Lídr 1. ligy splnil povinnost proti poslední Kadani. Hokejové krásy však nebylo nazbyt

31.01.2018

Z pohledu českobudějovického Motoru se hladký výsledek na vlastním ledě s Kadaní musel hodnotit jako splněná povinnost. Duel prvního s posledním celkem tabulky, mezi nimiž byl propastný rozdíl devětašedesáti bodů, nemohl dopadnout jinak podle papírových předpokladů, ale ani vzhledem k reálným kvalitám obou soupeřů. Domácí zaznamenali v Budvar aréně dvacáté druhé vítězství z třiadvaceti dosavadních vystoupení. Trhače zkrotili počtvté v sezoně.


Č. BUDĚJOVICE – Mužstvo Motoru nastoupilo podruhé bez kapitána Zdeňka Kutláka, doléčujícího zdravotní neduhy před blížícím se vrcholem sezony. Tentokrát ho s céčkem zastoupil Rok Pajić. Chyběli také útočníci Lukáš Květoň, Martin Heřman a Vlastimil Dostálek, jenž začal pilně trénovat u břehu Vltavy po návratu z výpomoci v Dukle Jihlava. Pozici druhého brankáře za Davidem Gábou zaujal Ondřej Bláha, který přibyl z hostování v Havířově. Na střídačce hostí nebylo lze přehlédnout někdejší hvězdu NHL Petra Klímu, jenž nedávno přesídlil ze zámoří a v rodném městě začal plnit roli trenérského asistenta.

Svěřenci Miroslava Buchala a Petra Klímy se bili na českém jihu statečně, avšak zaostávali hokejovou kvalitou. „Hrajeme s juniory a stavíme tým pro příští sezonu. Proti soupeřům, jako je Motor, nemáme šanci uspět,“ doznal Miroslav Buchal. Domácí vykazovali četnou střelbu, která však mnohdy nebyla dost pohotová, ani překvapivá. Slabšího protivníka chvílemi podceňovali a zbytečně chybovali (exemplární ztrátu kotouče předvedl Filip Vlček) a nabízeli šance Trhačům, jejichž jediný gól dal nedůsledně střežený František Wágner. „Zápas nebyl úplně pohledný. Góly nepadaly zrovna po vypracovaných akcích,“ připustil motorácký asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 45. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 8:1 (3:1, 1:0, 4:0)
Góly a nahrávky:
12. Nejezchleb (Vampola), 12. J. Mikyska (Jonák, R. Vráblík), 16. F. Novák (Vampola, Martin Novák), 30. L. Rob ml. (J. Mikyska), 46. F. Novák (J. Mikyska, Nejezchleb), 55. Pajić (R. Vráblík, V. Nedorost), 57. J. Mikyska (Jonák, L. Rob ml.), 60. Nejezchleb (Vampola) – 13. Wágner (Havlíček).
Rozhodčí: Zubzanda, Mich. Kostourek – Kreuzer, D. Štětina.  
Vyloučení: 5:8.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 44:21.
Diváků: 4 823.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, F. Novák, Fillman, P. Pýcha ml., R. Vráblík, Čáp – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Nejezchleb, Vampola, F. Vlček, J. Mikyska, L. Rob ml., Jonák, Mich. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 31. ledna.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web