NHL Global Fan Tour míří do České republiky. Zastaví se také v jihočeské metropoli

20.08.2019

NHL Global Fan Tour™ míří do České republiky. Putovní muzeum pro fanoušky, které vzdává hold klubové soutěži National Hockey League a jejím evropským hráčům, bude možné navštívit celkem v deseti městech a třech zemích: ve Švýcarsku, Německu a Česku – tam bude zastávek nejvíc. Fan Tour se představí v pěti českých městech. Vedle Prahy, Brna, Ostravy a Plzně si atraktivní prezentaci NHL užijí také hokejoví příznivci v Českých Budějovicích ve středu 18. září.


Č. BUDĚJOVICE – První zastávkou jsou 25. srpna německé Drážďany. 4. září se Global Fan Tour přesune do švýcarského Lausanne, 7. září do Norimberku a 11. září do Mannheimu. Z Německa zamíří Tour do České republiky. 16. září se představí v Brně, 18. září v Českých Budějovicích, 20. září v Ostravě, 23. září v Plzni. Od 28. do 29. září bude k vidění v Berlíně a evropskou cestu pro fanoušky zakončí 3. října v Praze, kde se o den později odehraje zápas základní části kanadsko-americké soutěže pod hlavičkou 2019 NHL Global Series™ mezi týmy Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks.

Černí Jestřábi z Chicaga stráví závěr přípravného kempu v Německu, kde se 29. září střetnou v Mercedes-Benz Areně v přátelském utkání s domácím Eisbärenem Berlín. Flyers absolvují část přípravy ve Švýcarsku; 30. září je čeká ve Vaudoise Aréně duel s HC Lausanne. Obě přátelská utkání se sdružují pod hlavičkou 2019 NHL Global Series Challenge™. Global Fan Tour je interaktivním hokejovým muzeem. Interaktivní prvky se skládají z dotykových obrazovek s informacemi a šoty o hráčích, obsahují konzole s hrou EA SPORTS™ NHL® 20 a zařízení pro tvorbu personalizovaných hokejových kartiček Upper Deck.

K vidění budou také artefakty evropských hvězd, které jsou členy Hokejové síně slávy, zapůjčené přímo z Hockey Hall of Fame v Torontu. Fanouškům bude k dispozici i stánek, kde si mohou nechat změřit tvrdost střely a porovnat své dispozice s hvězdami NHL. Podobně mohou příchozí otestovat svoji střeleckou přesnost nebo umění kličkovat s hokejkou. Global Fan Tour potěší i nejmenší fanoušky, kteří si v Kids Corner mohou zahrát hokejbal či vybarvovat hokejové omalovánky. Celou akci příležitostně zpestří svojí přítomností bývalí či současní hráči NHL a hokejisté z evropských soutěží,  stejně jako maskoti NHL.

Podzimní kalendář NHL European Fan Tour*:

Neděle, 25. srpna: Drážďany (Německo), EnergieVerbund Arena
Středa 4. září: Norimberk (Německo), Jakobsplatz  
Sobota, 7. září: Lausanne (Švýcarsko), Esplanade du Flon
Středa, 11. září: Mannheim (Německo), místo bude upřesněné
Pondělí 16. září: Brno, Náměstí svobody
Středa 18. září: České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II.
Pátek 20. září: Ostrava, místo bude upřesněné
Pondělí 23. září: Plzeň, Náměstí republiky
Sobota 28. září: Berlín (Německo), Mall of Berlin
Neděle 29. září: Berlín (Německo), Mercedes Platz
Čtvrtek 3. října: Praha, místo bude upřesněné

(PR)Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web