Nejblíž k úspěchu venku byla Radomyšl, ale domácí bašty v Krajské lize zůstaly nedobytné

15.11.2015

Sobotní program 10. kola nejvyšší jihočeské soutěže obsahoval čtveřici zápasů, v nichž zůstaly kompletně všechny body na domácích stadionech. Nejblíž k úspěchu venku bylo mužstvo Radomyšle, které vedlo v Milevsku do 24. minuty 2:1, ale nakonec prohrálo 2:3. Na krumlovském ledě ztratila páru veselská Lokomotiva. Ve Strakonicích se neprosadil celek Soběslavi a proti David Servisu došly v závěru síly také hlubockým Rytířům.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – Desáté kolo se roztočilo v Českém Krumlově, kde Slavoj v časně odpoledním duelu hostil Lokomotivu Veselí nad Lužnicí. Hosté mohli získat vedení v 15. minutě po faulu Jana Kadlece, jenže Martin Dušák neproměnil trestné střílení. Skóre tedy otevřel na konci první části domácí Roman Uhlíř. Brzy po přestávce bylo srovnáno, ale potom už dávali góly jenom Krumlovští.

Zpočátku se hrál nadprůměrný krajský hokej, od druhé třetiny trochu opadlo tempo. „Až na pár momentů jsme byli lepší po celou dobu,“ ujistil domácí asistent Vilém Migl ml. „My trenéři máme radost ze zlepšené obranné hry všech formací v porovnání s předchozími zápasy, kdy jsme inkasovali příliš mnoho gólů,“ dodal. „Soupeř od začátku dobře hlídal Čápa s Mikeskou. Utkání se nám úplně nepovedlo, ale nebyl to propadák,“ konstatoval trenér poražených Petr Kovaříček, jehož svěřenci po dvou porážkách v řadě klesli na třetí příčku.

Nebyl to pohledný hokej

Omlazený strakonický tým ve svém desátém vystoupení v letošní sezoně pokořil mužstvo soběslavského Spartaku, se kterým sousedí v tabulce, a díky druhému vítězství v řadě – víc jich na kontě pohříchu nemá – přeskočil aktuálního soka v tabulce. Domácí na Křemelce rychle vedli Topinkovým zásahem ve vlastním oslabení. V závěru úvodního dějství přidali druhý gól, ale hosté našli bleskovou odpověď. Na 3:1 zvýšil v přesilovce nedlouho před druhou sirénou Ondřej Dlouhý.

Pečetící trefu přidal v 59. minutě obránce Jan Kašpar do opuštěné klece, když hosté zkoušeli power play šest na čtyři. „Byli jsme trochu lepší bruslařsky a měli víc šancí, které jsme neproměňovali. Přiklonilo se k nám také štěstí. Zbytečně nervózní zápas jsme vyhráli zaslouženě,“ nechal se slyšet strakonický manažer Roman Heimlich. „Zpočátku nás domácí přehrávali. Potom jsme vyrovnali hru, ale zahazovali jsme šance. Nebyl to pohledný hokej,“ uvedl soběslavský kouč David Pánek.

Bojovnost versus ležérní přístup

Milevští po svižném zahájení soutěže poztráceli spoustu bodů a v domácím duelu s nováčkem z Radomyšle se potřebovali zahojit. Podařilo se jim to, ale k úspěchu dosupěli jen o prsa. Jejich nevýhodou bylo, že se nemohli opřít o zkušeného hrajícího asistenta Michala Štycha (trest) a chyběl jim z pracovních důvodů i Daniel Bartůněk. Do obrany proto nasadili útočníka Jakuba Hamerleho. Pozici v brankovišti poprvé v sezoně po problémech s kyčlí zaujal David Žilinčík a dokázal výrazně podržet své spoluhráče.

Domácí tým povzbudila skutečnost, že dobře ubránili dvouminutové oslabení pět na tři. V závěru si zdatně vedli také při soupeřově power play šest na čtyři, kdy milevský Václav Pouch dokonce trefil tyčku. „Vítězství jsme neuhráli, ale ubojovali. Ceníme si, že hráči udrželi nervy na uzdě,“ chválil kormidelník Luboš Krupka. „Špatně jsme začali, ale od 5. minuty jsme byli jasně lepší a předváděli pěkný hokej. Ležérním přístupem od druhé třetiny jsme umožnili Milevsku otočit,“ neradoval se za hosty Radek Volf st.

Stínem byl zbytečný faul

Do sousedského derby mezi David Servisem a Hlubokou v Hokejovém centru Pouzar šli domácí bez nejzkušenějšího forvarda Zdeňka Špergra, jenž se omluvil z pracovních důvodů. Skóre otevřel Jiří Hanzal, jenž v oslabení vypíchl soupeři puk a překonal Františka Daška. Ve druhém dějství se konečně střelecky prosadil také budějovický kapitán Rudolf Suchánek mladší a na 3:0 zvyšoval obránce Tomáš Tupý. Hosté zareagovali odvážnější hrou a dokázali snížit na 3:2.

