Lídr 1. ligy splnil povinnost proti poslední Kadani. Hokejové krásy však nebylo nazbyt

31.01.2018

Z pohledu českobudějovického Motoru se hladký výsledek na vlastním ledě s Kadaní musel hodnotit jako splněná povinnost. Duel prvního s posledním celkem tabulky, mezi nimiž byl propastný rozdíl devětašedesáti bodů, nemohl dopadnout jinak podle papírových předpokladů, ale ani vzhledem k reálným kvalitám obou soupeřů. Domácí zaznamenali v Budvar aréně dvacáté druhé vítězství z třiadvaceti dosavadních vystoupení. Trhače zkrotili počtvté v sezoně.


Č. BUDĚJOVICE – Mužstvo Motoru nastoupilo podruhé bez kapitána Zdeňka Kutláka, doléčujícího zdravotní neduhy před blížícím se vrcholem sezony. Tentokrát ho s céčkem zastoupil Rok Pajić. Chyběli také útočníci Lukáš Květoň, Martin Heřman a Vlastimil Dostálek, jenž začal pilně trénovat u břehu Vltavy po návratu z výpomoci v Dukle Jihlava. Pozici druhého brankáře za Davidem Gábou zaujal Ondřej Bláha, který přibyl z hostování v Havířově. Na střídačce hostí nebylo lze přehlédnout někdejší hvězdu NHL Petra Klímu, jenž nedávno přesídlil ze zámoří a v rodném městě začal plnit roli trenérského asistenta.

Svěřenci Miroslava Buchala a Petra Klímy se bili na českém jihu statečně, avšak zaostávali hokejovou kvalitou. „Hrajeme s juniory a stavíme tým pro příští sezonu. Proti soupeřům, jako je Motor, nemáme šanci uspět,“ doznal Miroslav Buchal. Domácí vykazovali četnou střelbu, která však mnohdy nebyla dost pohotová, ani překvapivá. Slabšího protivníka chvílemi podceňovali a zbytečně chybovali (exemplární ztrátu kotouče předvedl Filip Vlček) a nabízeli šance Trhačům, jejichž jediný gól dal nedůsledně střežený František Wágner. „Zápas nebyl úplně pohledný. Góly nepadaly zrovna po vypracovaných akcích,“ připustil motorácký asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, 45. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Trhači Kadaň 8:1 (3:1, 1:0, 4:0)
Góly a nahrávky:
12. Nejezchleb (Vampola), 12. J. Mikyska (Jonák, R. Vráblík), 16. F. Novák (Vampola, Martin Novák), 30. L. Rob ml. (J. Mikyska), 46. F. Novák (J. Mikyska, Nejezchleb), 55. Pajić (R. Vráblík, V. Nedorost), 57. J. Mikyska (Jonák, L. Rob ml.), 60. Nejezchleb (Vampola) – 13. Wágner (Havlíček).
Rozhodčí: Zubzanda, Mich. Kostourek – Kreuzer, D. Štětina.  
Vyloučení: 5:8.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 44:21.
Diváků: 4 823.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, F. Novák, Fillman, P. Pýcha ml., R. Vráblík, Čáp – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Nejezchleb, Vampola, F. Vlček, J. Mikyska, L. Rob ml., Jonák, Mich. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 31. ledna.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 08. 2018 Obránce Václav Svach z Motoru České Budějovice byl členem reprezentačního týmu sedmnáctiletých, který ve slovenských Piešťanech shrábl celkové vítězství v tradičním Turnaji pěti zemí této věkové kategorie.
18. 08. 2018 Brzy osmadvacetiletý písecký odchovanec Stanislav Dietz, který je aktuálně hráčem extraligových Pirátů Chomutov, dostal od reprezentačního kouče Miloše Říhy dodatečnou pozvánku na soustředění národního mužstva v Přerově od 20. do 24. srpna. Vytáhlý obránce už má na kontě tři starty za reprezentační áčko. Další písecký odchovanec David Všetečka ve svých osmatřiceti ukončil aktivní kariéru a stal se trenérem, zároveň i manažerem východoslovenského Bardejova v tamní druhé nejvyšší soutěži.
17. 08. 2018 Strakonická Tereza Vanišová (nyní University of Maine, USA) a jindřichohradecká Martina Zedníková (nyní HC Příbram) figurují v nominaci reprezentačního týmu žen pro přípravný kemp a následný Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Akce se uskuteční od 19. do 25. srpna.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web