Pardubickému Dynamu se vydařil nástup a vrátilo čtvrtfinále do Budvar arény

26.03.2022

Favorizovaný celek Východočechů díky domácímu vítězství ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série s Motorem odvrátil konec letošní sezony a postaral se minimálně o jeden zápas navíc. Ten s pořadovým číslem pět uvidí fanoušci na jihu Čech v pondělí 28. března. Šňůru porážek od budějovického týmu prolomili hokejisté Dynama díky povedenému úvodu, ve kterém slovenský útočník Matej Paulovič dal dva góly v rozmezí necelých šesti minut.

PARDUBICE – Skóre poprvé změnila Paulovičova šťastná teč po dvanácti vteřinách hry. Stejný hráč zvýšil z přesilovky v čase 06.03. Další úprava stavu nastala až ve třetí periodě, přestože ve 22. minutě se ocitl v sólu Daniel Voženílek, z protiakce byl ve stejně výhodném postavení Marek Hecl a zanedlouho domácí Tomáš Kaut trefil tyčku. Hosté snížili v přesilovce pět na tři, ale sotva vypršela pokračující výhoda pět na čtyři, ujel rovnou z trestné lavice Tomáš Kaut a jeho přihrávku zužitkoval Lukáš Anděl. Jihočeši postrádající  distancovaného beka Jana Štencla sáhli k power play tři a půl minuty před sirénou (dvě minuty hráli šest na čtyři), ale stihli jediný gól.

Generali Česká play off, čtvrtfinále, 4. zápas:

HC Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
1. Paulovič (J. Mikuš), 7. Paulovič (Cienciala, Košťálek), 49. Anděl (Kaut) – 47. D. Voženílek (M. Hanzl, Pech), 60. Vondrka (Šenkeřík, Percy).
Rozhodčí: Obadal, Stano (SVK) – D. Klouček, Zíka.
Vyloučení: 5:3.
Střely na branku: 23:30.
Diváků: 9 452.
Nejlepší hráči: Matej Paulovič – Daniel Voženílek.
Motor: Hrachovina – Percy, Piskáček, Bučko, Šenkeřík , R. Vráblík, Štich – Valský, J. Novotný, D. Voženílek – J. Ondráček, Pech, Abdul – Gulaš, Holec, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 26. března 2022.
Stav série:
1:3.

(red)

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.