Servismani potvrdili výsledek čtyřmi zásahy v posledních dvanácti minutách, kdy jasně ukázali, proč suverénně vedou tabulku. Stínem byl otřes mozku a zlomená lícní kost Lukáše Sumerauera po zbytečném faulu Ondřeje Žlůvy. „Dobře jsme začali, ale po chybách jsme pustili houževnatého soupeře do zápasu. Hosté hráli fyzický hokej, který nám nesedí, ale došly jim síly,“ mínil Rudolf Suchánek mladší. „Zápas byl dlouho otevřený. S výkonem jsem spokojený. Myslím, že jdeme správnou cestou,“ řekl hlubocký kouč Miroslav Šulista.

Krajská liga, 10. kolo:

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Loko Veselí n. Lužnicí 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
19. R. Uhlíř (Malovec, Machálek), 31. Vondřich (R. Uhlíř, J. Kadlec), 35. J. Kadlec (Štěrba, R. Uhlíř), 51. R. Uhlíř (Čížek) – 21. Vlach (Arnold, Švanda).
Rozhodčí: Pexa – Martin Šesták, Strnad.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 2:0.
Diváků: 150.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Malovec, Čížek, Štěrba, M. Mrázek, J. Marek, Machálek – M. Lukeš, Z. Uhlíř (30. Svěchota), Klíma, J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, J. Fučík, Unger, Pichler. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Loko Veselí: F. Dvořák – Koláček, Chlaň, Malecha, Švanda, Kyml, Kypta – M. Čáp. Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Krampl. Trenéři Petr Kovaříček a Michal Špička.
Hráno 14. listopadu.

HC Strakonice – OLH Spartak Soběslav 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
4. Topinka (Dlouhý), 17. Binder (Kašpar), 37. Dlouhý (Andrle, Kašpar), 59. Kašpar – 18. Petržílka (Máca).
Rozhodčí: Grochal – Zelenka, R. Sýkora.
Vyloučení: 8:6, navíc Kloud (Strakonice) 10 minut, D. Kovář (Strakonice), Schejbal (Soběslav) oba do konce.
Využití: 1:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 320.
HC Strakonice: Havelec – D. Kovář, J. Hřebíček, Kašpar, Topinka, D. Papež Kloud, Gross – Kurečka, Major, Čadek, Andrle, Dlouhý, Binder, Křenek, Srb, J, Vavřík. Trenéři Jan Soukup a Jiří Beneš.
OLH Soběslav: Křiklán – Sládek, Vild, L. Karpíšek, M. Karpíšek, Jansa, Prokůpek (21. Rybák) – Hák, Žákovský, Píha, Schejbal, Máca, Petržílka, Horáček, Chalupský, M. Kučera. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

HC Milevsko 2010 – TJ Sokol Radomyšl 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
1. Flegl (T. Hájek, Pouch), 24. Müller (Matějka, Hamerle), 39. Pouch (T. Hájek, J. Havran) – 3. J. Řehoř (Duchoň), 14. Burkoň (Duchoň).
Rozhodčí: Vovčko – Mašek, Vondráček.
Vyloučení: 7:4, navíc Hamerle (Milevsko) 10 minut.
Využití: 0:1.
Diváků: 350.
HC Milevsko: Žilinčík – Jíška, Hamerle, Kubička, Čunát, J. Havran, Mikš – Matějka, Müller, Fořt, Flegl, Pouch, T. Hájek, Sláma, Radosta, T. Novotný. Trenéři Luboš Krupka a Michal Štych.
TJ Radomyšl: L. Kadlec – Burkoň, Pěnička, R. Volf ml., Jan Kudrna, Škoda, Ruda – J. Řehoř, Stropnický, Duchoň, Jangbauer, Koupal, Mošovský, O. Gába, Klas (41. Vlk), Šimoník (41. Jiřinec). Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.

HC David Servis – TJ Hluboká n. Vltavou Knights 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
14. J. Hanzal, 24. R. Suchánek ml. (D. Nedorost, R. Šulčík), 25. Tupý (Korbela, J. Hanzal), 48. Daniel Mikeš (D. Nedorost, Vomela), 51. R. Suchánek ml. (D. Nedorost, Vomela), 53. Zich (Trummer, Jindra), 58. Tupý (D. Janda, J. Hanzal) – 31. Miler, 33. M. Černý (Miler, J. Šimek).
Rozhodčí: Poskočil – Schlixbier, Streďák.
Vyloučení: 4:6, navíc Tupý (D. Servis) 10 minut, Žlůva (Hluboká) 5 minut + do konce.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 120.
D. Servis: Vojta – Vomela, Chaloupka, Tupý (8. – 18. Fleischman), Cikán, Zich, Jindra – D. Nedorost, R. Suchánek ml., R. Šulčík, D. Janda, J. Hanzal, Korbela, Daniel Mikeš, Sumerauer, Trummer. Trenér Rudolf Suchánek st.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Jan Formánek, Žlůva, Dušek, Troup, Heřmánek – M. Černý, Miler, J. Šimek, Moudrý, Oulík, Hejda, Maurenz, Sedlák, Klauser. Trenér Miroslav Šulista.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.
26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.