Krajským šampiónem je IHC Písek. Třetí finálový duel rozhodl hattrickem Karel Mošovský

08.03.2015

Třetí souboj mezi Pískem a budějovickým David Servisem ve finále play off Krajské ligy byl nejkvalitnější a nejdramatičtější z celé série. Na píseckém ledě nejprve vedli domácí o dva góly. Potom získali dvougólový náskok hosté a zdálo se, že obhájí loňský titul. Jenže ve třetím dějství zaúřadoval domácí snajpr Karel Mošovský, který svým druhým hattrickem v sérii strhl vítězství na stranu mužstva od Otavy a otevřel cestu do kvalifikace o 2. ligu.

PÍSEK (Aktualizováno) – Vstup do utkání se vydařil střelecky lépe domácím, ale herní obraz první třetiny byl vyrovnaný. Druhou třetinu ovládli hosté, kteří dostali svého soupeře na lopatu. Stačilo přidat ještě jeden zásah a při skóre 5:2 by zřejmě finálová záležitost byla vyřízená. Jenže hráči David Servisu se na pátý gól nezmohli. Naopak, došlo k obratu, se kterým nepočítali ani samotní hráči Písku. Tři góly v rozmezí jedenácti minut z hole jediného střelce rozhodly o triumfu předloňského účastníka 1. ligy.

Domácí využili hned svoji první přesilovku, když za katrem seděl Jaroslav Korbela. Od modré vypálil David Mazanec a odražený puk zametl do klece Jan Řehoř. Potom se Písečtí bránili ve třech proti pěti a hosté nabrali tempo. Přes zvýšenou aktivitu budějovického týmu přidal Josef Slavík druhý gól, když si jeho bekhendové nahození z nulového úhlu nešťastně srazil brankář Jaroslav Jágr za svá záda. Byla to druhá využitá přesilovka. První gól ze hry pět na pět dal vzápětí Jaroslav Korbela po rychlé akci Jiřího Hanzala.

Servismany nezachránila ani power play

V úvodu prostředního dějství se čekalo na ošetření gólmana Jágra, který dlouho ležel otřesený na ledě po srážce s píseckými útočníky. Potom využili přesilovku také hosté a srovnali na 2:2. Dosažení tohoto gólu předcházel nešetrný hit Josefa Slavíka na Lukáše Chaloupku a faulující hráč zamířil předčasně pod sprchy. Vedení na stranu hostů strhl Jiří Hanzal, jenž po objetí branky zezadu využil ke skórování nedobrovolnou spolupráci brankáře Pipka. Přesilovkovým gólem do šatny zvyšoval po nápřahu z mezikruží Rudolf Suchánek.

Ze třetí části se stalo drama poté, co dezorientovaný Jaroslav Jágr nepřilehl kotouč v brankovišti a Karel Mošovský snížil na 3:4. Domácí se dostali do velké euforie, kterou mohl utnout Roman Šulčík, jenže nezakončil sólový nájezd ve vlastním oslabení. Necelých šest minut před střetí sirénou prostřelil Jágra z pravé strany znovu famózní Mošovský a tentýž hráč přesně čtyři minuty před koncem vykouzlil vítěznou trefu, když si mazaně počkal na Řehořovu podávku od zadního mantinelu. Hosté byli v křeči a nepomohla jim ani power play.

Hlasy po utkání:

Roman Vlček, trenér IHC Písek: „Především máme obrovskou radost, že jsme to zvládli. Po druhé třetině jsem v to absolutně nedoufal, protože jsme si to snad ani nezasloužili za to, co jsme předvedli. Byla tam obrovská nekázeň, hráli jsme ve třech, ve čtyřech. O přestávce jsme si řekli, že to může být konec sezony a tak do toho půjdeme, nic nevypustíme. Přeházeli jsme trošku pětky a myslím, že se to povedlo. Obrat byl fantastický, co k tomu dodat. Karel Mošovský dal svůj druhý hattrick, bylo to jeho finále. Hrál dobře, je to zkušený hokejista. Pokračujeme dál, potrénujeme, ale nebudeme dělat nic speciálního.“

Jiří Fedur, trenér David Servisu (kvůli trestu prožil celé utkání na tribuně):
„Bylo to vyrovnané utkání, pěkné finále s výbornou diváckou kulisou. Píseckým blahopřeju, ale dokážu tvrdit, že tři čtvrtě utkání jsme byli lepší. Bohužel, hrubá chyba v našem obranném pásmu to rozhodla. Důležitým momentem byl také neproměněný samostatný nájezd Romana Šulčíka. Kdyby z toho padl gól, tak bylo po zápase. Proto usuzuju, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.“

Krajská liga, finále play off

IHC Písek – HC David Servis 5:4 (2:1, 0:3, 3:0)
7. J. Řehoř (D. Mazanec), 16. Slavík (Jungbauer), 45. Mošovský (O. Gába), 55. Mošovský (O. Gába), 56. Mošovský (J. Řehoř, M. Hřebíček) – 17. J. Korbela ml. (J. Hanzal), 22. D. Nedorost (Vomela), 34. J. Hanzal (Tupý), 40. R. Suchánek ml. (Vomela).
Rozhodčí: Pešta, Stach – Deim, Zelenka.
Vyloučení: 7:7, navíc Slavík (Písek) 5 minut + do konce, J. Řehoř (Písek) 10 minut.