Nad Litoměřicemi nezvítězil Motor, ale David Gába. Mužstvo hrálo živelně a nepřesně

17.01.2018

Budějovický tým ve WSM 1. lize nastoupil podruhé za sebou doma. Zatímco duel se silným Přerovem zvládl na výbornou, proti Litoměřicím se trápil. Po rychlém vedoucím gólu zřejmě podcenil soupeře, který v tabulce zaostával o deset míst a dvacet devět bodů, navíc zezačátku nechával domácím na ledě mnohem víc volného prostoru, než zmíněný Přerov. Jihočeši však reagovali živelnou hrou plnou nepřesností a rozhodili sami sebe. Hubený náskok uhájili hlavně zásluhou brankáře Gáby.


Č. BUDĚJOVICE – Motoráci bez obránce Pavla Pýchy a s přebudovanými útoky, v nichž chyběli Vlastimil Dostálek a Rok Pajić, proti relativně slabšímu soupeři měli jedinečnou příležitost navázat na stále se lepšící výkony z minulých utkání, zvláště když otevřeli skóre po necelých třech minutách od zahajovacího buly. Filip Vlček svým pohybem za brankou oklamal litoměřickou obranu a kolem levé tyčky zašoupl kotouč za záda juniorského reprezentanta Jakuba Škarka. Budějovičtí ale namísto soustředěných kombinací, k nimž je vybízel soupeř, vpustili do svého počínání nezvyklý chaos a dávali hostům najevo, že se může s nimi pustit do vyrovnané partie.

Hráči Stadionu brzy vycítili šanci, neohroženě útočili, stále častěji zaměstnávali výborného Davida Gábu a v úvodním dějství dvakrát trefili brankovou konstrukci. V 31. minutě sáhli domácí trenéři k oddechovému času, ale domluva pomohla sotva do druhé přestávky. Vedle četných litoměřických pokusů mohl dvakrát upravit skóre i Martin Heřman. Třetí část trochu rozdrobila vyloučení, přesto hosté stále hrozili vyrovnáním. V 56. minutě se utrhli Petr Vampola s Miloslavem Čermákem a Jakub Škarek v nouzi posunul branku. Byla z toho jen nevyužitá přesilovka. V závěru Motor šťastně ustál power play. „Podali jsme špatný výkon,“ přiznal trenérský asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 40. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Stadion Litoměřice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól a nahrávka:
3. F. Vlček (Galamboš).
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 30:36.
Diváků: 5 049.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, Kutlák, Fillman, R. Vráblík, Pavlin, F. Novák – L. Květoň, Vampola, V. Nedorost, Nejezchleb, Mikyska, M. Čermák, M. Heřman, L. Rob ml., Jonák, Galamboš, F. Vlček, M. Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 17. ledna.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web