Možnost trénovat s profesionály je pro mne velký přínos, říká univerzitní student Jáchym Kondelík

23.07.2020


Ačkoliv se Jáchym Kondelík narodil v dolnosaském Hannoveru, kde jeho otec Roman Kondelík střežil brankoviště týmu Indians, řadí se k odchovancům českobudějovického hokeje. Dvoumetrový forvard aktuálně působí v zámořské univerzitní soutěži, ale na léto se vrací k rodičům a trénuje doma. Letos se zapojil do přípravy na ledě s extraligovým Motorem po boku dalších mladíků, kteří se chystají k působení za oceánem.


Č. BUDĚJOVICE – Nejistota spojená s pandemií covidu-19 a jejím řáděním na severoamerickém kontinentu přiměla celou skupinku perspektivních hráčů zdržet se o prázdninách déle doma. Díky vstřícnosti realizačního týmu extraligového nováčka se mladí hokejisté s minulými vazbami na klub připojili k Motoru v úvodní fázi přípravy na ledě. „Doposud jsem pracoval na kondici pod vedením Dominika Kodrase. Možnost chodit na led s profesionálním týmem je pro mne velký přínos. Jsem rád, že mi pan Prospal v tom vždycky vyhoví. Nepočítám ale s nasazením do zápasů, protože univerzitní liga v zámoří by měla začít normálně,“ vysvětluje Jáchym Kondelík.  

Někdejší mládežnický reprezentant, který se zúčastnil dvou světových šampionátů a okusil vítězství na Hlinka Gretzky Cupu  2016, sbíral zkušenosti v americké USHL. Dvě sezony hájil barvy Muskegon Lumberjacks. Další dva ročníky absolvoval v NCAA, kde hodlá pod značkou University of Connecticut strávit i následující zimu. Pokud zde úspěšně absolvuje třetí rok, může uzavřít studium jako odborník na komunikaci, což mu do budoucna otevře cestu k práci hokejového agenta, manažera nebo trenéra. „Mám ještě stipendium na dva roky, ale příští rok mohu skončit. Potom bych možná podepsal smlouvu a šel hrát na farmu,“ uvažuje dvacetiletý útočník draftovaný klubem Nashville Predators.  

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie