Písečtí Králové stihli v covidové sezoně odehrát dvě utkání o body. Nebylo co hodnotit

04.04.2021


Nedokončená sezona 2020–21 v druholigové skupině Jih byla nejsmůlovatější pro tým IHC Králové Písek, který v šesti nekompletních kolech nastoupil jen dvakrát. Druhý jihočeský účastník HC Tábor sehrál tři zápasy, zbývajících šest celků si zaknihovalo po čtyřech, pěti či šesti vystoupeních. U břehu Otavy se musely odložit smělé plány nově zrozené manažerské trojice Erik Svoboda, Zdeněk Šťastný a Luboš Rob (zároveň hlavní kouč).


PÍSEK – Nevydařený předchozí ročník 2019–20 nezůstal bez odezvy. Písecké áčko ve skupině Střed zůstalo za branami play off jako nejslabší mužstvo z jihu Čech a celkově předposlední v tabulce (horší byl jen experimentálně zařazený China Golden Dragon), načež rezignoval mladý kouč Karel Herr a otěží nad mužským hokejem se loni během léta chopil nový generální manažer Erik Svoboda, čerstvě angažovaný obchodní manažer Zdeněk Šťastný (dříve předseda klubu) a také sportovní manažer Luboš Rob v kumulaci s funkcí hlavního trenéra. Zůstal mu k ruce dosavadní asistent Václav Šrámek. Cílem byla finanční stabilizace a stavba perspektivního kádru.

Mužstvo poskládané z odchovanců nebo hráčů se vztahem k Písku a zdejšímu regionu absolvovalo letní trénink na suchu podle plánu. Následovaly čtyři přípravné duely. Trenérská dvojice Rob – Šrámek nechtěla své svěřence zatavit, ale spíše natěšit na mistrovské boje, proto objednala menší počet soupeřů. Králové výsledkově neuspěli ve dvou konfrontacích s Příbramí, potom doma zdolali Black Dogs Budweis i Drtiče z Hodonína. Od 2. září měli herní pauzu, která se protáhla covidovou karanténou na jednadvacet dnů. „V přípravě jsem poznával kluky, jak se věnují svému sportu, když přitom musejí chodit do práce. Starší hráči šli příkladem. Bylo to podle mých představ,“ kvituje Luboš Rob.

Led má být v červnu, možná už v květnu

Druholigový ročník zahájili Písečtí na domácím ledě 23. září vítězstvím nad Řisuty 4:3 v prodloužení. Potom se znovu představili svým divákům (ano, přišlo jich 260, ještě se to smělo) v rámci 4. kola 30. září a podlehli Klatovům v přestřelce 7:9. Tím se pro ně uzavřely mistrovské boje 2020 – 21. „Opravdu nemám co hodnotit,“ říká muž, jenž oslavil padesátiny na střídačce při úvodní přípravě s Příbramí 5. srpna. „V podstatě jsme se nacházeli teprve v počátku budování týmu. Věřili jsme, že v rámci možností jsme přivedli kvalitní kluky, ale až průběh soutěže by nám ukázal, kde nás tlačí bota. Všechno, co se neuskutečnilo vinou covidu, musíme přenést do příští sezony,“ uvědomuje si.

Inovovanou sadu píseckých dresů oblékli navrátilci Martin Hauser, Jan Sýbek, po cestách hokejovým světem také další odchovanci Tomáš Rod st. (bratranec Tomáše Roda ml.) a Lukáš Volf. Přidali se Marcel Dvořák z Tábora nebo Martin Kosnar ze Znojma. „Cítil jsem, že mužstvo má perspektivu. Co je výborné, všichni hráči projevili zájem pokračovat. Myslím, až na dvě výjimky, u nichž se řeší kombinace s civilním zaměstnáním a možnostmi dojíždění. Hodláme ještě posílit na postu obránce a chceme přivést jednu významnou posilu do útoku,“ říká Luboš Rob, jemuž v dubnu končí smlouva. Zřejmě podepíše novou, pokud odolá nabídce z Chance ligy.

Působení v Písku vnímá někdejší reprezentant s patřičnou zodpovědností. Má tady rozdělanou práci spolu s kolegy Erikem Svobodou a Zdeňkem Šťastným, kteří se snaží vytvořit základní portfolio sponzorů. Společně by rádi v horizontu tří let dovedli A-tým do druhé nejvyšší soutěže. „Písecký hokej si to zaslouží vzhledem ke své historii,“ ujišťuje trenér, jehož strýc Stanislav Rob v minulosti hájil barvy zdejšího Jitexu. „Chtěl jsem udělat mítink s hráči, ale neumožnila to vládní omezení. Navzdory tomu počítám, že první květnový týden začne příprava na suchu. Budeme ji kombinovat s ledem. Měl by určitě být v červnu, možná už v květnu,“ prozrazuje plány.

Ladislav Lhota         

Kádr IHC Králové Písek v sezoně 2020–21:

Brankáři: Martin Hauser, Richard Kříž, Josef Štrobl
Obránci: Dominik Bílek, Daniel Dudáček, Marcel Dvořák, Filip Novák, Martin Parýzek, Matěj Šafář, Jan Tampier, Jan Turek
Útočníci: Lukáš Bednařík, Martin Kosnar, Martin Matějček, David Matějka, Adam Novák, Matěj Přibyl, Tomáš Rod ml., Tomáš Rod st., Jan Sýbek, Jakub Volf, Lukáš Volf. 


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie