v utěšeném poměru 5:1. V tabulce poskočili na osmou příčku rozdílem třech čerstvě vybojovaných bodů před Spartu. Na úspěchu se góly a nahrávkami výrazně podíleli bývalí sparťané Lukáš Pech, Zdeněk Doležal či Jan Piskáček (trefa přes celé kluziště).


PRAHA – Spartu dostal do vedení budějovický odchovanec Roman Horák tři vteřiny po návratu Romana Vráblíka z trestné lavice. Střelou zleva vyrovnal Zdeněk Doležal, který v úvodu sezony skóroval za Spartu proti Motoru. Domácí zvýšili na 2:1, ale Jihočeši uplatnili trenérskou výzvu a dosáhli zrušení gólu pro bránění ve hře gólmanovi. Naopak chyba strakonického odchovance Alexandra Saláka v brankovišti Sparty pomohla obrátit skóre hostům. Potom se dvakrát trefil Lukáš Pech (po geniální přihrávce Michala Vondrky a díky teči bránícího hráče), čímž vstoupil do Klubu střelců deníku Sport (248 gólů v extralize, dva v repre). Saláka nahradil Machovský a pustil kuriózní gól od Jana Piskáčka.     

Tipsport extraliga, 40. kolo:

HC Sparta Praha – Motor Č. Budějovice 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly a nahrávky:
15. R. Horák ml. (Chlapík, Sobotka) – 27. Zd. Doležal (J. Ondráček, Šenkeřík), 37. Valský (Holec), 40. Pech (Vondrka, Zd. Doležal), 47. Pech (Percy, Gulaš), 50. Piskáček (Šenkeřík).
Rozhodčí: D. Pražák, T. Micka – Votrubec, Brejcha.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 30:22.
Diváků: 1 000.
Nejlepší hráči: Roman Horák – Lukáš Pech.
Motor: Hrachovina – Piskáček, Šenkeřík, Percy, Bučko, R. Vráblík, Štencel, Remta – Zd. Doležal, Pech, Vondrka, Gulaš, J. Novotný, Abdul, Valský, J. Ondráček, Holec, Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 9. ledna 2022.

(red)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie