Písek vyštrůtal v Novém Jičíně další bodík. Celek Tábora pokazil závěr duelu v Hodoníně

24.11.2018

Poslední listopadová sobota patřila 20. kolu ve spojených druholigových skupinách Jih a Východ. Program nebyl úplný, dvě utkání se odložila na pozdější termín (duel Orlová – David Servis se nehrál kvůli krasobruslařským závodům na ledě domácích Orlů). Písek po nadějném výkonu vedl v Novém Jičíně do 53. minuty a nakonec se sklonil před hostiteli v nájezdech. Dobře hrál i Tábor v Hodoníně, jenže platil za častá vyloučení, která pro úzký kádr znamenala ztrátu sil.


NOVÝ JIČÍN / HODONÍN – Na ledě Nového Jičína se představil bodově nejúspěšnější jihočeský tým IHC Písek a nevážil dalekou cestu nadarmo. Ve městě klobouků vydoloval bod a nebyl daleko od stoprocentního zisku proti soupeři, který doma není štědrý. Jihočeši se dvakrát ujali vedení a ještě sedm minut před třetí sirénou drželi příznivý stav 2:1. Závěr však patřil Slezanům, kteří nakonec proměnili dva samostatné nájezdy, zatímco za Písek se trefil pouze Jan Polata. „Hráli jsme moc dobře. Byli jsme hokejovější, ale v první třetině jsme nedali tři vyloženky. Postupně se hra srovnávala, v závěru nás domácí trochu přetlačili fyzicky,“ konstatoval asistent Václav Šrámek.   

Rovněž celek Tábora zanechal dobrý dojem na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně, kam se těšil hlavně odchovanec tamního hokeje Ondřej Kachyňa. Ten krátce po polovině základní doby zvyšoval na 3:2 pro Jihočechy, avšak domácí otočili stav ještě do druhé přestávky a při power play hostí sedm vteřin před koncem třetí části přidali pečetící gól. „Poznamenala nás únavná cesta a brzy jsme inkasovali v oslabení. Postupně jsme vyrovnali hru i skóre. Otočením na 3:2 jsme vyhodili domácí ze sedla, ale hrou v oslabení jsme si utavili první dvě lajny. Doplácíme na chyby a úzký kádr. Ale už pracujeme na doplnění,“ ujistil táborský asistent Miloslav Čech.   

2. liga, skupina Jih a Východ, 20. kolo:

HK Nový Jičín – IHC Písek 3:2 sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)
Góly a nahrávky:
26. Málek (Adamík, Poruba), 53. Slovák (Adamík, Lehečka), rozh. nájezd Poruba – 23. Hanus (Parýzek, Hučko, 32. D. Matějka (Marcilis, Koupal).
Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Bartoň.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 38:35.
Diváků: 429.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Pelant – Polata, Hučko, Sýbek, D. Matějka, Koupal, Strnad (21. V. Šuhaj), J. Šuhaj, Marcilis, Tintěra. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 24. listopadu.

SHK Hodonín – HC Tábor 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Matula (Růžička), 24. Jurča (Finsterle), 36. Škutchan (J. Matějka), 39. Finsterle (Růžička, Kellner), 60. Finsterle (Mikéska) – 19. Hajič (J. Matušík), 24. Tesař (J. Matušík, Hajič), 33. Kachyňa (Hrala, J. Březina).
Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Čelechovský.
Vyloučení: 7:8, navíc Hrala (Tábor) 10 minut.
Využití: 0:2.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 35:30.
Diváků: 995.
HC Tábor: M. Řehoř – Tesař, M. Havran, Raiterman, Kachyňa, Marcel Dvořák, Duben, od 21. navíc Košař – Hajič, J. Matušík, Blažek, J. Březina, Zayml, Hrala, Drda, R. Pechánek, Prášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 24. listopadu.

(lho)


Krátké zprávy
22. 05. 2019 Sedmou posilou prvoligového Motoru České Budějovice před nadcházející sezonou se stal třicetiletý útočník Matouš Venkrbec, dosavadní kapitán Jestřábů Prostějov. Nový kontrakt u břehu Vltavy podepsal forvard Václav Karabáček, kterého fanoušci Motoru zvolili hráčem uplynulého ročníku.
21. 05. 2019 Český národní tým vyhrál poslední duel v základní skupině MS v Bratislavě nad Švýcarskem 5:4 po velkém boji, ve kterém se neztratila ani trojice Jihočechů. Centr Jan Kovář si připsal finálovou asistenci u gólu kapitána Jakuba Voráčka na 1:1, obránce Jan Rutta dával vítězný gól při power play soupeře - Švýcaři chtěli vyhrát za tři body, aby se nemuseli stěhovat na čtvrtfinále do Košic. Velmi dobrý výkon, byť bez zápisu do kanadského bodování, podal i křídelník Milan Gulaš.
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web