Písek ve žlutém padl doma s Chebem. Tábor v bílém u Jordánu potopil pražskou Kobru

11.12.2021


Základní část třetí nejvyšší české soutěže ve skupině Jih se přehoupla do druhé poloviny a domácí celky vyrukovaly se světlými sadami dresů, které od začátku sezony používaly na kluzištích soupeřů. Písečtí Králové ve žlutých barvách nasázeli hostům z Chebu pět gólů, jenže inkasovali sedmkrát a byla z toho porážka s pořadovým číslem sedmnáct. Do bíla vánočně odění hokejisté Tábora zdolali Kobru 3:1 a zvýšili před ní náskok v čele tabulky na deset bodů.


PÍSEK / TÁBOR – Písecký tým nastoupil ještě pod vedením hlavního kouče Karla Herra přebírajícího juniorku budějovického Motoru. Do sestavy se jako desátý útočník zapojil Tomáš Rod ml. po vleklém léčení výronu v kotníku. Skóre otevřel domácí kapitán Jan Sýbek, ale hosté srovnali z přesilovky a do první sirény zvládli obrat. Na vyrovnání z hole Daniela Dudáčka reagovali znovu gólem z početní výhody. Po dvou slepených gólech v úvodu třetí periody už byl stav 2:5. Králové mocně dotahovali, inkasovali však do prázdné klece při power play šest na čtyři. „Umíme dávat góly, jenže útočníci se nechtějí vracet,“ odhalil asistent Václav Šrámek hlavní bolest svých svěřenců.

„Kohouti“ z Tábora vylepšili světlou sadu dresů jednorázovou a velmi slušivou vánoční edicí, kterou si po utkání vydražili fanoušci. Duel lídra tabulky s druhou Kobrou se hrál ve prospěch pětileté Táničky Bosákové – na podporu její léčby se vybralo přes čtyřicet tisíc korun. Domácí napravili neblahý dojem z předchozí porážky od Klatov a sebejistým výkonem si připsali desáté vítězství z posledních jedenácti utkání. Důležitý dvougólový náskok si zajistili na sklonku úvodního dějství využitím přesilovek pět na tři a pět na čtyři. „Rozhodla výborná první třetina. V dalším průběhu jsme eliminovali soupeřovy přesilovky, které lajna Bříška, Tondl, Šťastný opravdu umí,“ těšilo kouče Arpáda Györiho.

2. liga, 22. kolo:

IHC Králové Písek – HC Stadion Cheb 5:7 (1:2, 1:1, 3:4)
Góly a nahrávky:
7. Sýbek (V. Šuhaj, L. Volf), 21. D. Dudáček (Sýbek, V. Šuhaj), 48. Dosek (J. Volf), 51. Sýbek (L. Volf, V. Šuhaj), 60. J. Turek (Matějček, J. Volf) – 17. D. Holub (Strýček, Kořán), 18. D. Novotný (Prošek, Šik), 40. D. Novotný (Křemen, Klejna), 43. Jar. Vašíček (Leština, Vápeník), 43. Troška (Kořán, D. Holub), 49. Trapl (Troška, D. Holub), 59. Trapl.
Rozhodčí: M. Němec – Rubáš, Charvát.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 3:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 205.
Nejlepší hráči: Jan Sýbek – David Novotný.
IHC Písek: R. Kříž – F. Novák, D. Dudáček, Najman, Dosek, Marcel Dvořák, J. Turek, Popela – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, J. Čížek, Matějček, L. Bednařík, V. Brož, J. Volf, Januška, T. Rod ml. Trenéři Karel Herr, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 11. prosince 2021.

HC Tábor – HC Kobra Praha 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly a nahrávky:
17. Endál (J. Matušík, Šulek), 18. Seidl (J. Matušík, Šulek), 28. Zayml (Prášek, P. Zíb).
Rozhodčí: Šperl – Goltsch, Jurak.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 40:34.
Diváků: 999.
Nejlepší hráči: Radek Seidl – Martin Michajlov.
HC Tábor: K. Kolář – Hubata, Hajič, D. Havelka, K. Černý, Radoš, T. Pařízek – Endál, Mil. Dančišin, Hasman,, Šulek, J. Matušík, Seidl, Prášek, Zayml, P. Zíb, Chocholoušek, Matiášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 11. prosince 2021.

(lho)Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie