Kluby podávaly přihlášky do soutěží. Jihočeši zůstali jako loni. Výjimkou je postupující Motor

25.05.2020

České a moravské kluby podávaly přihlášky do třech celostátních soutěží – Tipsport extraligy, Chance 1. ligy a 2. ligy. Pro soutěžní ročník 2020–21 se přihlásilo celkem padesát sedm hokejových subjektů – čtrnáct extraligových včetně nováčka Motoru Č. Budějovice, devatenáct prvoligových bez jihočeské účasti a čtyřiadvacet druholigových včetně Tábora, David Servisu a Písku. Zde chybí Pelhřimov, který neakceptoval možnost postupu a zůstane v Krajské lize.


PRAHA – Přihlášku do Tipsport extraligy zaslali Bílí Tygři Liberec, dále BK Mladá Boleslav, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK a PSG Berani Zlín. Devatenáct kvalifikovaných klubů se přihlásilo také do Chance ligy. Nechybí mezi nimi nováčci, jimiž jsou Draci Šumperk, HC Stadion Vrchlabí, SC Kolín a sestupující HC Rytíři Kladno.

Přihlášené kluby jsou povinné předložit nejpozději do 20. června 2020 situační zprávu s uvedením všech dluhů vzniklých vůči hokejovým subjektům v předcházejících sezonách a tyto dluhy vyrovnat do 31. července 2020. V případě Tipsport extraligy jsou kluby povinné doložit nejpozději do 1. srpna 2020 rovněž bankovní záruku ve výši tři miliony korun. Po předložení dokumentů proběhne licenční řízení včetně kontroly plnění stanovených sportovních, ekonomických a technických požadavků, na jehož základě rozhodne výkonný výbor Českého hokeje o udělení licencí k účasti v soutěžích pro sezonu 2020–21.

Pelhřimov odmítl 2. ligu

Přihlášku do 2. ligy České republiky předložilo v termínu čtyřiadvacet klubů – BK Havlíčkův Brod, BK Nová Paka, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Děčín, HC Draci Bílina, HC David Servis České Budějovice, HC Dvůr Králové nad Labem, HC Klatovy, HC Kobra Praha, HC Kopřivnice, HC Příbram, HC Tábor, HC Trutnov, HK Nový Jičín, Hokejový klub Opava, IHC Králové Písek, Mostečtí Lvi, SHK Drtiči Hodonín, SKHL Žďár nad Sázavou, TJ HC Jablonec nad Nisou, TJ HC Řisuty a nováčkové HC Orli Znojmo, HC Stadion Cheb a HHK Velké Meziříčí.

Z klubů kvalifikovaných na základě výsledků nedohrané sezony 2019–20 se nepřihlásily do soutěže, většinou z ekonomických důvodů, týmy HC Frýdek-Místek B, HC Lední Medvědi Pelhřimov, HC Rakovník, HC Slovan Moravská Třebová, HC Stavební stroje Jičín, HC TNP Praha, HC Tygři Klášterec nad Ohří a Stadion Nový Bydžov. O podobě a herním modelu soutěží rozhodne výkonný výbor Českého hokeje mimo jiné na základě výsledků jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, klubů Chance ligy a 2. ligy České republiky, k nimž dojde v nejbližším týdnu.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
09. 07. 2020 Písečtí Králové rozšířili druholigový kádr o dvaatřicetiletého forvarda a klubového odchovance Tomáše Roda, jenž v minulé sezoně pauzíroval od hokeje a letos plánoval naskočit za Sokol Radomyšl v nejvyšší krajské soutěži. V předchozí kariéře nasbíral spoustu zkušeností v 1. lize (Písek, Ústí nad Labem, Třebíč, Prostějov, Most) a také extralize (celkem 50 utkání za Mladou Boleslav a České Budějovice). Krátce si zahrál 2. ligu ve Francii, naposledy účinkoval v druholigových Řisutech.
09. 07. 2020 Nový trenér ženské reprezentace Tomáš Pacina sezval hráčky na první společný kemp, který se uskuteční v Benešově od 27. do 31. července. V nominaci nechybí Jihočešky - brankářka Julie Pejšová (Milevsko, nyní Kobra Praha), obránkyně Martina Zedníková (Jindřichův Hradec, nyní Příbram) a útočnice Tereza Vanišová (Strakonice, nyní Boston Pride, NWHL).
08. 07. 2020 Pětatřicetiletý obránce Peter Mikuš, jenž nastupoval v sezoně 2011-12 za extraligový tým Českých Budějovic, prodloužil do příštího ročníku své působení v barvách HC Nové Zámky ve slovenské extralize.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web