Jeden z nováčků Krajské ligy, HC Samson, bude mít dres po vzoru NHL, prozrazuje Martin Hanzal

01.06.2020


Sportovní úroveň Krajské ligy mužů na českém jihu stále roste. Shodnou se na tom odborníci i fanoušci. Od nadcházející sezony se zvýší počet účastníků z dvanácti na čtrnáct. Nováčky jsou HC Samson Č. Budějovice a Střelci J. Hradec. První z nich našel azyl v Hokejovém centru Pouzar a jeho soupiska zřejmě obsáhne hodně zajímavé borce, které jsme si ještě před nedávnem spojovali s profesionálními soutěžemi. Logo a jména se začnou odtajňovat v horizontu dvou týdnů.


Č. BUDĚJOVICE – Za vznikem nového klubu v krajské metropoli stojí František Mrázek, Martin a Jiří Hanzalové. Všichni jsou budějovičtí odchovanci, byť bratrská dvojice se narodila v Písku. „S myšlenkou přišel Franta Mrázek. Vzali jsme to jako super nápad. Kolem nás je spousta kluků, našich kamarádů, kteří už nehrají vrcholově, ale rádi si prodlouží kariéru, když dostanou možnost hrát doma a vyhnou se dalekému cestování,“ říká třiatřicetiletý Martin Hanzal, jemuž končí smlouva v klubu Dallas Stars, za který již delší dobu nemohl nastupovat pro vleklé zdravotní trable. Angažuje se v HC Samson, nad jeho případným startem však visí otazník.

Podle slov Martina Hanzala už má budějovický nováček Krajské ligy plus minus naplněnou soupisku, ale konkrétní podobu týmu si nejméně dva týdny podrží pod pokličkou. Se vší pravděpodobností bude připravený do hry jednačtyřicetiletý František Mrázek, jenž se v posledním období ukazoval v dresu veteránské reprezentace. „Řešíme některá opravdu zajímavá jména, ale nechtěl bych to pouštět na veřejnost, dokud to nemáme od hráčů přislíbené oficiálně. Aby to pak v září na startu soutěže nebylo jinak. Myslím, že zhruba za čtrnáct dnů už to začneme ventilovat,“ ujišťuje Martin Hanzal. „Rovněž trenéři budou pro fanoušky zajímaví,“ usmívá se.

Vytvoření nového klubu není vůbec jednoduchá záležitost. Přesvědčil se o tom realizační tým HC Samson. „Začali jsme v lednu a pořád máme dost práce a starostí. Spoustu věcí musíme vykomunikovat s řídícím svazem, ostaními kluby nebo ohledně našeho zázemí v Hokejovém centru Pouzar. Aktuálně podepisujeme smlouvu s pivovarem Samson, který bude generálním sponzorem. Dolaďujeme spolupráci s Invest Gate a dalšími partnery. Zároveň připravujeme raritu v podobě dresu s jediným logem. Jinak bude dres čistý, jako je zvykem v NHL,“ prozrazuje Martin Hanzal. „Chceme si také vyměňovat hráče s David Servisem. Zřejmě formou hostování,“ dodává.  

Ladislav Lhota     

Hokej.cz: https://www.hokej.cz/z-dallasu-do-krajske-ligy-byvaly-utocnik-nhl-chysta-na-jihu-cech-zajimavy-tym/5049197

  

Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie