Jihočeský trojlístek ve 2. lize potěšil fanoušky. David Servis, Tábor i Písek zvítězily doma

05.10.2017

Šesté kolo třetí nejvyšší soutěže ve skupině Střed zastihlo všechny tři jihočeské účastníky v příznivé konstelaci. Každý nastoupil v domácím prostředí a zdolal svého soka po šedesáti minutách. Budějovičtí servismani po špatném začátku přestříleli Lední Medvědy z Pelhřimova, táborští „kohouti“ si poradili s nevyzpytatelným celkem Klatov, byť nepodali oslnivý výkon, a mladý písecký tým se dočkal prvního vítězství po boji s Nymburkem.


JIŽNÍ ČECHY – Nejen prvoligový Motor, ale také druhý českobudějovický tým David Servis o soutěž níž si v letošním ročníku zatím drží domácí neporazitelnost. V Hokejovém centru Pouzar zdolal protivníky z Kolína, Nymburka a čerstvě Pelhřimova, tedy týmy ze spodní poloviny tabulky. Proti Ledním Medvědům museli servismani stahovat dvougólovou ztrátu, ale nakonec získali jasně navrch, byť po zranění Davida Svobody dohrávali s pěti beky. „Trochu jsme podcenili začátek. Potom jsme přidali na bojovnosti, elánu a bruslení, což nám spolu s kolektivním výkonem zajistilo úspěch,“ pravil trenér Jiří Fedur.

Mužstvo Tábora se ukázalo doma počtvrté, z toho potřetí vítězně. Proti Klatovům si „kohouti“ drželi vedení od 6. minuty, kdy otevřel skóre kapitán Jakub Matušík. V upachtěném závěru třetí části snížili Západočeši na 4:3 a zkusili power play, která je přišla draho. Do prázdné klece se trefil Radek Prokeš a po něm i Tomáš Andres. „Kladem utkání jsou tři body a výkon Davida Nováka v brance. Nic víc. Ve třetí třetině jsme dvakrát vedli o dva góly, ale nechali jsme soupeře korigovat naší ledabylostí, která nemá nic společného se smysluplným hokejem. Jsem strašně zklamaný,“ přiznal hlavní kouč Tomáš Matušík. 

Nezkušený celek Písku si musel do 6. kola počkat na první vítězství v sezoně, díky němuž se ze dna tabulky přiblížil na jediný bod k předposlednímu Pelhřimovu. Úspěšný výsledek s Nymburkem se rodil komplikovaně. Za stavu 2:0 v polovině utkání otočili hosté během šesti minut na 2:3, ale Písečtí se nesložili a ve třetí třetině znovu naklonili skóre na svoji stranu. „Vedli jsme o dva góly a kluci začali bláznit, dělali chyby a během chvíle nastal obrat ve prospěch soupeře. Ale všechna čest našim mladíkům, kteří odmakali třetí třetinu a zaslouženě si připsali plný bodový zisk,“ ocenil trenér Radek Volf st.

2. liga, skupina Střed, 6. kolo:

HC David Servis – HC Lední Medvědi Pelhřimov 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Góly a nahrávky:
16. Sumerauer (D. Svoboda), 19. R. Šulčík (J. Marek), 33. Zayml (J. Marek, R. Šulčík), 37. Rousek (Škopek), 40. Rousek, 53. J. Marek (R. Šulčík), 55. Ferebauer (Rousek), 59. Trummer (R. Šulčík) – 3. Plachý (Vyskočil), 12. Plachý (Vyskočil, Kopic), 36. Votápek (F. Kasalý), 57. D. Marek.
Rozhodčí: Jaroš – D. Štětina, P. Šimánek.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 100.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Škopek, Michal, Babčuk, D. Svoboda – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Rousek, Zayml, Ferebauer, Mil. Šesták, Sumerauer, J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 4. října.

HC Tábor – SHC Klatovy 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Góly a nahrávky
: 6. J. Matušík (Kachyňa, R. Heřman), 24. Urbanec, 32. R. Heřman (Prokeš, J. Matušík), 46. M. Havran (Urbanec, R. Pechánek), 60. Prokeš (R. Heřman), 60. Andres (Kachyňa) – 30. Uhlík (Pacanda), 46. Kokoška (Vlček, Walter), 56. Topinka (Kokoška).
Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 3:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 962.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, Kachyňa, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, M. Havran, Raiterman – Andres, Prokeš, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 4. října.

IHC Písek – NED Hockey Nymburk 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Góly a nahrávky:
11. Ciboch (Vl. Hanus), 24. Koupal (Suda), 47. Vlk (Koupal), 54. Parýzek (M. Hřebíček, Polata) – 29. Maršoun, 35. Planý (Herman), 35. Maršoun (Arnošt).
Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 352.
IHC Písek: O. Bláha – Parýzek, M. Hřebíček, Vl. Hanus, Suda, Herr, Červinský – Medek, Polata, Sýbek, Ciboch, Koupal, Vlk, A. Novák, L. Drda, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 4. října.

(lho)Krátké zprávy
16. 02. 2018 Mladší dorostenci Motoru České Budějovice utrpěli krutý debakl v 11. kole extraligové soutěže (2. část, skupina A), když na plzeňském ledě podlehli domácí Škodovce 0:11 (0:3, 0:4, 0:4). Poměr střel na branku byl 72:11 ve prospěch Plzně.
16. 02. 2018 Jihočeská disciplinárka zastavila činnost na tři týdny útočníkovi Matěji Jindrovi z Vajgaru Jindřichův Hradec za přestupek v utkání Krajské ligy. Trest platí od 5. do 26. února. Klubu SK Telč vyměřila komise pokutu ve výši jeden tísc korun za hrubé urážky hlavního rozhodčího, kterých se dopustil vedoucí mužstva při utkání Krajské ligy s Milevskem.
15. 02. 2018 Pavel Novák a Václav Svach z českobudějovického Motoru figurují v nominaci reprezentačního týmu šestnáctiletých pro Turnaj čtyř zemí, který se hraje na Zimním stadionu v Přerově od 16. do 18. února.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web