Motor zase prohrál. Střeleckou mušku na kladenském ledě našel jenom Zdeněk Doležal

16.04.2019

Bez naděje na postup hledali českobudějovičtí hokejisté obtížně motivaci a přestože nepropadli výkonem, odvezli si z Kladna sedmou barážovou porážku v řadě. Domácí Rytíři učinili rozhodný krok za vítězstvím dvěma góly v rozmezí jednasedmdesáti vteřin na konci druhé periody. Hosté sice snížili v ůvodu třetí části, kdy se podruhé trefil Zdeněk Doležal, ale při power play dostali čtvrtý gól. Kladno nakročilo jednou nohou do extraligy.


KLADNO – Jihočeši se vrátili k pravidelnému střídání brankářů. Tentokrát hájil klec Petr Kváča. V obraně chyběl Pavel Pýcha ml., nahradil ho Václav Prospal ml. Do ofenzivy se vrátil uzdravený Miloslav Čermák, nezapojil se třináctý útočník Milan Dančišin. Na vedoucí gól Antonína Melky z přesilovky v polovině utkání dokázali hosté zareagovat rychle, ale potom už jen snižovali. „Před posledními čtyřmi zápasy jsme nechtěli nikomu zavdat příčinu, aby si myslel, že jsme se na to vybodli. Chtěli jsme se prezentovat bojovným výkonem a myslím, že se nám to podařilo,“ vyzdvihl alespoň některé klady trenér poražených Václav Prospal st.

Baráž o účast v extralize, 9. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
30. Melka (Zikmund, Plekanec), 36. Zikmund (Lakos, Jágr), 37. Jágr (Plekanec, Zikmund), 59. P. Hořava (Nash) – 32. Zd. Doležal (M. Novák), 41. Zd. Doležal (Gilbert).  
Rozhodčí:
Hradil, Mrkva – Kis, Klouček.
Vyloučení: 2:3, navíc Gilbert (Motor) 10 minut + do konce.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 26:26.
Diváků: 5 028.
ČEZ Motor: Kváča – M. Jandus, Plášil, Kachyňa, Vydarený, V. Prospal ml., Kutlák – Zd. Doležal, Gibert, M. Novák, P. Novák, J. Doktor, M. Beránek, Babka, Šimánek, Karabáček, M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák. Trenéři Václav Prospal st. a Aleš Totter.
Hrálo se 16. dubna.

Další dvojice: Chomutov – Pardubice 5:7.  

(red)Krátké zprávy
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web