K zisku dvou bodů v Třebíči potřeboval budějovický tým čtrnáct samostatných nájezdů

03.01.2019

Motor naštěstí nenavázal na mdlé výkony a dvě porážky ze závěru uplynulého kalendářního roku a vyválčil dva body v Třebíči. Jihočeši na ledě nepříjemného soupeře třikrát ztratili vedení, v nastaveném čase přežili dvouminutovou hru tři na čtyři a výsledkovou tajenku rozsekli ve čtrnácté sérii samostatných nájezdů, kdy se trefil obránce Pavel Pýcha. Díky porážce Vsetína od Benátek se mužstvo od soutoku Malše s Vltavou posunulo na třetí příčku v tabulce.


TŘEBÍČ – Do sestavy Českých Budějovic se vrátil Zdeněk Doležal, jenž v 7. minutě otevřel skóre a podal v utkání dobrý výkon. Na soupisku se nevešel Jakub Doktor, který pomáhal David Servisu ve 2. lize. Nadále chyběli polámaní borci Zdeněk Kutlák a Vincent Dunn. Mužstvo Třebíče s výborným brankářem Dominikem Svobodou kladlo Jihočechům houževnatý odpor a třikrát dokázalo smazat soupeřův jednogólový náskok. V prodloužení se hosté ubránili při trestu Jiřího Šimánka a nakonec se prosadili v maratonu osmadvaceti samostatných nájezdů. „Nájezdy byly pro nás trenéry nervydrásající. Zápas byl ale mnohem lepší než předešlý doma s Ústím,“ řekl za vítěze Václav Prospal.

Chance 1. liga, 41. kolo:

SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:4 sn (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0)
Góly a nahrávky:
13. Kusko, 15. Raška (Střondala, L. Vágner), 48. Vodný (Střondala) – 7. Zd. Doležal (Gilbert), 13. Bradley (M. Čermák, Pavlin), 30. Fillman, rozh. nájezd P. Pýcha ml.
Rozhodčí: Kopeček, Pilný – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 25:42.
Diváků: 1 567.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Vydarený, M. Jandus, Plášil, Pavlin, P. Pýcha ml. – Babka, Šimánek, M. Beránek, Zd. Doležal, Gilbert, M. Novák, Karabáček, Bradley, M. Čermák, Endál, R. Přikryl, M. Heřman, od 37. navíc Dančišin. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 3. ledna 2019.

(red)


Krátké zprávy
21. 03. 2019 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v úterý 26. března uskuteční tréninkový den výběru Jihočeského kraje pro hráče ročníku 2005 spojený se zápasovou konfrontací s výběrem kraje Vysočina. Akce spadá do projektu Výchova talentované mládeže. Pozvánku do I. skupiny dostali Pajer (J. Hradec) - Vachun, Váňa (Č. Budějovice), Eichler (Tábor), Šíma (Strakonice) - Hohenberger, Bělohlav, Schuppler (Č. Budějovice), Duben (Tábor), Špánek (Milevsko), Vondrášek (Srakonice), do II. skupiny Kurz (Č. Budějovice) - Ondřej (J. Hradec), Šťastný (Tábor), Schmidmayer (Č. Budějovice), Velíšek (Písek) - Šachl, Šimek (J. Hradec), Šindelář, Sabiniok, Kupka (Tábor), Pojar (Č. Budějovice). Trenéry jsou Jan Boháč (Tábor) a Roman Vlček (Písek).
20. 03. 2019 Junioři IHC Písek pod vedením Radka Volfa st. vstupují dnes do kvalifikace o postup do extraligy. Na domácím ledě přivítají celek HC Litomyšl. Dalšími soupeři budou Slovan Ústí nad Labem a Warriors Brno. Hraje se systémem každý s každým doma-venku. Dva nejlepší týmy získají právo na účast mezi elitou. Výsledek 1. zápasu: IHC Písek - HC Litomyšl 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Góly a nahrávky vítězů: 8. V. Šuhaj (Novák, Hora), 38. Novák (Přibyl, Pelant), 45. V. Šuhaj (Houdek).
19. 03. 2019 Českobudějovický odchovanec Tomáš Mertl, toho času ve službách čínského Kunlunu hrajícího euroasijskou KHL, našel své jméno v patnáctce nominovaných, které pozval kouč Miloš Říha st. na první soustředění reprezentačního A-týmu před mistrovstvím světa. Akce se uskuteční v pražském Edenu od 25. března.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web