Písečtí Králové uvítali nový letopočet utešenou kanonádou v Chebu. Nasázeli Stadionu osmičku

02.01.2022

Druholigovému Písku se náramně vydařil vstup do roku 2022. V předehrávce 29. kola skupiny Jih se borci od Otavy vypravili daleko západním směrem a nasázeli osm gólů svému sousedovi v tabulce Stadionu Cheb, na který před utkáním ztráceli ze své předposlední pozice plných dvanáct bodů. V brankovišti vítězného celku exceloval Richard Kříž, jenž přišel o čisté konto nešťastně třicet šest vteřin před závěrečnou sirénou. Střeleckou fazonu potvrdil čtyřmi góly Jakub Čížek.

CHEB – Třígólový náskok v úvodní periodě završili hosté využitou přesilovkou pět na tři. Ve druhé části odskočili svém soupeři o další trefu a když ve 46. minutě písecký kapitán Jan Sýbek v klasické početní výhodě pět na čtyři zvýšil na 5:0, nahradil domácí brankářskou jedničku Jakuba Kašpara devatenáctiletý Matyáš Pitoňák. Udržel neprůstřelnost pouhé 102 vteřiny. Kotouč za jeho záda pronikl znovu v oslabení. Jihočeši bombardovali chebskou klec dohromady čtyřiceti devíti ranami. Jakub Čížek pálil dvanáctkrát a třetina jeho pokusů byla úspěšná. „Fantasticky nás podržel gólman Kříž, hlavně v první třetině. Kluci bojovali, hráli zodpovědně, dodržovali taktiku,“ chválil asistent Václav Šrámek.