K úspěchu v duelu s Lotyšskem pomohly přesilovky. Vítězný gól dal Jágr

02.05.2015


Při druhém vystoupení na šampionátu stáli domácím reprezentantům v cestě houževnatí Lotyšové, kteří si zdaleka nepočínali tak naivně jako v úvodním duelu s Kanadou a dvakrát se ujali vedení. Svěřencům Vladimíra Růžičky a jeho asistentů se podařil obrat až ve druhé polovině utkání. Významným prvkem bylo proměňování přesilovek, z nichž naši skórovali třikrát.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – První nepříjemná chvilka pro české barvy nastala po uplynutí minuty a čtrnácti vteřin od úvodního buly, kdy hráči soupeře překonali brankáře Saláka. Došlo k tomu však po odpískání, neboť za Masalskisovou klecí zůstal ležet zraněný Jakub Klepiš. Ten se vrátil do hry až na začátku druhého dějství. Český tým převzal iniciativu, ale příležitosti Novotného, Erata či Jágra zůstaly nevyužité.

Obrovskou možnost měl v 10. minutě Jan Kovář, který se dostal k odraženému puku, udělal kličku Masalskisovi, ale nenašel skulinku pod jeho betony. Skóre otevřeli Pobalťané při trestu Jaromíra Jágra, když jejich kapitán Kaspars Daugavins dostal kotouč do jízdy na modré čáře, protáhl se kolem obránce Jordána a bekhendem z pravé strany skóroval. O vyrovnání se pokusil Jaromír Jágr po objetí branky zezadu, ale neúspěšně.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie