Když Vláďa řekne, že budu druhý, tak zkusím dělat roztleskávačku, zubí se Alexander Salák

03.05.2015


Před startem světového šampionátu ho trenéři určili jako brankářskou jedničku. V prvním duelu inkasoval Alexander Salák šest gólů ze švédských hokejek, ve druhém kapituloval dvakrát po střelách Lotyšů a musel přepustit své místo Ondřeji Pavelcovi. Přesto měl po utkání dobrou náladu. Především díky tomu, že Češi zvítězili 4:2 a poprvé bodovali naplno.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Proti Švédům otočili reprezentanti pořádající země nepříznivý stav, ale neudrželi těsný náskok a nakonec prohráli 5:6 po samostatných nájezdech. Rovněž v souboji s Lotyšskem museli dvakrát dotahovat, jenže tentokrát už nepustili perně vybojované vedení. „Bylo to lepší, než ten první zápas. Bohužel, spadly mi tam dva góly a trenér mě vystřídal. Kluci potom zabojovali za mě a otočili výsledek,“ ohlíží se Salák za druhým turnajovým večerem.

Strakonický rodák inkasoval nejprve z hole lotyšského kapitána Kasparse Daugavinse, který ho při Jágrově vyloučení prostřelil bekhendem. „Tenhle gól si nevyčítám. Trefil mi to pod rukou a puk se odrazil od mojí hokejky. To se stane,“ hlásí strážce českého brankoviště, jenž si vybral smůlu i při druhém soupeřově zásahu, kdy ho prostřelil Mikelis Redlihs s pomocí teče od některého z obránců. "Vůbec jsem to neviděl. Snad se to odrazilo od brusle a vlítlo to nahoru,“ krčí rameny.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie