Madeta Motor na prahu extraligy: Zůstalo jádro týmu, rozpočet i odhodlání vítězit

14.09.2020


Přiblížil se start nejvyšší domácí soutěže, do níž po sedmileté pauze zasáhne jihočeský zástupce. Loňský suverén základní části Chance 1. ligy (play off se nehrálo kvůli koronaviru) se vrátil mezi elitu s rozšířeným názvem Madeta Motor České Budějovice, rozpočtem okolo devadesáti milionů korun (sedmdesát milionů A–tým, dvacet milionů mládež), který se prakticky nezměnil od minulé sezony, a cílem prokousat se do play off.


Č. BUDĚJOVICE – Ročník 2019–20 uzavřeli v Motoru s mírným finančním ziskem, přestože jim chyběly příjmy ze zrušené vyřazovací části. „Měli jsme nachystanou částku pro nákup posil v lednovém přestupním termínu, ale trenéři nevznesli žádný konkrétní požadavek. Díky tomu jsme pracovali s určitou perspektivou pouze na příchodu gólmana a předložili hodně dobrou nabídku Patriku Bartošákovi. Ten ji odmítl, proto nám zbyly peníze,“ vysvětlil generální manažer Stanislav Bednařík.

Prodalo se řádově 4 500 permanentek na extraligu, přes pokračující zájem fanoušků však vedení klubu muselo stopnout distribuci s ohledem na všeobecně platná omezení pro vstup osob do uzavřeného prostoru. „Obáváme se dalšího vývoje, ale máme připravený systém, jakým způsobem pouštět diváky do hlediště. Aktuálně počítáme s tím, že některým permanentkářům budeme vracet peníze,“ nerad konstatoval Stanislav Bednařík. „Věřím, že bychom prodali pět a půl tisíce permanentek,“ dodal prezident klubu Roman Turek.   

Přípravu narušily karantény

Soupiska nedoznala velkých změn. Odešli brankář Milan Klouček, útočníci Jan Veselý, Lukáš Endál, Jakub Babka, Jan Kloz a také Jiří Šimánek, jenž po završení bohaté kariéry zaujal v budějovickém klubu post manažera A–týmu. Novým tvářemi jsou brankáři Marek Čiliak a na přechodnou dobu Jiří Patera, obránce Ondřej Slováček, útočníci Miroslav Indrák, Daniel Voženílek, Vít Jonák. Vedení klubu neúspěšně jednalo také s odchovanci Romanem Horákem a Jiřím Novotným. „Po postupu jsme se dohodli, že v extralize dáme šanci jádru mužstva, které si to vybojovalo,“ uvedl trenér Václav Prospal. „Kádr však není uzavřený. To se stane až 31. ledna,“ upozornil.

Trenérská dvojice Václav Prospal – Aleš Totter, která společně vstoupila do třetí sezony, musela v druhé polovině léta reagovat na dvě covidové karantény. „Obrovsky zasáhly do přípravy. Zbyly nám pouze čtyři týdny z plánovaných sedmi. V podstatě jdeme do extraligy s deseti tréninky a pár zápasy, takže se nedá mluvit o komplexní přípravě. Není to výmluva, je to fakt,“ sdělil první z nich. „Pro mě osobně bylo hodně těžké vracet se z nucené přestávky do zátěže. Z nějakých dvou tří tréninků jsme šli do přípravných zápasů. Vázly nám některé detaily ve hře, ale určitě to zlepšíme,“ ujistil kapitán Pavel Pýcha ml.

V nejisté době se těžko spřádají plány, přesto Jihočechům na prahu extraligové sezony nechyběly optimistické vize. „Základem je každý den odvádět stoprocentní práci,“ řekl Stanislav Bednařík na tiskové konferenci v sídle nového generálního sponzora, potravinářské firmy Madeta. „Od sezony čekáme spoustu vítězství a že se etablujeme v nejvyšší soutěži. Do každého zápasu půjdeme s touhou vyhrát a budeme se snažit o co nejlepší umístění. Velkým lákadlem je pro nás postup do play off,“ uzavřel Václav Prospal.

Ladislav Lhota  Krátké zprávy
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
17. 09. 2020 Extraliga dorostu, skupina Střed, 1. kolo: Madeta Motor Č. Budějovice - Slavia Praha 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Góly a nahrávky domácích: 3. Sochor (Bůžek, M. Kříž), 22. Bukovský (Kumpfmüller). Technika Brno - HC Tábor 1:5 (0:2, 1:1, 0:2). Góly a nahrávky vítězů: 8. Fencl (Suchan), 15. Matašovský, 26. Matašovský (Fencl, Suchan), 46. Fencl (Suchan, Matašovský), 49. Čančura (Matašovský, Suchan).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie