Písecký tým rozebral u Otavy servismany, padlo třináct gólů. Tábor se vytáhl v Kolíně

30.11.2017

Sedmnácté kolo druholigové skupiny Střed nabídlo další jihočeské derby, ve kterém Písek na domácím ledě přestřílel budějovické servismany 8:5. Divoká kanonáda nastala zejména ve třetím dějství. Mužstvo Tábora po domácím neúspěchu se Žďárem nad Sázavou zvládlo takticky velice dobře souboj s Kolínem na jeho ledě a díky vítězství 4:1 se udrželo s dvoubodovou ztrátou na druhém místě za Havlíčkovým Brodem. „Kohouti“ však mají o dva předehrané zápasy víc.


PÍSEK / KOLÍN – Do sestavy píseckého týmu se zapojili tentokrát jen dva pendlové z Motoru, Jan Bárta a Jakub Doktor (David Gába chytal 1. ligu proti Litoměřicím, Ondřej Šulek se zranil v předchozím utkání za Písek), přesto pomohli k výsledku pěti kanadskými body. „Povedl se nám začátek, hráli jsme zodpovědně. Vytvářeli jsme si víc šancí, než soupeř, a dokázali je proměňovat. Přidali jsme i hokejovou kvalitu, pouze v závěru jsme připustili trochu drama,“ líčil kouč vítězů Radek Volf st. „Prospali jsme to. Doufám, že už se nebude opakovat takový zápas,“ uvedl za hosty Jiří Fedur. 

Hokejisté Tábora se poučili z domácího selhání proti Žďáru a přestože jim chyběl obránce Tomáš Černý a nedostali výpomoc od Motoru, prezentovali se velmi dobrým taktickým výkonem. Hostitelé v Kolíně je překonali v počtu střel i vyhraných buly, ale kotouč za záda brankáře Davida Nováka dostali jedinkrát až v 57. minutě. Zkusili power play, jenže puk si našel počtvrté cestu do jejich opuštěné klece. „Polovinu první třetiny měl Kolín výraznou převahu, ale potom už ne. Ukázal sílu, ale to se dalo říct i o nás. Hráli jsme ukázněně a hodně týmově. Skvěle si vedl gólman,“ těšilo táborského kouče Tomáše Matušíka.  

2. liga, skupina Střed, 17. kolo:

IHC Písek – HC David Servis 8:5 (2:0, 3:2, 3:3)
Góly a nahrávky:
5. Jan Bárta (M. Hřebíček, Vlk), 9. Vlk (Parýzek, M. Hřebíček), 32. J. Doktor (Jan Bárta, M. Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal, Sýbek), 36. J. Doktor (Vlk), 41. Sýbek (Polata, Hanus), 46. Koupal (Ciboch), 58. Jan Bárta – 23. J. Marek (R. Šulčík), 27. Trummer (Zich), 49. Vylíčil (Sumerauer), 54. Trummer (R. Šulčík) 57. Ferebauer (Farka).
Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Sedláček.
Vyloučení: 7:2.
Využití: 0:2.
Diváků: 299.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, M. Hřebíček, Hanus, Polata, Červinský, Suda – J. Doktor, Jan Bárta, Vlk, Ciboch, Koupal, Sýbek, A. Novák, L. Drda, Medek. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
D. Servis: D. Němec – Popelka (41. J. Kříž), L. Kříž, Michal, Zich (41. Farka), Radoš, Škopek – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Jiří Bárta, Zayml, Ferebauer, J. Volf (41. Stodolovský), Sumerauer, Vylíčil. Trenér Jiří Fedur.
Hráno 29. listopadu.

SC Kolín – HC Tábor 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
57. Barták (Morkes, Voženílek) – 6. R. Heřman (M. Havran, J. Matušík), 27. Seidl (Urbanec, R. Pechánek), 49. R. Heřman, 60. Marcel Dvořák (J. Březina).
Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 2:5, navíc Kozák (Kolín) a Blažek (Tábor) oba 5 minut + do konce.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 34:18.
Diváků: 742.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, M. Havran, Pípal, K. Černý, Duben, Marcel Dvořák, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Urbanec, R. Pechánek, Seidl, Škrdleta, Š. Kadilák ml., J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 29. listopadu.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web