Kluziště soupeřů zůstávají pro Motor zakletá. Porážku si veze také z Prostějova

28.09.2016

Na domácím ledě jsou Budějovičtí stoprocentní, ale venku se jim v 1. lize nedaří. Naplno bodovali v Kadani, zatímco v Praze na Slavii, v Třebíči, Ústí nad Labem a naposledy v Prostějově vyšli naprázdno. Něco takového by jako jeden z hlavních favoritů soutěže neměli vůbec připustit. Po 9. kole jim v tabulce patří osmé místo (mají k dobru domácí zápas s Jihlavou odložený na prosinec) a nasbírali téměř o polovinu bodů méně, než vedoucí Kladno.

PROSTĚJOV – Do sestavy Jihočechů se potřetí z posledních čtyř zápasů nevešel veterán Josef Straka, chyběl i Ján Mucha a také Lukáš Květoň, místo něhož si kapitánské céčko přilepil Rok Pajić. Po delší pauze se naopak vrátil David Kuchejda. Hosté inkasovali již na začátku 5. minuty po teči střelce večera Martina Nováka. Podruhé skončil puk v jejich kleci při trestu Michala Chovana ve 13. minutě, kdy se trefil Lukáš Luňák.

Od druhé periody si Motor vynutil tlak, ale velkou překážkou byl exbudějovický brankář Pavel Kantor. Jedinou korigují trefu zařídil z přesilovky před polovinou zápasu Miloslav Čermák. Tentýž hráč v 57. minutě putoval za katr a domácí Martin Novák v početní převaze pečetil výsledek, který nezměnila ani power play šest na čtyři. „Z naší strany bylo špatných prvních dvacet minut. Potom jsme zatlačili domácí tým, ale s minimálním ziskem. Spalování šancí pokračovalo i ve třetí části,“ konstatoval trenér poražených Antonín Stavjaňa.

WSM 1. liga, 9. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
5. M. Novák (V. Zadražil, Korhoň), 14. Luňák (A. Holík, Venkrbec), 58. M. Novák (Protivný, Moskal) – 28. M. Čermák (J. Suchánek, Nouza).
Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 2:1.
Diváků: 2 256.
ČEZ Motor: O. Bláha – J. Suchánek, R. Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, Žovinec, M. Mazanec – Nouza, L. Rob ml., M. Čermák, Chovan, Pajić, Babka, Žálčík, Esposito, M. Heřman, Šulek, Škoda, Kuchejda. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 28. září.

(red)

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.