Písecký tým rozebral u Otavy servismany, padlo třináct gólů. Tábor se vytáhl v Kolíně

30.11.2017

Sedmnácté kolo druholigové skupiny Střed nabídlo další jihočeské derby, ve kterém Písek na domácím ledě přestřílel budějovické servismany 8:5. Divoká kanonáda nastala zejména ve třetím dějství. Mužstvo Tábora po domácím neúspěchu se Žďárem nad Sázavou zvládlo takticky velice dobře souboj s Kolínem na jeho ledě a díky vítězství 4:1 se udrželo s dvoubodovou ztrátou na druhém místě za Havlíčkovým Brodem. „Kohouti“ však mají o dva předehrané zápasy víc.


PÍSEK / KOLÍN – Do sestavy píseckého týmu se zapojili tentokrát jen dva pendlové z Motoru, Jan Bárta a Jakub Doktor (David Gába chytal 1. ligu proti Litoměřicím, Ondřej Šulek se zranil v předchozím utkání za Písek), přesto pomohli k výsledku pěti kanadskými body. „Povedl se nám začátek, hráli jsme zodpovědně. Vytvářeli jsme si víc šancí, než soupeř, a dokázali je proměňovat. Přidali jsme i hokejovou kvalitu, pouze v závěru jsme připustili trochu drama,“ líčil kouč vítězů Radek Volf st. „Prospali jsme to. Doufám, že už se nebude opakovat takový zápas,“ uvedl za hosty Jiří Fedur. 

Hokejisté Tábora se poučili z domácího selhání proti Žďáru a přestože jim chyběl obránce Tomáš Černý a nedostali výpomoc od Motoru, prezentovali se velmi dobrým taktickým výkonem. Hostitelé v Kolíně je překonali v počtu střel i vyhraných buly, ale kotouč za záda brankáře Davida Nováka dostali jedinkrát až v 57. minutě. Zkusili power play, jenže puk si našel počtvrté cestu do jejich opuštěné klece. „Polovinu první třetiny měl Kolín výraznou převahu, ale potom už ne. Ukázal sílu, ale to se dalo říct i o nás. Hráli jsme ukázněně a hodně týmově. Skvěle si vedl gólman,“ těšilo táborského kouče Tomáše Matušíka.  

2. liga, skupina Střed, 17. kolo:

IHC Písek – HC David Servis 8:5 (2:0, 3:2, 3:3)
Góly a nahrávky:
5. Jan Bárta (M. Hřebíček, Vlk), 9. Vlk (Parýzek, M. Hřebíček), 32. J. Doktor (Jan Bárta, M. Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal, Sýbek), 36. J. Doktor (Vlk), 41. Sýbek (Polata, Hanus), 46. Koupal (Ciboch), 58. Jan Bárta – 23. J. Marek (R. Šulčík), 27. Trummer (Zich), 49. Vylíčil (Sumerauer), 54. Trummer (R. Šulčík) 57. Ferebauer (Farka).
Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Sedláček.
Vyloučení: 7:2.
Využití: 0:2.
Diváků: 299.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, M. Hřebíček, Hanus, Polata, Červinský, Suda – J. Doktor, Jan Bárta, Vlk, Ciboch, Koupal, Sýbek, A. Novák, L. Drda, Medek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
D. Servis: D. Němec – Popelka (41. J. Kříž), L. Kříž, Michal, Zich (41. Farka), Radoš, Škopek – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Jiří Bárta, Zayml, Ferebauer, J. Volf (41. Stodolovský), Sumerauer, Vylíčil. Trenér Jiří Fedur.
Hráno 29. listopadu.

SC Kolín – HC Tábor 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
57. Barták (Morkes, Voženílek) – 6. R. Heřman (M. Havran, J. Matušík), 27. Seidl (Urbanec, R. Pechánek), 49. R. Heřman, 60. Marcel Dvořák (J. Březina).
Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 2:5, navíc Kozák (Kolín) a Blažek (Tábor) oba 5 minut + do konce.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 34:18.
Diváků: 742.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, M. Havran, Pípal, K. Černý, Duben, Marcel Dvořák, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Urbanec, R. Pechánek, Seidl, Škrdleta, Š. Kadilák ml., J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 29. listopadu.

(lho)


Krátké zprávy
17. 10. 2018 Třiatřicetiletý urostlý bek Jakub Suchánek, který je odchovancem táborského hokeje a před časem hrál 1. ligu za budějovický Motor, odchází ze současného působiště v Dukle Jihlava na měsíční hostování do extraligového Litvínova.
16. 10. 2018 Působení v prvoligovém Motoru ukončil forvard Rok Pajić, poslední hráčský pamětník sezony 2013 - 14, kdy se rozjížděl znovuzrozený budějovický klub. Třiatřicetiletý rodák ze slovinské Jesenice nenastupoval k zápasům od února. V závěru minulé sezony laboroval se zraněním, v úvodu letošní ho pozlobily ledvinové kameny. Po rekonvalescenci mu trenéři nabídli rozehrání ve 2. lize nebo u prvoligové konkurence, ale hráč se rozhodl pro hledání nového angažmá. Za Motor odehrál celkem 224 zápasů a nasbíral 159 kanadských bodů. Vedení klubu naopak prodloužilo smlouvy do konce sezony s dalšími útočníky Davidem Gilbertem a Jakubem Doktorem, kteří uspěli při try outu.
16. 10. 2018 Prvoligový ČEZ Motor vydal tiskovou zprávu, v níž se ústy generálního manažera Stanislava Bednaříka důrazně ohrazeje proti vyjádření trenéra reprezentační osmnáctky Aloise Hadamczika, který na portálu hokej.cz uvedl, že budějovický klub neuvolnil útočníka Martina Beránka pro sérii třech utkání s Ruskem. Stanislav Bednařík označil toto tvrzení za naprostý nesmysl.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web