Jihočeský trojlístek ve 2. lize potěšil fanoušky. David Servis, Tábor i Písek zvítězily doma

05.10.2017

Šesté kolo třetí nejvyšší soutěže ve skupině Střed zastihlo všechny tři jihočeské účastníky v příznivé konstelaci. Každý nastoupil v domácím prostředí a zdolal svého soka po šedesáti minutách. Budějovičtí servismani po špatném začátku přestříleli Lední Medvědy z Pelhřimova, táborští „kohouti“ si poradili s nevyzpytatelným celkem Klatov, byť nepodali oslnivý výkon, a mladý písecký tým se dočkal prvního vítězství po boji s Nymburkem.


JIŽNÍ ČECHY – Nejen prvoligový Motor, ale také druhý českobudějovický tým David Servis o soutěž níž si v letošním ročníku zatím drží domácí neporazitelnost. V Hokejovém centru Pouzar zdolal protivníky z Kolína, Nymburka a čerstvě Pelhřimova, tedy týmy ze spodní poloviny tabulky. Proti Ledním Medvědům museli servismani stahovat dvougólovou ztrátu, ale nakonec získali jasně navrch, byť po zranění Davida Svobody dohrávali s pěti beky. „Trochu jsme podcenili začátek. Potom jsme přidali na bojovnosti, elánu a bruslení, což nám spolu s kolektivním výkonem zajistilo úspěch,“ pravil trenér Jiří Fedur.

Mužstvo Tábora se ukázalo doma počtvrté, z toho potřetí vítězně. Proti Klatovům si „kohouti“ drželi vedení od 6. minuty, kdy otevřel skóre kapitán Jakub Matušík. V upachtěném závěru třetí části snížili Západočeši na 4:3 a zkusili power play, která je přišla draho. Do prázdné klece se trefil Radek Prokeš a po něm i Tomáš Andres. „Kladem utkání jsou tři body a výkon Davida Nováka v brance. Nic víc. Ve třetí třetině jsme dvakrát vedli o dva góly, ale nechali jsme soupeře korigovat naší ledabylostí, která nemá nic společného se smysluplným hokejem. Jsem strašně zklamaný,“ přiznal hlavní kouč Tomáš Matušík. 

Nezkušený celek Písku si musel do 6. kola počkat na první vítězství v sezoně, díky němuž se ze dna tabulky přiblížil na jediný bod k předposlednímu Pelhřimovu. Úspěšný výsledek s Nymburkem se rodil komplikovaně. Za stavu 2:0 v polovině utkání otočili hosté během šesti minut na 2:3, ale Písečtí se nesložili a ve třetí třetině znovu naklonili skóre na svoji stranu. „Vedli jsme o dva góly a kluci začali bláznit, dělali chyby a během chvíle nastal obrat ve prospěch soupeře. Ale všechna čest našim mladíkům, kteří odmakali třetí třetinu a zaslouženě si připsali plný bodový zisk,“ ocenil trenér Radek Volf st.

2. liga, skupina Střed, 6. kolo:

HC David Servis – HC Lední Medvědi Pelhřimov 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Góly a nahrávky:
16. Sumerauer (D. Svoboda), 19. R. Šulčík (J. Marek), 33. Zayml (J. Marek, R. Šulčík), 37. Rousek (Škopek), 40. Rousek, 53. J. Marek (R. Šulčík), 55. Ferebauer (Rousek), 59. Trummer (R. Šulčík) – 3. Plachý (Vyskočil), 12. Plachý (Vyskočil, Kopic), 36. Votápek (F. Kasalý), 57. D. Marek.
Rozhodčí: Jaroš – D. Štětina, P. Šimánek.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 100.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Škopek, Michal, Babčuk, D. Svoboda – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Rousek, Zayml, Ferebauer, Mil. Šesták, Sumerauer, J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 4. října.

HC Tábor – SHC Klatovy 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Góly a nahrávky
: 6. J. Matušík (Kachyňa, R. Heřman), 24. Urbanec, 32. R. Heřman (Prokeš, J. Matušík), 46. M. Havran (Urbanec, R. Pechánek), 60. Prokeš (R. Heřman), 60. Andres (Kachyňa) – 30. Uhlík (Pacanda), 46. Kokoška (Vlček, Walter), 56. Topinka (Kokoška).
Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 3:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 962.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, Kachyňa, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, M. Havran, Raiterman – Andres, Prokeš, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 4. října.

IHC Písek – NED Hockey Nymburk 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Góly a nahrávky:
11. Ciboch (Vl. Hanus), 24. Koupal (Suda), 47. Vlk (Koupal), 54. Parýzek (M. Hřebíček, Polata) – 29. Maršoun, 35. Planý (Herman), 35. Maršoun (Arnošt).
Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 352.
IHC Písek: O. Bláha – Parýzek, M. Hřebíček, Vl. Hanus, Suda, Herr, Červinský – Medek, Polata, Sýbek, Ciboch, Koupal, Vlk, A. Novák, L. Drda, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 4. října.

(lho)Krátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web