J. Hradec: Češi si pomohli k vítězství nad Rakouskem v přesilovkách i oslabení

24.04.2021


Druhý z devíti přípravných zápasů české reprezentace před Mistrovstvím světa v Rize našel své dějiště na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci, kde se hrálo mezistátně naposledy 3. dubna 2013 a domácí Češi zdolali tým Lotyšska 4:3. Tentokrát přijeli jako sparing partner Rakušané, kteří aktuálně nepatří k účastníkům elitní skupiny. Našim reprezentantům trvalo dlouho, než otočili skóre ve svůj prospěch, ale střelecky zcela ovládli závěr.


J. HRADEC – Trenér Filip Pešán se svými asistenty poslal do boje převážně mladší členy širšího kádru, z nichž se jen málokterý probojuje do finální sestavy pro šampionát. České Future Stars se již počátkem 2. minuty bránily v oslabení, ale Petr Kodýtek nestačil pořádně zahřát trestnou lavici hosté šli do vedení po střele Benjamina Baumgartnera z pravého kruhu. Domácí výběr vytrvale útočil, v polovině úvodního dějství trefil tyčku Marek Zachar. Vyrovnání se podařilo až na začátku 20. minuty, kdy si Karel Plášek najel před rakouskou klec a bez přípravy zužitkoval Zacharovu přihrávku od zadního mantinelu.

Brzy po začátku druhého dějství mohli otočit skóre Jakub Galvas s Karlem Pláškem (první pálil od modré, druhý tečoval před brankou), ale neskóroval ani Matěj Blümel v přesilové hře a skóre se neměnilo ani po spolupráci Ondřeje Beránka s Jiřím Černochem. Naopak, vedení si vzali zpátky Rakušané, když po jedné z mála nebezpečných akcí podruhé v zápase skóroval zblízka Benjamin Baumgartner. V brankovišti již něco přes minutu stál Milan Klouček (loni chytal za budějovický Motor), jenž podle avizovaného plánu vystřídal ve 30. minutě Dominika Frodla. Druhé vyrovnání zařídil z rychlého útoku Jan Dufek.

Poprvé do vedení se Češi dostali po zdařilé přesilovkové kombinaci ve 48. minutě. Hosté ve svižném závěru velmi snaživě usilovali o vyrovnání, jenže nezvládli rozehrávku ve vlastní početní převaze a čtvrtým gólem je potrestal rtuťovitý Petr Kodýtek. Další přesilovku využil kapitán týmu Jakub Flek a v závěrečné minutě se proti zdecimovaným Rakušanům, kteří s Čechy pravidelně prohrávají od roku 1912, prosadili střelecky ještě Šimon Stránský a Luboš Horký. „Čekal jsem, že začátek bude složitý,“ přiznal kouč Filip Pešán. Postupně jsme nabírali na síle a jsme rádi, že jsme zvládli zápas,“ dodal.

Přípravné utkání:

Česká republika – Rakousko 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)
Góly:
20. K. Plášek ml. (Zachar, Šalda), 36. Dufek (Horký, Šalda), 48. F. Suchý (Blümel, Ščotka), 56. Kodýtek (F. Suchý), 59. Flek (Pour, Kodýtek), 60. Š. Stránský (Dufek), 60. Horký  – 2. Baumgartner (Harnisch, Zündel), 31. Baumgartner (Harnisch, Schneider)
Rozhodčí:
Pešina, D. Pražák – M. Jindra, Zíka.
Vyloučení:
3:8.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 31:9.
Diváků: Oficiálně 0.
Nejlepší hráči: Jan Ščotka – Benjamin Baumgartner.
Česká republika: Frodl (30. Klouček) – Mašín, Ščotka, Gazda, Budík, L. Zábranský ml., Šalda, Galvas – Flek, Kodýtek, Pour – Blümel, F. Suchý, Horký – Dufek, Černoch, O. Beránek – Zachar, Hladoník, K. Plášek ml. – Š. Stránský. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.
Rakousko: Schmidt – Maier, Brunner, Zündel, Hackl, Jakubitzka, Kirchschläger, Kragl, Schnetzer – Ulmer, Rauchenwald, Spannring – Schneider, Baumgartner, Harnisch – Huber, Nissner, M. Richter – Schwinger, Kainz. Trenéři: Roger Bader, Philipp Lukas a Markus Peintner.
Hrálo se v Jindřichově Hradci 24. dubna 2021.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie