Motor zase prohrál. Střeleckou mušku na kladenském ledě našel jenom Zdeněk Doležal

16.04.2019

Bez naděje na postup hledali českobudějovičtí hokejisté obtížně motivaci a přestože nepropadli výkonem, odvezli si z Kladna sedmou barážovou porážku v řadě. Domácí Rytíři učinili rozhodný krok za vítězstvím dvěma góly v rozmezí jednasedmdesáti vteřin na konci druhé periody. Hosté sice snížili v ůvodu třetí části, kdy se podruhé trefil Zdeněk Doležal, ale při power play dostali čtvrtý gól. Kladno nakročilo jednou nohou do extraligy.


KLADNO – Jihočeši se vrátili k pravidelnému střídání brankářů. Tentokrát hájil klec Petr Kváča. V obraně chyběl Pavel Pýcha ml., nahradil ho Václav Prospal ml. Do ofenzivy se vrátil uzdravený Miloslav Čermák, nezapojil se třináctý útočník Milan Dančišin. Na vedoucí gól Antonína Melky z přesilovky v polovině utkání dokázali hosté zareagovat rychle, ale potom už jen snižovali. „Před posledními čtyřmi zápasy jsme nechtěli nikomu zavdat příčinu, aby si myslel, že jsme se na to vybodli. Chtěli jsme se prezentovat bojovným výkonem a myslím, že se nám to podařilo,“ vyzdvihl alespoň některé klady trenér poražených Václav Prospal st.

Baráž o účast v extralize, 9. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
30. Melka (Zikmund, Plekanec), 36. Zikmund (Lakos, Jágr), 37. Jágr (Plekanec, Zikmund), 59. P. Hořava (Nash) – 32. Zd. Doležal (M. Novák), 41. Zd. Doležal (Gilbert).  
Rozhodčí:
Hradil, Mrkva – Kis, Klouček.
Vyloučení: 2:3, navíc Gilbert (Motor) 10 minut + do konce.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 26:26.
Diváků: 5 028.
ČEZ Motor: Kváča – M. Jandus, Plášil, Kachyňa, Vydarený, V. Prospal ml., Kutlák – Zd. Doležal, Gibert, M. Novák, P. Novák, J. Doktor, M. Beránek, Babka, Šimánek, Karabáček, M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal st. a Aleš Totter.
Hrálo se 16. dubna.

Další dvojice: Chomutov – Pardubice 5:7.  

(red)Krátké zprávy
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web