Jihočeský trojlístek ve 2. lize potěšil fanoušky. David Servis, Tábor i Písek zvítězily doma

05.10.2017

Šesté kolo třetí nejvyšší soutěže ve skupině Střed zastihlo všechny tři jihočeské účastníky v příznivé konstelaci. Každý nastoupil v domácím prostředí a zdolal svého soka po šedesáti minutách. Budějovičtí servismani po špatném začátku přestříleli Lední Medvědy z Pelhřimova, táborští „kohouti“ si poradili s nevyzpytatelným celkem Klatov, byť nepodali oslnivý výkon, a mladý písecký tým se dočkal prvního vítězství po boji s Nymburkem.


JIŽNÍ ČECHY – Nejen prvoligový Motor, ale také druhý českobudějovický tým David Servis o soutěž níž si v letošním ročníku zatím drží domácí neporazitelnost. V Hokejovém centru Pouzar zdolal protivníky z Kolína, Nymburka a čerstvě Pelhřimova, tedy týmy ze spodní poloviny tabulky. Proti Ledním Medvědům museli servismani stahovat dvougólovou ztrátu, ale nakonec získali jasně navrch, byť po zranění Davida Svobody dohrávali s pěti beky. „Trochu jsme podcenili začátek. Potom jsme přidali na bojovnosti, elánu a bruslení, což nám spolu s kolektivním výkonem zajistilo úspěch,“ pravil trenér Jiří Fedur.

Mužstvo Tábora se ukázalo doma počtvrté, z toho potřetí vítězně. Proti Klatovům si „kohouti“ drželi vedení od 6. minuty, kdy otevřel skóre kapitán Jakub Matušík. V upachtěném závěru třetí části snížili Západočeši na 4:3 a zkusili power play, která je přišla draho. Do prázdné klece se trefil Radek Prokeš a po něm i Tomáš Andres. „Kladem utkání jsou tři body a výkon Davida Nováka v brance. Nic víc. Ve třetí třetině jsme dvakrát vedli o dva góly, ale nechali jsme soupeře korigovat naší ledabylostí, která nemá nic společného se smysluplným hokejem. Jsem strašně zklamaný,“ přiznal hlavní kouč Tomáš Matušík. 

Nezkušený celek Písku si musel do 6. kola počkat na první vítězství v sezoně, díky němuž se ze dna tabulky přiblížil na jediný bod k předposlednímu Pelhřimovu. Úspěšný výsledek s Nymburkem se rodil komplikovaně. Za stavu 2:0 v polovině utkání otočili hosté během šesti minut na 2:3, ale Písečtí se nesložili a ve třetí třetině znovu naklonili skóre na svoji stranu. „Vedli jsme o dva góly a kluci začali bláznit, dělali chyby a během chvíle nastal obrat ve prospěch soupeře. Ale všechna čest našim mladíkům, kteří odmakali třetí třetinu a zaslouženě si připsali plný bodový zisk,“ ocenil trenér Radek Volf st.

2. liga, skupina Střed, 6. kolo:

HC David Servis – HC Lední Medvědi Pelhřimov 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Góly a nahrávky:
16. Sumerauer (D. Svoboda), 19. R. Šulčík (J. Marek), 33. Zayml (J. Marek, R. Šulčík), 37. Rousek (Škopek), 40. Rousek, 53. J. Marek (R. Šulčík), 55. Ferebauer (Rousek), 59. Trummer (R. Šulčík) – 3. Plachý (Vyskočil), 12. Plachý (Vyskočil, Kopic), 36. Votápek (F. Kasalý), 57. D. Marek.
Rozhodčí: Jaroš – D. Štětina, P. Šimánek.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 100.
D. Servis: M. Dudáček – Radoš, L. Kříž, Škopek, Michal, Babčuk, D. Svoboda – J. Marek, Trummer, R. Šulčík, Rousek, Zayml, Ferebauer, Mil. Šesták, Sumerauer, J. Volf. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 4. října.

HC Tábor – SHC Klatovy 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Góly a nahrávky
: 6. J. Matušík (Kachyňa, R. Heřman), 24. Urbanec, 32. R. Heřman (Prokeš, J. Matušík), 46. M. Havran (Urbanec, R. Pechánek), 60. Prokeš (R. Heřman), 60. Andres (Kachyňa) – 30. Uhlík (Pacanda), 46. Kokoška (Vlček, Walter), 56. Topinka (Kokoška).
Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, Ovsík.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 3:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 962.
HC Tábor: D. Novák – Tesař, Kachyňa, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, M. Havran, Raiterman – Andres, Prokeš, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Urbanec, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 4. října.

IHC Písek – NED Hockey Nymburk 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Góly a nahrávky:
11. Ciboch (Vl. Hanus), 24. Koupal (Suda), 47. Vlk (Koupal), 54. Parýzek (M. Hřebíček, Polata) – 29. Maršoun, 35. Planý (Herman), 35. Maršoun (Arnošt).
Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 352.
IHC Písek: O. Bláha – Parýzek, M. Hřebíček, Vl. Hanus, Suda, Herr, Červinský – Medek, Polata, Sýbek, Ciboch, Koupal, Vlk, A. Novák, L. Drda, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 4. října.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web