Písek vyštrůtal v Novém Jičíně další bodík. Celek Tábora pokazil závěr duelu v Hodoníně

24.11.2018

Poslední listopadová sobota patřila 20. kolu ve spojených druholigových skupinách Jih a Východ. Program nebyl úplný, dvě utkání se odložila na pozdější termín (duel Orlová – David Servis se nehrál kvůli krasobruslařským závodům na ledě domácích Orlů). Písek po nadějném výkonu vedl v Novém Jičíně do 53. minuty a nakonec se sklonil před hostiteli v nájezdech. Dobře hrál i Tábor v Hodoníně, jenže platil za častá vyloučení, která pro úzký kádr znamenala ztrátu sil.


NOVÝ JIČÍN / HODONÍN – Na ledě Nového Jičína se představil bodově nejúspěšnější jihočeský tým IHC Písek a nevážil dalekou cestu nadarmo. Ve městě klobouků vydoloval bod a nebyl daleko od stoprocentního zisku proti soupeři, který doma není štědrý. Jihočeši se dvakrát ujali vedení a ještě sedm minut před třetí sirénou drželi příznivý stav 2:1. Závěr však patřil Slezanům, kteří nakonec proměnili dva samostatné nájezdy, zatímco za Písek se trefil pouze Jan Polata. „Hráli jsme moc dobře. Byli jsme hokejovější, ale v první třetině jsme nedali tři vyloženky. Postupně se hra srovnávala, v závěru nás domácí trochu přetlačili fyzicky,“ konstatoval asistent Václav Šrámek.   

Rovněž celek Tábora zanechal dobrý dojem na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně, kam se těšil hlavně odchovanec tamního hokeje Ondřej Kachyňa. Ten krátce po polovině základní doby zvyšoval na 3:2 pro Jihočechy, avšak domácí otočili stav ještě do druhé přestávky a při power play hostí sedm vteřin před koncem třetí části přidali pečetící gól. „Poznamenala nás únavná cesta a brzy jsme inkasovali v oslabení. Postupně jsme vyrovnali hru i skóre. Otočením na 3:2 jsme vyhodili domácí ze sedla, ale hrou v oslabení jsme si utavili první dvě lajny. Doplácíme na chyby a úzký kádr. Ale už pracujeme na doplnění,“ ujistil táborský asistent Miloslav Čech.   

2. liga, skupina Jih a Východ, 20. kolo:

HK Nový Jičín – IHC Písek 3:2 sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)
Góly a nahrávky:
26. Málek (Adamík, Poruba), 53. Slovák (Adamík, Lehečka), rozh. nájezd Poruba – 23. Hanus (Parýzek, Hučko, 32. D. Matějka (Marcilis, Koupal).
Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Bartoň.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 38:35.
Diváků: 429.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Pelant – Polata, Hučko, Sýbek, D. Matějka, Koupal, Strnad (21. V. Šuhaj), J. Šuhaj, Marcilis, Tintěra. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 24. listopadu.

SHK Hodonín – HC Tábor 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Matula (Růžička), 24. Jurča (Finsterle), 36. Škutchan (J. Matějka), 39. Finsterle (Růžička, Kellner), 60. Finsterle (Mikéska) – 19. Hajič (J. Matušík), 24. Tesař (J. Matušík, Hajič), 33. Kachyňa (Hrala, J. Březina).
Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Čelechovský.
Vyloučení: 7:8, navíc Hrala (Tábor) 10 minut.
Využití: 0:2.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 35:30.
Diváků: 995.
HC Tábor: M. Řehoř – Tesař, M. Havran, Raiterman, Kachyňa, Marcel Dvořák, Duben, od 21. navíc Košař – Hajič, J. Matušík, Blažek, J. Březina, Zayml, Hrala, Drda, R. Pechánek, Prášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 24. listopadu.

(lho)


Krátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních prpgramů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web