Možnost trénovat s profesionály je pro mne velký přínos, říká univerzitní student Jáchym Kondelík

23.07.2020


Ačkoliv se Jáchym Kondelík narodil v dolnosaském Hannoveru, kde jeho otec Roman Kondelík střežil brankoviště týmu Indians, řadí se k odchovancům českobudějovického hokeje. Dvoumetrový forvard aktuálně působí v zámořské univerzitní soutěži, ale na léto se vrací k rodičům a trénuje doma. Letos se zapojil do přípravy na ledě s extraligovým Motorem po boku dalších mladíků, kteří se chystají k působení za oceánem.


Č. BUDĚJOVICE – Nejistota spojená s pandemií covidu-19 a jejím řáděním na severoamerickém kontinentu přiměla celou skupinku perspektivních hráčů zdržet se o prázdninách déle doma. Díky vstřícnosti realizačního týmu extraligového nováčka se mladí hokejisté s minulými vazbami na klub připojili k Motoru v úvodní fázi přípravy na ledě. „Doposud jsem pracoval na kondici pod vedením Dominika Kodrase. Možnost chodit na led s profesionálním týmem je pro mne velký přínos. Jsem rád, že mi pan Prospal v tom vždycky vyhoví. Nepočítám ale s nasazením do zápasů, protože univerzitní liga v zámoří by měla začít normálně,“ vysvětluje Jáchym Kondelík.  

Někdejší mládežnický reprezentant, který se zúčastnil dvou světových šampionátů a okusil vítězství na Hlinka Gretzky Cupu  2016, sbíral zkušenosti v americké USHL. Dvě sezony hájil barvy Muskegon Lumberjacks. Další dva ročníky absolvoval v NCAA, kde hodlá pod značkou University of Connecticut strávit i následující zimu. Pokud zde úspěšně absolvuje třetí rok, může uzavřít studium jako odborník na komunikaci, což mu do budoucna otevře cestu k práci hokejového agenta, manažera nebo trenéra. „Mám ještě stipendium na dva roky, ale příští rok mohu skončit. Potom bych možná podepsal smlouvu a šel hrát na farmu,“ uvažuje dvacetiletý útočník draftovaný klubem Nashville Predators.  

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie