Na kolbišti se potkal závodní kůň s pivovarským. Motor na rozloučenou vyprovodil Porubu

07.03.2020


V derniéře základní části Chance 1. ligy se její dávno známý vítěz prezentoval na domácím ledě vysokou výhrou nad týmem Poruby. Na kolbišti to vypadalo, jak trefně poznamenal hlavní kouč poražených František Výborný, jako když se potká závodní kůň s pivovarskou kobylou. Po rozpačité úvodní periodě a vedoucím gólu Moravanů se budějovický hokejový kolos rozjel na plný plyn a rozcupoval soupeře osmi přesnými trefami. Primát v tabulce uzavřel Motor rekordními 153 body.


Č. BUDĚJOVICE – Druhý Přerov zaostal v konečném pořadí se ziskem 109 bodů, třetí Vsetín nasbíral 97. Rekordem vyplul z dlouhodobé části sezony také budějovický kapitán Pavel Pýcha, jenž dvěma góly porubském brankáři Hynku Kůdelovi zaokrouhlil historicky nejvyšší počet kanadských bodů vygenerovaných v 1. lize obráncem na rovných šedesát (dosud kraloval jihlavský Jiří Říha se 44 body ze sezony 2016–17). Motor i Poruba nastoupily s děravými soupiskami, neboť šetřily hráče na play off. Domácí navíc půjčili David Servisu mladé beky Václava Svacha s Ivanem Lytvynovem. Úspěšný debut v motoráckém brankovišti absolvoval osmnáctiletý Marek Dvořák.   

Chance 1. liga, o pořadí v play off, 28. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC RT Torax Poruba 8:1 (0:0, 4:1, 4:0)
Góly a nahrávky:
24. Prokeš (Michnáč, Jan Veselý), 30. P. Pýcha ml. (Karabáček, M. Novák), 38. A. Raška I (M. Beránek, Allen), 40. Prokeš (M. Novák, Karabáček), 46. Allen (Karabáček, Pavel), 50. P. Pýcha ml. (Zd. Doležal, M. Beránek), 54. R. Přikryl (Pavel, Zd. Doležal), 58. Jan Veselý (J. Babka, Vydarený) – 22. Maršoun (Nejezchleb, M. Hlinka).
Rozhodčí: Gech, Mich. Kostourek – Kotlík, Belko.
Vyloučení: 1:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 49:28.
Diváků: 6 127.
ČEZ Motor: Marek Dvořák – Kachyňa, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený, Pavel, Allen – Karabáček, Prokeš, M. Novák, Zd. Doležal, R. Přikryl, A. Raška I, Jan Veselý, Michnáč, J. Babka, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 7. března 2020.    

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie