Motor v Benátkách dvakrát dotahoval. Těsnou výhru trefil v závěru David Gilbert

14.01.2019

Do poslední čtvrtiny Chance 1. ligy vstoupil budějovický celek šťastným vítězstvím v Benátkách nad Jizerou. Na tamním městském stadionu, kam chodí na hokej podobné návštěvy jako na jihočeskou Krajskou ligu (tentokrát přišlo 351 lidí), ve druhé čtvrtině Motor prohrál 1:2. Aktuálním výsledkem 3:2 tedy svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera srovnali bilanci, navíc připravili farmě extraligového Liberce čtvrtou domácí porážku v řadě.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Na marodku budějovického týmu ke Zdeňkovi Kutlákovi a Vincentu Dunnovi přibyl nemocný bek Pavel Pýcha ml., jehož pozici v sestavě zaujal trenérův syn Václav Prospal. Skóre otevřel až po polovině základní hrací doby domácí Marek Zachar. Na začátku třetí části srovnal z přesilovky svým desátým gólem v sezoně Karel Plášil, nejvytíženější hráč Jihočechů. Jeho ice time byl 27:53. Vedení Benátkám vrátil Daniel Špaček. Na jeho gól odpověděl ranou zdálky Martin Heřman. Na konci 58. minuty projel David Gilbert z vlastního pásma až k brankáři Marku Schwarzovi a zařídil plný bodový zisk pro hosty, kteří se potom ubránili v power play čtyři na šest.