Na Hluboké duněla střelba. Vimperku ujely Strakonice, Soběslav zlomila Milevsko v nastavení

30.01.2022

Trojici dohrávek 20. kola Krajské ligy mužů poznamenalo úsilí některých celků prosadit se do osmičky pro play off – do konce základní části zbývají dvě kola a několik přeložených utkání. Hlubočtí Rytíři díky vysokému vítězství doma nad Božeticemi poskočili na sedmou příčku s náskokem jediného bodu před Milevskem, které nešťastně prohrálo na soběslavském ledě. Nejhorší pozice se ztrátou třech bodů zůstala devátému Vimperku.

JIŽNÍ ČECHY – Třemi góly v rozmezí šesti minut získal tým Hluboké poklidný odstup od soupeře z Božetic a ve zbytku utkání rozevřel nůžky na pětigólový rozdíl, byť závěrečná dvacetiminutovka nabídla z obou stran střelbu jako o pouti. Domácí trošku dopláceli na vyloučení. Hosté je trestali ve třetím dějství z klasické přesilovky i z převahy pět na tři, což se stalo v polovině 59. minuty. V závěrečné minutě se ještě dvakrát trefil božetický Martin Buriánek a zakončil tím večer otevřených dveří. „Byl to průměrný až podprůměrný zápas. Potvrdili jsme sílu a přetlačili soupeře,“ konstatoval hlubocký trenér Filip Hejda. „Na malém hřišti to bylo rychlé a divoké,“ řekl za poražené Roman Staněk.

Sousedské derby mezi Vimperkem a Strakonicemi (soupeře od sebe dělí třicet kilometrů) nabídlo solidní hokej krajské úrovně s dobrou atmosférou. Domácím šlo o mnoho a zpočátku dvakrát vedli, jenže ve druhé části inkasovali pět gólů za třináct minut, z toho první čtyři v oslabení a pátý při vlastní přesilovce. Stihli kontrovat třemi slepenými trefami na 5:6, ale už byli skoro na dně s rezervoárem sil a v závěrečných minutách se ani nedostali do útočného pásma, aby mohli sáhnout k power play. „Zaplatili jsme za tragickou druhou třetinu. Za naše oplácení a tresty,“ litoval hrající kouč Milan Řehoř. „Velké plus na naší straně představoval gólman Myslivec,“ vyzdvihl trenér hostí Martin Všetečka.

Soběslavští spartakovci doma proti Milevsku nejprve využili přesilovku a v úvodu druhé periody přidali druhý gól. Hosté však do druhé sirény dokázali stáhnout manko a na konci 58. minuty po přesném zásahu Dominika Pecky se již chystali k vítěznému křepčení. Domácí Aleš Macháček však srovnal ve chvíli, kdy na ukazateli zbývaly 4.2 vteřiny do klaksonu. V nastaveném čase vzal na sebe rozhodnutí soběslavský kapitán Jan Žákovský, jenž překonal Michaela Pance střelou do víka. „Byl to vyrovnaný a trochu tvrdší hokej, který se musel divákům líbit,“ mínil David Pánek z vítězné střídačky. „Poznamenal nás gól těsně před koncem. Smůla,“ krčil rameny milevský asistent Jan Kolář.

Krajská liga, dohrávky 20. kola:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Božetice 10:5 (3:0, 1:1, 6:4)
6. Schmidmayer (Miler, K. Vácha), 8. Matys TS, 12. Maurenz (Robin Rákosník, Moudrý), 28. Matys (Robin Rákosník, Žlůva), 43. Kantor (Škopek), 44. Matys (Moudrý), 47. K. Vácha (Schmidmayer), 48. Kantor (Adam), 49. Miler (Schmidmayer, K. Vácha), 55. Moudrý (Matys) – 34. L. Nevolný (Buriánek, Straka), 42. Šašek (Hlaváč, Straka), 59. Patrik Bouška (L. Nevolný, Straka), 60. Buriánek (L. Nevolný), 60. Buriánek (L. Nevolný).
Rozhodčí: Vavruška – Mich. Dančišin, Jan Kubeš.
Vyloučení: 7:3.
Využití: 0:2.
Diváků: 133.
TJ Hluboká: Dašek – Roman Rákosník ml., Škopek, Žlůva, Robin Rákosník, Adam, Formánek – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Matys, Moudrý, Arnold (12. Kantor), Zelenka, J. Melichar ml., Maurenz. Trenér Filip Hejda.
TJ Božetice: Prchlík – Bednář, Záhorovský, Straka, Hlaváč, Štědronský, Mareš – Buriánek, L. Nevolný, L. Stejskal, Patrik Bouška, Šašek, P. Stejskal, F. Stejskal, Ryška. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
Hrálo se 30. ledna 2022.

HC Vimperk – HC Strakonice 5:6 (2:1, 3:5, 0:0)
10. Samohejl (J. Sitter), 17. R. Sitter (R. Suchánek ml.), 37. R. Sitter (J. Šafář, M. Řehoř), 38. L. Turek (Samohejl), 39. J. Sitter – 12. Dlouhý (M. Hrubý, J. Šuhaj), 23. J. Švec (D. Papež), 24. Tintěra (J. Švec, A. Mikeš), 31. Dlouhý (M. Hrubý, J. Šuhaj), 32. M. Hrubý (J. Šuhaj, Tintěra), 36. Dlouhý (J. Švec).
Rozhodčí: Trnka – Jiří Šimák, Knor.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:4.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 300.
HC Vimperk: Lejsek (32. Hembera) – M. Řehoř, J. Předota, Šaršok, L. Turek, O. Předota, Janásek – J. Šafář, R. Sitter, R. Suchánek ml., J. Sitter, Korous, Samohejl, Holub, P. Novotný, B. Král. Trenéři Milan Řehoř, Rudolf Suchánek ml. a Pavel Předota.
HC Strakonice: Myslivec – Tintěra, Cibuzar, Franta, M. Hrubý, Koryťák, D. Papež – Fríd, Jiřinec, P. Šebesta, J. Šuhaj, Dlouhý, A. Řehoř, J. Švec, A. Mikeš, Hradský, Menšík. Trenéři Martin Všetečka a Marek Podrabský.

OLH Spartak Soběslav – HC Milevsko 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)
13. Žákovský (Hraňo, Hubata), 21. Hubata (T. Tržil), 60. A. Macháček (Hraňo, A. Čížek), 64. Žákovský (Hák, Jiří Kubeš) – 27. Škrdleta (M. Šedivý, Jak. Suchan), 39. M. Šedivý (Jak. Suchan, Hamerle), 58. Pecka (Růžek).
Rozhodčí: Šperl – Jan Lang, Hřídel.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 1:0.
Diváků: 200.
Sp. Soběslav: Baloun – T. Tržil, Hubata, V. Pánek, A. Čížek, Šrubař, Jiří Kubeš – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Píha, A. Macháček, Pauš, Himpan, M. Kučera, od 30. navíc Mart. Novák. Trenér David Pánek.
HC Milevsko: Panec – Košař, Štekr, Hastrman, M. Šedivý, R. Pechánek, Růžek – J. Březina, Přívozník, Pouch, Škrdleta, Jak. Suchan, Hamerle, J. Brož, Š. Kadilák ml., Pecka. Trenéři Ondřej Mertl a Jan Kolář.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.
26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.