NHL Global Fan Tour míří do České republiky. Zastaví se také v jihočeské metropoli

20.08.2019

NHL Global Fan Tour™ míří do České republiky. Putovní muzeum pro fanoušky, které vzdává hold klubové soutěži National Hockey League a jejím evropským hráčům, bude možné navštívit celkem v deseti městech a třech zemích: ve Švýcarsku, Německu a Česku – tam bude zastávek nejvíc. Fan Tour se představí v pěti českých městech. Vedle Prahy, Brna, Ostravy a Plzně si atraktivní prezentaci NHL užijí také hokejoví příznivci v Českých Budějovicích ve středu 18. září.


Č. BUDĚJOVICE – První zastávkou jsou 25. srpna německé Drážďany. 4. září se Global Fan Tour přesune do švýcarského Lausanne, 7. září do Norimberku a 11. září do Mannheimu. Z Německa zamíří Tour do České republiky. 16. září se představí v Brně, 18. září v Českých Budějovicích, 20. září v Ostravě, 23. září v Plzni. Od 28. do 29. září bude k vidění v Berlíně a evropskou cestu pro fanoušky zakončí 3. října v Praze, kde se o den později odehraje zápas základní části kanadsko-americké soutěže pod hlavičkou 2019 NHL Global Series™ mezi týmy Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks.

Černí Jestřábi z Chicaga stráví závěr přípravného kempu v Německu, kde se 29. září střetnou v Mercedes-Benz Areně v přátelském utkání s domácím Eisbärenem Berlín. Flyers absolvují část přípravy ve Švýcarsku; 30. září je čeká ve Vaudoise Aréně duel s HC Lausanne. Obě přátelská utkání se sdružují pod hlavičkou 2019 NHL Global Series Challenge™. Global Fan Tour je interaktivním hokejovým muzeem. Interaktivní prvky se skládají z dotykových obrazovek s informacemi a šoty o hráčích, obsahují konzole s hrou EA SPORTS™ NHL® 20 a zařízení pro tvorbu personalizovaných hokejových kartiček Upper Deck.

K vidění budou také artefakty evropských hvězd, které jsou členy Hokejové síně slávy, zapůjčené přímo z Hockey Hall of Fame v Torontu. Fanouškům bude k dispozici i stánek, kde si mohou nechat změřit tvrdost střely a porovnat své dispozice s hvězdami NHL. Podobně mohou příchozí otestovat svoji střeleckou přesnost nebo umění kličkovat s hokejkou. Global Fan Tour potěší i nejmenší fanoušky, kteří si v Kids Corner mohou zahrát hokejbal či vybarvovat hokejové omalovánky. Celou akci příležitostně zpestří svojí přítomností bývalí či současní hráči NHL a hokejisté z evropských soutěží,  stejně jako maskoti NHL.

Podzimní kalendář NHL European Fan Tour*:

Neděle, 25. srpna: Drážďany (Německo), EnergieVerbund Arena
Středa 4. září: Norimberk (Německo), Jakobsplatz  
Sobota, 7. září: Lausanne (Švýcarsko), Esplanade du Flon
Středa, 11. září: Mannheim (Německo), místo bude upřesněné
Pondělí 16. září: Brno, Náměstí svobody
Středa 18. září: České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II.
Pátek 20. září: Ostrava, místo bude upřesněné
Pondělí 23. září: Plzeň, Náměstí republiky
Sobota 28. září: Berlín (Německo), Mall of Berlin
Neděle 29. září: Berlín (Německo), Mercedes Platz
Čtvrtek 3. října: Praha, místo bude upřesněné

(PR)Krátké zprávy
22. 02. 2020 Extraliga dorostu, skupina o udržení, 17. kolo: Motor České Budějovice - HC RT Torax Poruba 1:2 (0:0, 0:0, 1:2). Vedoucí gól domácích ve 47. minutě dal ve vlastním oslabení David Kašpar z přihrávky Filipa Petráska. HC Tábor - HC Robe Vsetín 7:2 (3:1, 3:0, 1:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 6. Šimák (Bečvařík, A. Eremiáš), 12. Cháb (Kundrát, A. Eremiáš), 13. Matašovský (Šimák, Bečvařík), 21. Kofroň (A. Eremiáš, Cháb), 23. Kundrát (A. Eremiáš), 30. Kofroň (D. Šťastný, Adamec), 52. Polák (A. Eremiáš).
22. 02. 2020 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v úterý 25. února představí výběr Jihočeského kraje v kategorii U13 a sehraje zde v rámci projektu VTM přípravné utkání s týmem Vysočiny. V nominaci trenérů Aleše Dvořáka a Jiřího Hanzala jsou brankáři Kutlák (Č. Krumlov), Humhal (Střelci J. Hradec), obránci Matějka (Motor), Blažek, Vomastek, Jaroš (Vajgar J. Hradec), Kozel (Písek), Céza (Milevsko), útočníci Krivoňák (Písek), Klatovský (Tábor), Beran (Vajgar J. Hradec), Vlna (Veselí), Pytlík, Blažek (Telč), Král, Rizák (Č. Krumlov), Suchan (Milevsko).
21. 02. 2020 Extraliga juniorů, skupina Západ, 40. kolo: IHC Králové Písek - HC Chrudim 15:2 (3:0, 6:1, 6:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 3. Krýner, 7. Egert (M. Šafář, Petřík), 19. Jan Karbulka (Krýner), 22. M. Novotný (Jan Karbulka, Krýner), 24. Petřík (M. Přibyl, Egert), 24. Krýner (M. Novotný, Jan Karbulka), 33. Krýner TS, 38. M. Novotný (Jan Karbulka), 40. Krýner (Jan Karbulka, Cibuzar), 45. Jan Karbulka (Krýner), 56. Kovařík (Andrle, M. Šafář), 56. M. Přibyl (Petřík), 57. M. Novotný (Jan Karbulka, Krýner), 57. Václav Brož (Kovařík, Andrle), 58. Jan Karbulka (Krýner).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web