Jihočeský zástupce v Univerzitní lize bodoval doma naplno proti plzeňským Akademikům

01.11.2021


Vysokoškolský tým Black Dogs Budweis (VŠTE) navázal na předchozí vítězství v Ostravě a na domácím kluzišti pod střechou Hokejového centra Pouzar zdolal mužstvo plzeňských Akademiků v poměru 3:1. Duel v rámci 6. kola Univerzitní ligy byl vyrovnaný herně i na skóre až do závěrečné pětiminutovky, kdy se Jihočechům nejprve podařilo odskočit v přesilovce a pečetící trefu přidali do prázdné klece při soupeřově nezdařené power play.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí celek nasadil do boje čtyři kompletní pětice poskládané převážně z hráčů jihočeské Krajské ligy. Vedoucí gól v polovině úvodního dějstí zařídil kapitán Tomáš Vochozka a stejný borec si připsal vítěznou trefu při početní výhodě necelých šest minut před třetí sirénou. Asistenci u druhého gólu si zaknihoval brankář Ivo Svoboda. Razítko na výsledek přidal Lukáš Prášek, který je kmenovým hráčem druholigového Tábora. „Utkání bylo vyrovnané, oba týmy produkovaly solidní a rychlý hokej. My jsme dobře bránili a těžili jsme z divácké podpory,“ řekl asistent Jiří Irra.  

Univerzitní liga, 6. kolo:

Black Dogs Budweis – Akademici Plzeň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
10. Vochozka (Hrůša, Pinkas), 55. Vochozka (I. Svoboda), 60. Prášek (Grauer) – 39. Kalus (Princl, Reitspies).
Rozhodčí: Mejzlík – Polák, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 33:21.
Diváků: 122.
Black Dogs: I. Svoboda – Hrůša, D. Svoboda, Krtek, Jiří Kubeš, Grauer, Petr Bouška – Tejko, Kronus, E. Bahula, Prášek, J. Šuhaj, Rolínek, Vochozka, Pinkas, J. Prokop, Matěj Dvořák, J. Šafář, Kaisler. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 1. listopadu 2021.

(lho)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie