Jihočechům v Chance lize se vyplatila sázka na drtivý vstup do utkání. Slavili v Přerově

15.09.2018

Podobně jako v předchozím duelu na domácím ledě s pražskou Slaví zvládl budějovický Motor výborně úvodní minuty a sotva jich uplynulo jedenáct, vedl o tři góly. Jihočeši sice nepřidali další trefu, ale inkasovali pouze jednou a připravili svým hostitelům první bodovou ztrátu v letošním ročníku. Zároveň se posunuli na třetí pozici v tabulce za Kladno a Porubu. V 5. kole budou mít volno vzhledem k lichému počtu účastníků, v 6. kole 22. září přivítají Prostějov.

PŘEROV – Do hanáckého města na řeče Bečvě se vydali Jihočeši bez zraněného útočníka Jiřího Šimánka, kterého nahradil Martin Heřman. Do brankoviště se znovu postavil Jan Strmeň, jako druhý už byl k dispozici Petr Kváča po svém návratu ze zámořského kempu. Skóre otevřel důrazný Martin Novák po čtyřiceti třech vteřinách od úvodního buly. Autor vedoucí trefy ve 3. minutě přihrávkou zpoza branky našel Lukáše Endála a byl z toho druhý gól. Třetí přidal v 11. minutě Cody Bradley po akci Zdeňka Doležala.

Domácí snížili krátce před polovinou základní hrací doby díky dorážce Milana Procházky a tím se vyčerpal střelecký účet večera. Zubři poprvé v sezoně padli, Motor poprvé zabral venku. „Od desáté minuty jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel, spálili jsme řadu šancí,“ litoval kouč poražených Kamil Přecechtěl. „Koncentrovali jsme se na start proti týmu, který dvakrát za sebou vyhrál, potom měl pauzu a nemusel nikam jezdit. Dali jsme tři góly, od toho se všechno odvíjelo. Ve druhé třetině jsme nebyli moc disciplinovaní, ale podržel nás brankář a sehráli jsme dobře oslabení,“ dodal za vítěze Václav Prospal.

Chance 1. liga, 4. kolo:

HC Zubr Přerov – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
27. Milan Procházka (M. Novotný, Mašín) – 1. M. Novák (Gilbert, Endál), 3. Endál (M. Novák, Fillman), 11. Bradley (Zd. Doležal).
Rozhodčí: Cabák, Vrba – Měkýš, Otáhal.
Vyloučení: 4:8.
Střely na branku: 25:26.
Diváků: 2 021.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Babka, J. Doktor, M. Čermák, Endál, Gilbert, M. Novák, P. Novák, Dančišin, M. beránek, Zd. Doležal, Bradley, M. Heřman. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 15. září.

(red)

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.