Písek v derby s Táborem uspěl potřetí za sebou. D. Servis vystřílel Medvědy v Pelhřimově

06.02.2019

Zatímco v extralize a 1. lize si hokejisté užívali reprezentační přestávku, jejich kolegové ve 2. lize nelenili a vystřihli si uprostřed týdne kompletní program 37. kola. V jihočeském derby na píseckém ledě se představil posílený Tábor hrající na čtyři útoky, ale domácí se postupně vyrovnávali s aktivitou „kohoutů“ a nakonec slavili třetí vítězství nad tradičním soupeřem v řadě. Českobudějovický David Servis se vypravil pro tři body do Pelhřimova.


PÍSEK / PELHŘIMOV – Do písecké sestavy se vrátil uzdravený Jan Polata, zato hosté z Tábora nasadili prvoligové pendly Tomáše Hajiče, Ondřeje Šulka (oba Kadaň), Ondřeje Kachyňu a Milana Dančišina (oba Motor) a rozehráli zápas ve vysokém tempu na čtyři lajny, přičemž Milan Dančišin hrál na pravém křídle prvního a třetího útoku. Zlomový moment nastal za stavu 2:2, kdy brankář hostí Michal Novák vyrobil minelu a Karel Strnad lehce zvýšil na 3:2. „Soupeř dobře bruslil, ale od půlky zápasu jsme byli lepší,“ soudil asistent Václav Šrámek. „Při hře pět na pět jsme byli aktivnější, měli jsme i převahu, ale domácí byli šťastnější,“ přidal svoji verzi táborský asistent Miloslav Čech.   

Táborští zůstali bodově nejchudším jihočeským týmem ve 2. lize, zatímco David Servis jim o příčku před nimi utekl na rozdíl pěti bodů díky jednoznačnému vítězství na pelhřimovském ledě. Servismani v ustáleném složení se čtyřmi ortodoxními beky, jimž chodil na pomoc přeškolený forvard Jiří Ferebauer, a třemi útoky (do závěru sezony se zřejmě nestihnou uzdravit Štěpán Hřebejk či Jan Trummer ml.) neměli tentokrát cestu za vítězstvím příliš trnitou, neboť jejich hostitelem byl beznadějně poslední celek Ledních Medvědů. „Domácí sehnali posily a určitě jich bylo víc, než nás. Ale kluci podali bojovný výkon, nelze jim nic vytknout. Výborně zachytal gólman,“ chválil asistent Jiří Fedur.

2. liga, skupina Jih, 37. kolo:

IHC Písek – HC Tábor 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
12. J. Volf (V. Šuhaj, Houdek), 21. Hučko (Suda), 43. Strnad (Červinský), 46. Sýbek (Parýzek, Hučko) – 10. Sladkovský (Šulek, Prášek), 26. Blažek (Hajič, Dančišin).
Rozhodčí: Šindel – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 3:3, navíc J. Volf (Písek) 10 minut.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 34:36.
Diváků: 320.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Červinský, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, A. Novák, Koupal, D. Matějka, Strnad, V. Šuhaj, J. Volf, Rod. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
HC Tábor: Mich. Novák – K. Černý, Hajič, Kachyňa, Skočovský, Kanov, Duben, od 21. navíc Bouška – Dančišin, Blažek, J. Březina, Šulek, Sladkovský, Prášek, Š. Kadilák ml., Drda, Pípal, R. Pechánek, Škrdleta. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 6. února 2019.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC David Servis 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
Góly a nahrávky:
40. Port (Votápek, Kopic), 44. F. Kasalý (Kopic) – 4. Jiří Bárta (Schmidmayer, Ferebauer), 29. Sumerauer, 30. Schmidmayer (Tejko), 37. R. Šulčík (L. Kříž, Škopek), 50. D. Dudáček (Kronus, Jiří Bárta), 56. Jan Bárta (Škopek, L. Kříž), 59. Rolínek (Jiří Bárta, D. Dudáček).
Rozhodčí: Čuňočka – Urubčík, Kleprlík.  
Vyloučení:4:3.
Využití:0:0.
Diváků: 142. 
D. Servis: Vl. Marek – L. Kříž, Radoš, Škopek, D. Dudáček, Ferebauer – R. Šulčík, Vak, Jan Bárta, Jiří Bárta, Sumerauer, Rolínek, Schmidmayer, Kronus, Tejko. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 6. února 2019.

(lho)Krátké zprávy
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web