Písečtí Králové uvítali nový letopočet utešenou kanonádou v Chebu. Nasázeli Stadionu osmičku

02.01.2022


Druholigovému Písku se náramně vydařil vstup do roku 2022. V předehrávce 29. kola skupiny Jih se borci od Otavy vypravili daleko západním směrem a nasázeli osm gólů svému sousedovi v tabulce Stadionu Cheb, na který před utkáním ztráceli ze své předposlední pozice plných dvanáct bodů. V brankovišti vítězného celku exceloval Richard Kříž, jenž přišel o čisté konto nešťastně třicet šest vteřin před závěrečnou sirénou. Střeleckou fazonu potvrdil čtyřmi góly Jakub Čížek.


CHEB – Třígólový náskok v úvodní periodě završili hosté využitou přesilovkou pět na tři. Ve druhé části odskočili svém soupeři o další trefu a když ve 46. minutě písecký kapitán Jan Sýbek v klasické početní výhodě pět na čtyři zvýšil na 5:0, nahradil domácí brankářskou jedničku Jakuba Kašpara devatenáctiletý Matyáš Pitoňák. Udržel neprůstřelnost pouhé 102 vteřiny. Kotouč za jeho záda pronikl znovu v oslabení. Jihočeši bombardovali chebskou klec dohromady čtyřiceti devíti ranami. Jakub Čížek pálil dvanáctkrát a třetina jeho pokusů byla úspěšná. „Fantasticky nás podržel gólman Kříž, hlavně v první třetině. Kluci bojovali, hráli zodpovědně, dodržovali taktiku,“ chválil asistent Václav Šrámek. 

2. liga, skupina Jih, předehrávka 29. kola:

HC Stadion Cheb – IHC Králové Písek 1:8 (0:3, 0:1, 1:4)
Góly a nahrávky:
60. Rozhon (Trapl, Prošek) – 9. Januška (D. Dudáček), 15. J. Čížek (M. Masopust, Dosek), 16. L. Volf (F. Novák, Sýbek), 36. J. Čížek (L. Bednařík, M. Masopust), 46. Sýbek (L. Volf, F. Novák), 48. J. Čížek (L. Bednařík), 50. L. Volf (Sýbek), 57. J. Čížek.
Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, F. Sýkora.
Vyloučení: 8:4.
Využití: 0:3.
Diváků: 234.
IHC Písek: R. Kříž – F. Novák, D. Dudáček, Tampier, Dosek, D. Kouba, Hail, J. Turek – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, M. Masopust, J. Čížek, L. Bednařík, M. Novotný, Januška, J. Volf, V. Brož, T. Rod ml. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 2. ledna 2022.

(lho)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie