Páté kolo Krajské ligy začalo pohromou domácích celků. Třikrát se radovali hosté

20.10.2018

Trojice sobotních duelů zahájila 5. kolo Krajské ligy mužů. Po vyrovnaném průběhu souboje s hlubockými Rytíři kapitulovalo mužstvo Telče až teprve nešťastným závěrem a prodloužilo čekání na svoje první letošní body. Veselská Lokomotiva vyhrála úvodní třetinu nad Strakonicemi, ale potom se chopili režie obhájci loňského prvenství a připsali si tříbodový úspěch. Milevsko vedlo nad týmem Radomyšle 5:1, přesto si nakonec zaknihovalo porážku.

TELČ / VESELÍ / M?ILEVSKO – Hokejisté Telče disponují nejnovějším stadionem v soutěži, ale tato přednost jim nepřináší body. Od vstupu mezi jihočeskou konkurenci již třetím rokem zůstávají na spodku tabulky, přitom hrají vyrovnané zápasy. Jako ten poslední doma s Hlubokou. „V náš neprospěch rozhodl vyšší počet vyloučených a trestné střílení v závěru. Myslím, že nás v soutěži neberou jako rovnocenné. Jsem rozčarovaný,“ kabonil se trenér Josef Prášek. „Chyběli nám vysokoškoláci Fiala, Oulík, Dvořák, nemocný Robin Rákosník a zraněný gólman Dašek. Naštěstí ho výborně zastoupil Dušan Michálek a odbojovali jsme to,“ hlásil kouč hostí Miroslav Šulista.

Ve Veselí domácí rychle získali dvougólový náskok a ještě rychleji ho ztratili. Znovu sice vedli, ale jen do začátku druhé periody. Potom už diktovaly skóre Strakonice. „Začali jsme výborně, soupeř vyrovnal ze dvou náhodných akcí. V první třetině jsme ho přestříleli, mohli jsme dát pět šest gólů. Druhá třetina byla od nás špatná. Přesilovky jsme vůbec nehráli, jak je cvičíme na tréninku. V závěru jsme marně bojovali sami se sebou. Tři minuty před koncem jsem vyndal gólmana a mačkali jsme soupeře v šesti. Poslední minutu už to nemělo cenu,“ líčil trenér poražených Josef Vachulka. „Vycházely nám přesilovky. Pohlídali jsme si konec zápasu,“ uvedl za hosty Milan Řehoř.

Milevští bez marodů Suchana, Hamerleho či Buriánka umístili do klece Sokola Radomyšl půltucet kotoučů, přesto si neodnesli ze zápasu ani bod. „Takový tým za stavu 5:1 musí udržet výsledek. Velmi mě zklamal průběh druhé a třetí třetiny. Letos už podruhé jsme promarnili velký náskok. Nevím, jak se to může stát, nevidím hráčům do hlavy,“ krčil rameny milevský lodivod Emil Švec st. „Za stavu 1:5 už jsem se viděl v bráně,“ přiznal rezervní gólman a zároveň vedoucí týmu hostí Jaromír Šíp. „Naštěstí jsme nastartovali obrat. Ve druhé polovině zápasu jsme byli lepší, aktivnější,“ dodal. Hostům chyběli marodi P. Procházka s Vejdou, a také brankář Žilinčík (rodinné důvody).